Teraz jest czwartek, 26 kwietnia 2018, 13:24

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Jak szybko robi foty ---- Canon A75 
Autor Wiadomość
Post Jak szybko robi foty ---- Canon A75
Witam!
Jaki jest czas oczekiwania na zrobienie foty przez Canona A-75??
Wyczytałem, że ok 4,2sek a czas ładowania lampy błyskowej ok 15 sek. Jak mam to rozumieć??

Thx :wink:

środa, 5 maja 2004, 23:05
Moderator

Te czasy to chyba jakaś pomyłka... Za długie. Jeśli już to oznaczają, że można zrobiś pierwsze zdjęcie od naciśnięcia przycisku włączającego aparat po 4 sekundach, ale to bardzo długo jak na tak nowy aparat i coś tu jest nie tak. To samo tyczy się lampy. Według mnie szybciej się to wszystko ładuje i raczej nie masz się czego obawiać.

środa, 5 maja 2004, 23:16
Post przesada znaczna
nie wiem jak w a75, ale podejrzewam ze identycznie jak w innych canonach, czyli - jak ustawisz na LCD poglad fotki po pstryknieciu (nominalnie 3 dekundy) to faktycznie wychodzi 4 sek. ale jak nie uzywasz LCD albo wylaczysz podglad to 4-3= ? sam masz odpowiedz... a co do czasu ladowania lampy to zalezy ale nie jest to az tyle. ;) A jak bardzo chcesz byc taki szybki to mozesz robic zdjecia seryjne (2 foty na sek)

czwartek, 6 maja 2004, 13:06

Z tego co zauwazylem to kolejne fotki (z wlaczona lampa) mozna wykonac w odstepach okolo 2 sec. Z podgladem bedzie nieznacznie dluzej :)

wtorek, 11 maja 2004, 20:41

Czasy które podałeś dotyczą gotowości do robienia zdjecia po włączeniu aparatu oraz czasu ładowania lampy błyskowej.
Przed chwila przetestowałem to i od chwili wciśnięcia przycisku ON/OFF do zrobienia zdjecia upływają 3 sekundy (przy właczonym wyswietlaczu). Jeśli chodzi o odstęp czasowy między kolejnymi zdjeciami to przy właczonym wyswietlaczu i lampie błyskowej czas ten wynosi 6-7 sekund.
Szybkość ładowania lampy błyskowej uzależniona jest id stanu baterii.
Pozdrawiam.

środa, 12 maja 2004, 18:14

Post szybkosc A75
pre-focus ma ponoc ~0.65s czyli niezle :). teoretyczny burst do 8-10fotek strzela co 2.2s (wartosci z imaging-resource bo ja az tak nie mierzylem i w rzeczywistosci tez cos kolo tego) pozniej sie wewn. bufor zapycha i zwalnia. gdzies widzialem ze gosc trzasnal 42foty w burst w (tryb FM1)

z lampa i wlaczonym LDCkiem jest cos kolo 2s pewnie.

tak czy owak nawet z focusem A75 jest bardzo szybki (jak na amatorska cyfre oczywiscie :) )

cya
wojtasl

Ostatnio edytowano niedziela, 25 lipca 2004, 23:54 przez wojtasl, łącznie edytowano 1 raz

czwartek, 22 lipca 2004, 10:12

no ja jestem zadowolony.......... przsiadłem sie na A75 z minolty E223 no i jest super. zdjęcia łapie szybko (poniżej 1s) a włącza sie po prostu szybko (karta 32 Canona i Energizery 2100). Lampe używałem kilkakrotnie i ładowała sie wręcz błyskawicznie (więc zasadniczą sprawą jest dobre zasilanie).

niedziela, 25 lipca 2004, 23:35
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]