Teraz jest wtorek, 24 kwietnia 2018, 18:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 PRO 1 
Autor Wiadomość
Post PRO 1
Witam
czy ktos pstrykal juz zdjecia canonem pro1? Mam zamiar go kupic (za mojego S45).Troche kosztuje ,wiec chcialbym sie dowiedziec cus o nim.
Widze kilku gosci na forum .ktorzy wiedza o co biega w cyfrowce.
Z gory dziekuje za info

diablik:)

sobota, 20 marca 2004, 23:46

Dzisiaj jestem umówiony w sklepie na krótki test trzech modeli: Canona Pro 1, Canona EOS 300D - to test powtórny, ale dlatego, że porównawczy z... Nikonem D70! To będą raczej pierwsze, ogólne wrażenia, bo zdjęć nie będę mógł wynieść, ani zabrać w plener aparatów. Szczerze mówiąc ciekawość już mnie zżera (zwłaszcza D70 - zostawię go sobie na koniec).

niedziela, 21 marca 2004, 12:37

Oto trochę uwag na temat aparatów, które "testowałem" (zrobiłem po kilkadziesiąt różnych fotek i przejrzałem). Proszę wszystkich o pamiętanie, że zrobiłem tymi aparatami tylko po kilkadziesiąt fotek - wiele rzeczy mogło nie wyjść, a niektóre bardzo rzadko zauważalne rzeczy wydobyć się z pełną mocą. Poza tym robiłem zdjęcia tylko w sklepie i przed nim, więc trudno było o szczególnie dobry wybór materiału testowego.

Canon Pro1
- mocny, dość wygodny w obsłudze, dobrze leży w ręce
- zdjęcia ładne, ale nie wyróżniające się w swojej klasie
- dobry pomiar światła
- optyka dobra, ale nie tak, jak zapowiadano. Rysuje dosyć ostro, przyjemnie, jest szybka (autofocus, bardzo dobry zresztą), pojawiają się zniekształcenia geometryczne i aberracja chromatyczna, ale nie są uciążliwe (choć w zasadzie wymagałbym więcej za te pieniądze). Na jednym zdjęciu bardzo zdziwiło mnie winietowanie, ale chyba było spowodowane jakimiś czynnikami zewnętrznymi (coś zasłoniło światło, czy coś takiego).
- matryca niestety dość wyraźnie szumi. Nie tak mocno jak Minolta A2, ale jednak
Ogólnie rzecz biorąc - to dobry aparat dla osób, które nie potrzebują wymiennej optyki. Nie widzę jednak na tyle znaczącej przewagi nad konkurentami, która usprawiedliwiałaby tak wysoką cenę (testowany przeze mnie egzemplarz kosztował prawie 9000zł, wiem że na Allegro różnica też jest spora).

niedziela, 21 marca 2004, 17:11

Tu macie test PRO 1 - http://www.fotopolis.pl/index.php?gora=4&lewa=3&e=1860

czwartek, 25 marca 2004, 08:46

Ogólnie widzę, że odczucia są podobne do moich. Zapomniałem tylko pochwalić Canona za świetny wyświetlacz (i nieco zganić za ten trochę pozorny pierścień na obiektywie).

czwartek, 25 marca 2004, 22:19

poniedziałek, 29 marca 2004, 20:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]