Teraz jest środa, 25 kwietnia 2018, 14:47

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Jaki tani teleobiektyw? 
Autor Wiadomość
Post Jaki tani teleobiektyw?
Witam.

Zakupiłem lustrzankę Canon 600D w z obiektywem KIT-owym Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II. Z body jestem bardzo zadowolony, gorzej z obiektywem, ale byłem świadom, że nie ma się czego spodziewać. Jako że jestem początkującym fotografem amatorem bez stałego źródła zarobku nie mam nawet zamiaru pakować się w drogie szkła. Chcę jechać na taniej chińszczyźnie, żeby mieć, na czym się uczyć robić zdjęcia i nie wydać za dużo - początki są trudne. W KIT-owym obiektywie brakuje mi światła, małej głębi ostrości i dłuższych ogniskowych. Pierwsze chcę rozwiązać dokupując szkło Canon EF 50mm f/1.8 II - jest w miare tanie i daje podobno ładne rozwycie tła. Drugi problem mam zamiar rozwikłać dokupując obiektyw Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS. Czy ten zakup jest dobrym pomysłem? Pojawia się też inna możliwość, mianowicie Canon EF 75-300mm f/4-5.6 III. Jest tańszy i nawet troche jaśniejszy od poprzednika, ale skąd w takim razie ta niższa cena? Czy obiektyw jest jeszcze większy badziewiem niż poprzednie szkoło? Czy dotkliwy będzie brak obgiskowych pomiędzy KIT-em 55mm, a 75mm z drugiego tele?

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Pozdrawiam
Szymon Szafranek

środa, 23 października 2013, 21:47

Post Re: Jaki tani teleobiektyw?
Skoro ma być tani tonie będzie dobry. Co według ciebie oznacza tani?
Ja do 600d kupiłem sobie tani obiektyw Tamron 17-50 f/2.8 i jestem z niego bardzo zadowolony idealny zastępca kitowego czegoś. Ale skoro chcesz tele to popatrz np na Tamrona 70-300 f/4- 5,6 1299-1400zl ale nadal masz dość ciemny obiektyw, jaśniejszy 70-200 i f/2.8 to koszt prawie 2500zł. Więc albo ma być tani albo dobry? A jak chcesz stalkę 50mm f/1.8 mogę ci sprzedać swoją.

czwartek, 20 lutego 2014, 21:11
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]