Teraz jest wtorek, 24 kwietnia 2018, 04:50

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Potrzebuję szybkiej pomocy (Lergia) 
Autor Wiadomość
Post Potrzebuję szybkiej pomocy (Lergia)
Witam!

Za ok tydzień musze kupić nowy sprzęt(kamerę), aby w lepszej jakości nagrywać materiały i potrzebuję porady. Jakie zastosowanie?

- wykłady (kilka godzin na różnie doświetlonych salach wykładowych)
- Produkty edukacyjne ( także różnie doświetlone miejsca, z tym, że w tym przypadku łatwej mi wypożyczyć reflektory)

- filmy na bloga (różne miejsca)
- teledyski (także robię muzykę i potrzebuję czasami nagrać klip)

Nie potrzebuję najlepszej z możliwych jakości, aby móc wykonywać swoje prace dlatego kamery za 13000< odpadają.

Chciałbym coś nie koniecznie wielkiego, aby można było z tym podróżować i żeby nie kosztowało to więcej, niż 5-6 tys zł.

W tej chwili mam kamerkę Sonego za 1200zł, więc cokolwiek będzie lepsze,a le chcę zoptymalizować zakup.

Zachorowałem na Lergię HF g30 ze względu na jej walory estetyczne, dość szeroki manual(kocham się bawić) i stosunkowy ostry obraz porównując z innymi kamerami podobnej klasy.

Wśród "specjalistów" panuje faworyzowanie aparatów w tej klasie cenowej tłumacząc jaśniejszym obiektywem. Na ile jest to potrzebne(jasny ob.)?

Znajomemu ktoś polcał Olympus OM-D EM-5 i do tego obiektyw Panasonic LUMIX G 20mm f/1.7.

Jednak sprawdzałem filmy na YT i gubi ostrość. Kolory są ładne, ale ten obraz taki niestabilny- nie wiem z czego to wynika- może niska głębia ostrości zgubiła amatorów filmowania, może autofocus szaleje..(?)

Ja jestem elastyczny jeśli chodzi o wybór sprzętu, ale muszę wiedzieć dlaczego. Zauważyłem, że aparaty potrafią gubić ostrość. Obraz jest jakby niestabilny. Uważam też, ze mniej ostry, niż w owej Legii mimo iż faktycznie jaśniejszy.

Zasadniczy minus to nagrywanie (29min), gdzie robi się to problematycznie jeśli mam wykład 5 h na sali.

Panowie proszę was bardzo o poradę wyboru sprzętu i uzasadnienie. A także opinię o Lergii HF g30. dziekuje

Rafał

piątek, 13 czerwca 2014, 12:28
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]