Teraz jest czwartek, 21 lutego 2019, 00:23

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Canon A75 czy Olympus 725 ??? Pomóżcie 
Autor Wiadomość

niedziela, 30 maja 2004, 15:12

Jeżeli potrzebujesz rozsądnego ultrazooma, to zastanów się nad Olympusem C-740 i Minoltą Z1 lub, nieco lepiej (ale i drożej) C-750 i Z2. Podobieństwa i różnice były na tym forum wałkowane tysiące razy. Jakość zdjęć przy krótkich ogniskowych może być troszczeczkę gorsza od A75, ale przy dłuższych ogniskowych aparaty te będą sprawowały się naprawdę nieźle. Konwerter jest pomyłką z kilku powodów - obejrzyj sobie, jak winietują aparaty z takim konwerterem, jak słabo ostrzą i przede wszystkim jak ciemne jest takie szkło przy długim końcu (nie dość, że Canon ma f/4.8 przy długim końcu, to jeszcze konwerter bardzo pogorszy ten wynik - obawiam się, że uzyskasz coś koło f/8 - dla porównania Minolta Z1 ma przy dłuuugim końcu f/3.8). Z tego względu uważam, że musisz się zdecydować, czy wolisz tańszego Canona, czy jednak długi zoom jest Ci potrzebny i kupić coś typu UZ.

niedziela, 30 maja 2004, 15:55

No ale w tym Olympusie C-725 jest ultra zoom i przy długim końcu ma f/3,4 to chyba nieźle co?

niedziela, 30 maja 2004, 23:42

Jedna korekta - C-725 nie jest stary, to jeden z najnowszych UZ Olympusa, tylko że oparty na koncepcji starego C-720 (i prawdopodobnie na jego częściach - w sumie na jedno wychodzi ;) ).

Co do konwertera się zgadzam - poza tym to kosztowny sport a kupowanie byle czego (zatem taniego) da fatalne efekty. Jeżeli jednak bardzo zależy Ci dużym zoomie optycznym - weź C-740. Znacznie mniej aberruje, 10x a nie 8x, lepsze makro, większe możliwości, jeżeli chodzi o ustawienia (rozbudowana ilość trybów - nie tylko tematycznych, balans bieli, itd.), większy zakres czasów otwarcia migawki... Generalnie jest zdecydowanie ciekawszy aparat - oferuje lepszą jakość zdjęc i większe możliwości. A różnica w cenie, chociaż dostrzegalna, nie jest aż tak wielka.

Pozdrawiam.

niedziela, 30 maja 2004, 23:54

Post no i co ????
A myslałem że już wiem co kupię. A może http://www.fotozakupy.pl/?page=product&product=597&sheet=techdata faktycznie Olympusa 740UZ czy lepiej Canona A75 czy lepiej A80 Co wybrać? A co Wy byście wybrali? Ja mogę przeznaczyć około 1800 zł na aparat ale chciałbym by w tej cenie zawierał już dodatkową kartę 128MB i ładowarkę i akumulatorki.
Pozdrowienia!

poniedziałek, 31 maja 2004, 00:12

Tak jak mówiłem (raczej pisałem) - wszystko zależy od tego, na ile ważny jest dla Ciebie duży zakres zoomu optycznego. Mi zależało na posiadaniu UZ i faktycznie z niego korzystam - dlatego wybrałem C-740. Jednak uważaj - istnieje coś takiego jak wyraźny i zauważalny pęd na UZ (bardzo mi się kojarzy z kupowaniem MTB do jeżdżenia po chodnikach), podczas gdy znakomita większość kupujących właściwie nie korzysta z pełnego zakresu ogniskowych, bo przy tych maksymalnych ciężko jest udaną fotkę zrobić, bo łatwiej poruszyć zdjęcie, itd. I potem pojawiają się głosy, że to złe aparaty, że w A70 przy max. zoomie nie mają ruszonych fotek a tutaj - o, proszę - jedna rozmazana, druga... Tylko, że takie porównania są - delikatnie mówiąc - bez sensu...

Uważam, że wszystki 3 wymienione przez Ciebie aparaty są udane i godne polecenia.

Kupując na Allegro, może zmieścisz się w 1800 złotych, jednak nie wiem, czy taka forma zakupów Ci odpowiada i czy warto walczyć o te kilkadziesiąt czy 100 złotych. W sumie znaleziona przez Ciebie oferta jest atrakcyjna.

Pozdrawiam.

poniedziałek, 31 maja 2004, 00:27

Co do allegro to jakoś nie mam zaufania. Nie wiem czy lepiej kupić w jakimś sklepie w sieci czy osobiście wypróbować w sklepie?? Mieszkam w małej miejscowości gdzie sklepów jest niewiele (sklepów z aparatami) i nie mają takich "promocji" że dodają pamięć czy ładowarkę więc wolałbym internetowy ale czy to bezpieczne??
A jeśli chodzi o makro to który z wymienionych wcześniej aparatów ma większe możliwości ??

poniedziałek, 31 maja 2004, 00:50

Allegro (zakładając, że kupujesz u sprawdzonego Super-Sprzedawcy) jest równie pewne jak sklepy internetowe - sam tam kupiłem mój aparat. Jednak nie namawiam do aukcji internetowych- powiem więcej: jeżeli możesz, raczej kupuj w sklepie. Na ogół upraszcza to ewentualne reklamacje i takie tam, przede wszystkim możesz być pewny gwarancji. A już układ, gdy wszystko kupujesz w jednym miejscu, uważam za idealny - mniejsze opłaty, mniej formalności...

Jeżeli chodzi o makro - Olympusy wypadają (dla mnie zdecydowanie) najlepiej spośród wszystkich UZ. Rrzewyższają pod tym względem również wspomniane Canony, co jednak nie znaczy, że te prezentują się źle; po prostu trochę gorzej. Minimalna odległość od fotografowanego obiektu w trybie Super-makro w C-740/750/760/765/770 wynosi 3cm.

poniedziałek, 31 maja 2004, 01:00

Bawiłem się Olympusem i makro nie wychodziło najgorzej. To był stary model chyba 4040 czy coś takiego. Tam było coś takiego, że obraz mi się powiększał żebym mógł lepiej ostrośc ustawić (chyba po to). To stary model ale takie cośmnie zaskoczyło zwłaszcza jeśli nie ma czegoś takiego w Zenicie :-) A może ten bajer nie do tego służył - nie wiem sam. Czy jest coś takiego w 725 lub 740 ??
A czy w Canonie np A75 mogę samemu ustawiać sobie ostrość ale w trybie makro??
Jakie sklepy internetowe byś polecił najbardziej?? Te najtańsze ;-) ??

poniedziałek, 31 maja 2004, 01:10
Moderator

Jeśli rozważasz kupno Olympusa C-740, to nie sposób także pominąć Minotę Z1 :D. Nie czytałem całego wątku, bo nie mam czasu, ale myślę, że to także dobry wybór - praktycznie taki sam poziom jak Olek. Dla mnie ona okazała się lepsza i dlatego wybrałem Minoltę. Zdjęcia nią robione możesz zobaczyć na naszym forum i są naprawdę dobre. Makro ma od 4 cm, więc niewiele ustępuje Olympusowi.

Jeśli byś chciał czasami nagrać jakiś filmik dobrej jakości, to własnie tu wygrywa Z1. Jest też szybsza w działaniu (ogólnie i AF) od pozostałych konkurentów UZ i nie tylko.

Przydałoby się abyś poszedł do sklepu i obejrzał sobie oba aparaty - wybierzesz, ten który bardziej Ci przypadnie do gustu.

poniedziałek, 31 maja 2004, 01:10

Jeżeli chcialbyś sobie bardzo obszernie poczytać o Z1 vs C-740 - to tutaj masz obszerny wątek na ten temat:

http://forum.swiatobrazu.pl/foto/viewtopic.php?t=1642

Zresztą całe forum pełne jest polemik na ten temat. Z1 nie sposób odmówić pewnych zalet, ma jednak i znaczące wady, o których powyżej również napisano. Tak jak dla Vendeura ciekawsza okazała się Z1, tak dla mnie po długich przygotowaniach i analizach - C-740, chociaż w pewnym momencie niewiele brakowało a również bym zakupił Minoltę.

No, ale tego tematu nie ma sensu eksplorować - cokolwiek napiszemy, będzie wtórne.

Natomiast to, o czym piszesz, to manualny focus. Oczywiście można go używać również przy makro - i podobnie działa w C-740.

O sklepach zabrania nam oficjalnie pisać regulamin forum ;) (pozostaje PW) - poza tym, jeżeli o mnie chodzi, to kupowałem drobiazgi (karta pamięci, filtry) w ledwo dwóch sklepach internetowych, tak więc skalę porównawczą mam niedużą.

Pozdrawiam.

poniedziałek, 31 maja 2004, 08:11
Post RE
Witam, ja równieżsię wahałem jeśli chodzi o problem wyboru, jednak to dotyczyło chyba wszystkich zaczynających przygodę z cyfrówkami.

Ale stwierdziłem, że zaryzykuje, kupno Canona A-75, nie wiem co mi z tego wyjdzie, no ale przekonam się w najbliższym czasie.

Jeśli chodzi o zakupy na Allegro, to staram się szukać ofert, z mojej miejscowości lub gdzieś z okolicy, żeby był możliwy odbiór osobisty i sprawdzenie. Poza tym patrze na sprzęt wystawiany ze sklepów zapakowany w nienaruszonym stanem w pudełku.

I tak też jest w tym przypadku, umówiłem się na kupno canona, z dowozem do domu za free.

Oferta wyglądała następująco :
Canon A-75 wraz z paskiem przewodami USB, TV, z tym że musze dokupić Akumulatorki ale myśle że to nie będzie problem, ładowarke sprzedający dorzuca za free, to już wytargowałem, fakt że nie jest ona wysokiej klasy, ale standardowa z diodą wskazującą o naładowaniu, w około 7 godzin, no i bez pokrowca, co też nie uważam za problem.
Karta co prawda 32MB,
I za to 1200 zł Gwarancja wystawiona w dniu zakupu. 12 miesięcy. chociaż w markecie możesz otrzymać prawdopodobnie na okres 24 miesięcy.

Ale z tego co patrzyłem to karty do tego aparatu nie mają aż tak wygówowanej ceny, 256 około 200 max. to już razem 1400 + kwestia akumulatorków,
No ale jak ktoś stwierdził trafnie, nie trzeba wszystkiego kupować od razu, można z czasem rozbudowywać.
Także koszt aparatu + zwykła ładowarka + akumulatorki wyniosą mnie na sam początek około 1250 zł
A poza tym myśle że wrazie kupna czegoś lepszego i przypływu gotówki mogę sprzedać ten aparat i z nowymi umiejętnościami oraz spostrzeżeniami , będe mógł sam stwierdzić z doświadczenia jak większość forumowiczów jaki aparat będzie dla mnie lepszy.
Takie jest moje zdanie i nikt nie musi się ze mną zgadzać.
Ale uważam że to dobry aparat na start, chociać zoom mógłby być fajną sprawą. No ale musisz tak samo jak ja podjąć swoją decyzje. ;)

Pozdrawiam!!!

czwartek, 10 czerwca 2004, 13:00
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2