Teraz jest wtorek, 24 kwietnia 2018, 23:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 A60 - warto kupic? 
Autor Wiadomość

Post A60 - warto kupic?
Witam. Mam jedno proste pytanie - czy warto jest kupic Canona A60 (nowiutki ze sklepu, gwarancja, itd...) za kwote 710zl? Jesli nie, bede wdzieczny za wszelkie wskazowki, na jaki cyfrowy aparat warto jest przeznaczyc wymieniona przez mnie kwote.

sobota, 24 kwietnia 2004, 16:09
Post Canon Powershot A75
:D Jeśli chodzi o Canona Powershota A60 to na mój gust jest to aparat amatorski, z 2 Mpix matrycą i 3x zoomie optycznym, jednak warto wejść na stronę http://www.pbase.com/cameras, tam są wszystkie zdjecia samplowez wszystkich aparatów cyfrowych. Według mnie lepszym wyborem jest
Canon Powershot A75, posiada on 3,2 Mega Pixela co jest już wystarczające do wywoływania zdjęć dobrej jakości (lepszej od A60)
, posiada większy wyświeltacz, oraz jest ogólnie ładniejszy, robi lepsze zdjęcia i oto chodzi.

Piotras

sobota, 24 kwietnia 2004, 19:22

Za 710zł ze sklepu warto. Trochę taniej możesz dostać Olympusa C-220, ale ma troszkę mniej możliwości. Jasne, że A75 jest dużo lepszy, ale też dużo droższy...

sobota, 24 kwietnia 2004, 20:49

Cena, jaką podałeś (i to jeszcze ze sklepu) jest bardzo atrakcyjna. Jeżeli odpowiada Ci ten aparat - nie trać czasu i kupuj (tylko upewnij się, czy to aby na pewno nówka).

Pozdrawiam.

sobota, 24 kwietnia 2004, 22:43
A jak "na szybko" mozna sprawdzić aparat? Tzn w ciagu - załóżmy - 20 minut. Na co zwrócić szczególną uwagę jeśli kupuje sie aparat nie w sklepie a na np odbiera sie osobiscie od kogos z allegro? (I chodzi mi o sprawdzenie aparatu, nie allegrowicza).

niedziela, 25 kwietnia 2004, 00:18

Warto by założyć taki temat (nie jestem pewien, czy juz nie był).

W pierwszej kolejności przy zakupie używanego sprzętu ściągnąłbym sobie do niego instrukcję i starannie przestudiował - jeżeli będziesz wyraźnie orientował się w temacie, zawsze mniejsza szansa, że były posiadacz spróbuje Ci wciskać jakieś głupoty; poza tym - właściwie przede wszystkim - aby zabierać się za testowanie, trzeba coś o tym sprzęcie wiedzieć, a skąd jak nie z instrukcji...?

Na pewno najpierw dokładne oględziny - zwrócić uwagę na wszelkie elementy ruchome (klapki od kart pamięci, baterii, itp.) - czy się domykają; sprawdzić, czy nie ma śladów po upadku i innych smutnych przejściach (łączenia, pęknięcia obudowy); skontrolować, czy zestaw jest kompletny (na podstawie instrukcji bądź ze strony producenta). Obejrzeć obiektyw - czy nie ma zarysowań, itp. Nasŧepnie włożyć baterie (jeżeli to AA, to dobrze mieć na wszelki wypadek przygotowane swój komplet) i sprawdzić, jak zachowuje się aparat przy regulacji zoomu optycznego (czy silniczek chodzi cicho i płynnie w pełnym zakresie), działanie autofocusa, przełącznika trybów pracy, itd. Jeżeli aparat ma wizjer elektroniczny to sprawdzić działanie zarówno LCD jak i wizjera - zwrócić uwagę na ewentualne wypalone piksele, skontrolować jasność LCD (czy nie jest przypadkiem podbita na maksymalną). Włożyć kartę, sformatować (dobrze byłoby narobić przy testowaniu tyle zdjęć, by wykorzystać jej pełną pojemność). Wykonać kilka zdjęć z lampą w rożnych trybach. Wykonać kilka zdjęć z zakrytym obiektywem przy różnych czasach otwarcia migawki, by sprawdzić, czy nie ma martwych pikseli - zdjęcia do obejrzenia trzeba przegrać na komp, co przy okazji pozwoli skontrolowac komunikację z komputerem. Do tego zrobiłbym próbne fotki w kilku trybach (automat, manual przy różnych nastawach) i w różnych warunkach - tak, aby zobaczyć jak sobie aparat radzi.

To tak z rzeczy, które przychodzą mi w tej chwili do głowy. Jeżeli aparat (albo raczej sprzedawca) prezentuje się podejrzanie i chcesz uniknąć ryzyka kupna kradzionego sprzętu - możesz się upewnić co do numeru seryjnego (jest na forum w którymś z wątków podany adres, pod którym takowy się rejestruje). Jednak kwestie bezpieczeństwa to już osobna sprawa (włącznie z tym, jak kupować - generalnie nie umawiałbym się "na mieście").

Pozdrawiam.

niedziela, 25 kwietnia 2004, 01:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]