Teraz jest czwartek, 20 września 2018, 20:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Body z mniejszym szumem. 
Autor Wiadomość

Post Body z mniejszym szumem.
Witam serdecznie!

Mam problem odnośnie szumów w swoim marnym 1200D. Wszystkie zdjęcia zaczynające które robię na iso 400 i wyżej są mocno zaszumione. Generalnie na pierwszy rzut oka jest ok, jednak podczas obrabiania (delikatne wyostrzenie, redukcja/nasycenie kolorów) zaczynają się schody. Jest to mocno niekomfortowe ponieważ 2, 3 razy do roku zdarza mi się obsługiwać jakieś wesele i to własnie wtedy ma największe znaczenie. Jeśli chodzi o mój sprzęt to tak:
Canon 1200D
Sigma 17-50 mm f/2.8
Canon EF 50 mm f/1.8 II

I tutaj właśnie moje pytanie. Czy warto zainwestować w nowy korpus? Czy może lepiej kupić lampę? Jeśli lampa wystarczy to czy taka lampa poradzi sobie z doświetleniem mniejszych sali weselnych i w miarę doświetlonych kościołów?

http://allegro.pl/lampa-yongnuo-yn-568e ... 99108.html

Jeśli miałbym kupić lampę to koniecznie z nadajnikami ze względu że na sesjach plenerowych chciałbym doświetlić młodą parę w kilku ujęciach więc lampa montowana tylko i wyłącznie na korpusie raczej mnie nie usatysfakcjonuje w 100% dlatego jeśli ta lampa będzie w miarę dobrym pomysłem to chciałbym by ktoś się wypowiedział jakie nadajniki do niej pasują lub czym kierować się podczas dobierania nadajników.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam!

wtorek, 12 kwietnia 2016, 13:29
Post Re: Body z mniejszym szumem.
Witam.
Nie wiem dlaczego u Ciebie jest problem z poziomem szumów. Ja mam Canon 1100d czyli starszy model z tej samej półki. Wiadomo te aparaty są z najniższej półki Canona. Ale mimo tego jestem bardzo zadowolony. Używam obiektyw kitowy 18-55 lub 28-105 oraz 75-200. Robiłem parę razyjako fotograf m.in. na komunii, chrzcinach, imprezach szkolnych. Z reguły robię z tego foto-książkę w której największa odbitka jest na dwie strony A4. Nie odszumiam zdjęć. W kościele jak nie używam lampy to obiektyw ze stabilizacją, czas 1/80, iso 1600 i jest ok. Żeby nie być gołosłownym załączam zdjęcia z kościoła, robione późnym popołudniem, kopia bezpośrednia z karty SD.
Obrazek
Obrazek

Zauważyłem że iso 1600 jest w praktyce max gdzie nie używam odszumiania. No chyba że jest wyjątkowo ciemno, ale wtedy mi iso 3200 i tu jest już kiepsko... Po za tym staram się nie używać większego iso niż 800 bo poziom szczegółów mnie wtedy nie zadowala.

Pozdrawiam Ryszard.

niedziela, 3 lipca 2016, 19:46
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]