Teraz jest czwartek, 20 września 2018, 20:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Co powiecie o 10 D 
Autor Wiadomość

Post Co powiecie o 10 D
Co powiecie na temat Canona 10D. Chciałem kupić Nikona D 70, ale mi nie pasi. Teraz mierzę trochę wyżej. Jakie wady ma ten cyfrak?
Proszę o opinie - chcę kupić do świąt.
Z góry dzięki.
Pozdr.
ZAWAŁ

niedziela, 28 marca 2004, 08:48

Podstawowa wada to cena... Zresztą nie wiem, czy nie mierzysz za wysoko - ja chyba nie miałbym dylematów np. Canon 10D vs. Nikon D100 (wybrałbym D100), gorzej, gdybym miał powiedzieć dlaczego (w skrócie - lepiej leży w łapie, lepiej się obsługuje, robi wrażenie szybszego i zdjęcia mi się bardziej podobają - ale sam powiedz, nie wygląda to na obiektywne cechy...) Napisz, czym robiłeś zdjęcia do tej pory i czego oczekujesz. Czego innego potrzebuje reporter, czego innego miłośnik portretów, itp.

niedziela, 28 marca 2004, 12:19

Skoro D70 Ci "nie pasi" to chyba 10D będzie dobrym wyborem. Tym bardziej że jego ceny ostatnio mocno spadły. W końcu wielu już na tym forum potwierdzało potrzebę dopasowania aparatu do fotografa. Skoro D70 nie "leży Ci w dłoni", to po co się z nim męczyć. Tym bardziej że skoro chcesz kupić tak drogie aparaty to prawdopodobnie będziesz robił nimi sporo zdjęć. Co innego jeśli kupujesz go tylko jako aparat na wakacje :lol: wtedy można poświęcić troszkę z wygody obsługi...

niedziela, 28 marca 2004, 14:51

Fotkuję na wesółkach - pozowane - plener, w przyszłości blue-box, w kościele, grupowe itd. ok. 200 fotek na tydzień. Na razie robię to OLKIEM c-5050 ale mnie drażni bo ma problemy głównie ostrością. Miałem imprezy gdzie było 10% nieostrych. Serwis mówi że jest OK, a ja mam dosyć OLKA.
Dlaczego Nikoś D-70 nie pasi?
"Strzelałem" nim wczoraj na targach na swoją kartę i na moje oko fotki są gorsze od "Olkowych" - biel, niedoświetlone, może przyczyna to "kitowe szkło", strzelanie na auto - nie było czasu na testowanie - jeden drugiemu "wydzierał" z ręki, jedno zdjęcie zapisał z błędem - nie dało się otworzyć. Różnica w kasie jest ważna, ale ja na cyfraku zarabiam i chcę mieć komfort spokojnej pracy. O cyfrowych lustrzankach wiem bardzo mało, a do Św. Wielk. chciałem coś wyrwać. Mój TIP krzyczy 6,3 tys. za body - Canon 10 D. Nie wiem jeszcze jakie szkło do nigo kupić.
Na targach był gość co mówił że miał 10 D, teraz ma 300D i nie widzi różnicy - twierdził że jedno ujęcie robił 5 razy i każde było inaczej naświetlone. Nie wiem co o tym wszystkim sądzić. Jutro jadę do znajomego i "postrzelam" Canonem 10 D - porównam fotki.
Jeżeli ktoś pomógłby mi w wyborze - byłbym wdzięczny

niedziela, 28 marca 2004, 23:48

300D różni się jednak od 10D i to bardzo! I nie chodzi mi tu nawet o tą okropną trzeszczącą plastkową obudowę. 300D bardzo słabo współpracuje z lampami błyskowymi. Nawet z tą wbudowaną w aparat :D -nie ma np. opcji kompensacji błysku. Po podłączeniu zewnętrznej lampy większości ustaiweń trzeba dokonać na korpucie lampy a nie aparatu! Moim zdaniem 300D nie nadaje się do profesjonalnych zastosowań.

Być może powinieneś na razie zdecydować się na jakiś model pośredni między Olym 5050 a lustrzanką. Poczekałbyś na lustrzankę która Cię w pełni usatysfakcjonuje... Może nowa lustrzanka minolty sprosta Twoim wymaganiom?

poniedziałek, 29 marca 2004, 14:50
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]