Teraz jest niedziela, 23 września 2018, 04:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Piszczący wyświetlacz w Canon A75 
Autor Wiadomość

Post Piszczący wyświetlacz w Canon A75
Witam!!!
Pytam właścicieli, użytkowników A75: czy ma ktoś efekt w postaci piszczenia wyświetlacza w swoim aparacie i czy podczas nastawiania zoom słychać delikatne "trzaśnięcia"? Tak poza tym wszystko ok, przyzwoite zdjęcia.

niedziela, 16 maja 2004, 18:38

W czasie zoomowanie nic w żadnym aparacie nie powinno trzaskać. Czy praca silniczka jest jednostajna czy może jego dźwięk podczas zoomu się zmienia ?

niedziela, 16 maja 2004, 22:17

Dzięki za zainteresowanie. Jeśli chodzi o pracę samego silnika jest ok, natomiast przy zoomowaniu w jego końcowej fazie slychać około 4 delikatnych stuknięć, dzwięk podobny do tego jaki wydaje rozciągana sprężyna. Jest to nowy aparat, dopiero kupiony, byłem w sklepie zobaczyć inny, ale nie ma warunków do sprawdzenia (duży hała)i niby coś slyszałem, ale wydaje mi się, że nie było to podobne. Nie mam w naturze reklamować sprzętów dopóki nie będę pewny o jego wadzie, wcześniej miałem Canona A60- tam wszystko chodzilo idealnie.

poniedziałek, 17 maja 2004, 07:57

ja osobiscie zetknalem sie z trzeszczacym silniczku zooma w olympusie 200. ponoc w c750 tez po jakims czasie uzytkowania rzezi silnik nie milosiernie. w moim starym 720 czasem rzezil, ale wtedy gdy na obiektywie byl dekielek i nie mogl sie w pelni wysunac, a potem to juz czasem sobie sam potrzeszczec lubil.
zas co do reklamowania - to reklamuj poki mozesz :wink:
na powaznie to opis moich przejsc jest tutaj
http://forum.swiatobrazu.pl/foto/viewto ... ght=#13962
czasem bywa roznie; lepiej na spokojnie podejsc i zapytac; jezeli ktos z obslugi bedzie normalny (chyba ze kupowales w fotojokerze, to jest to wykluczone :wink:), to dadza Ci inny w zaciszne miejsce; da sie dogadac :idea:

poniedziałek, 17 maja 2004, 08:10
Witam. Trudno odpowiedzieć na to pytanie, gdyż nie wiem o jaki dźwięk chodzi. W moim aparacie podczas zoomowania słychać pracę silniczka, a w po zakończeniu pracy zoomu, chwilowy głośniejszy dźwięk, przy ustawianiu ostrości. Jesli mówisz o dzięku jaki słychać np. w trybie makro przy ustawianiu ostrości, przy wciśnietym do połowy przycisku spustu migawki to raczej nie powinienes sie przejmować, ja tez tak mam. Jeśli jednak mówisz o innym dzwieku to najlepiej na spokojnie idz do sklepu weś inny model aparatu A75 i sprawdz czy ten sklepowy też sie tak zachowuje. Pozdrawiam

poniedziałek, 17 maja 2004, 17:25

Dzwięk zoomowania, został sprawdzony z innymi sztukami i był podobny więc przyjmuję, że jest to norma. Natomiast jak już wspomniałem słychać piszczenie (od momentu włączenia aparatu, aż do jego wyłączenia) dochodzące od strony wyświetlacza, ale nie jest to pisk wyświetlacza (można go wyłączyć i robić zdjęcia bez niego). Owszem w momencie wyłączenia wyświetlacza pisk zanika, jednakże prócz niego równocześnie zamyka się przesłona matrycy w obiektywie, która otwiera się po naciśnięciu spustu do wykonania zdjęcia (czy nastawienia ostrości) i... oczywiście pojawia się pisk (dość wysoka częstotliwość często spotykana w wyświetlaczach), wniosek taki, że dochodzi on prawdopodobnie nie od wyświetlacza (jak wcześniej przypuszczałem) tylko od matrycy, a to mnie już martwi.

poniedziałek, 17 maja 2004, 18:21

Post !!
Dziwi mnie ten trzask bo taki dziwęk (yyy....) to jest normalny !

poniedziałek, 17 maja 2004, 20:33

Jesli chodzi o piszczacy wyswietlacz to hmm... nie bardzo wiem o co chodzi ;). Natomiast chyba wiem co masz na mysli mowiac o trzaskach podczas koncowego zoomowania, bo ... mam tak samo. Tyle, ze u mnie "strzela" tylko 2 razy ;). i rzeczywiscie - brzmi jak jakas sprezynka :)

UPDATE: Przylozylem ucho do LCD i... eureka jest pisk. Ale jak jest napisane u gory jest to raczej norma. Niech no tylko uruchomie swoja kamere Canona to sprawdze :P

wtorek, 18 maja 2004, 17:37
Witam wszystkich, ale człowiek jest głupi, doszukuje się niewiadomo czego, wiesz co Tommi zabrzmi to głupio, ale dobrze, że też masz ten efekt. Kupiłem go za zagramanicą :) i byłby problem. Ja z ciekawości przyłożyłem ucho, żeby usłyszeć skąd idzie to trzaskanie i kurcze usłyszałem pisk, a to gorsza historia!!! W fachu często spotykałem się z piszczeniem wyświetlaczy LCD (a raczej inwerterów), ale kurcze nigdy z piszczeniem matrycy światłoczułej, może to błąd, że zacząłem ten temat na forum bo ludzie teraz będą zamiast fotografować - słuchać aparatu czy im czasem nie popiskuje ;-) Z GÓRY PRZEPRASZAM!!! :) Miałem Canona A60, ale do łba mi nie przyszło go słuchać :) , widać ideał .
Dzięki za zainteresowanie!!!

wtorek, 18 maja 2004, 17:58
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]