Teraz jest czwartek, 26 kwietnia 2018, 08:04

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 rozmazane zdjecia noca - canon a-70 czy a-75 tez? 
Autor Wiadomość

Post rozmazane zdjecia noca - canon a-70 czy a-75 tez?
witam wszystkich!
wlasciwie zdecydowalem sie na zakup a-75, ale mma troszke watpliwosci jeszcze.
Konkurenci:
- c-740- niepotrzebny mi taki zoom- slyszalem, ze ciezko z ostroscia przy duzych zblizeniach i bez statywu.
- c-4000- podobna dobra jakosc, ale ksztalt i te krowiaste rozmiary mnie odstraszyly.
- mju400- w sumie nie rozni sie wiele od tanszych kompaktow olympusa, nie wiem czy warto wydac 250 euro za ten aparacik.
- ixus IIs- ten 2xzoom znowu wydaje sie malo i nie wiem czy za styl tutaj sie nie placi a nie za jakosc.
Moje watpliwosci co do a-75- sporo moich kumpli ma canony z tej serii (starsze a-70 i a-60), ale noca wszystkie zdjecia sa bardzo mocno rozmazane. Moje pytanie- czyja to byla wada- ustawien czy aparatu? I czy moze ten nowy procek rozwiazuje te problemy?
Inne pytanie- czy jakosc zdjec a-75 to to samo co olympus c-740? Czy to ta sama klasa (nie liczac zoomu)?
Z gory dzienks za posty.

niedziela, 30 maja 2004, 23:44

Jeśli strzelają nocą z ręki, to im się nie dziwię.

niedziela, 30 maja 2004, 23:48

aha- czyli to bedzie norma w innych tej klasy aparatach. A z jakoscia zdjec c-740 vs. a-75?

niedziela, 30 maja 2004, 23:50

Skoro Ci niepotrzebny taki zoom, to po co pytasz o C-740? ;)

Jakość - uważam, że jest zbliżona. Mówi się, że UZ ustępują nieco jakością zwykłym compactom w zbliżonej cenie, ale ta różnica nie jest aż tak duża; natomiast już w porównaniu do topowych compactów typu C-5050 czy G3/5 - dostrzegalna. Z tym, że UZ Olympusa (w moim odczuciu) prezentują się pod tym względem naprawdę dobrze; nie robiłem zdjęć A75, ale na tle A60/A70 oceniam mojego C-740 wysoko - zdjęcia są bardzo ostre, kolory wiernie oddane...

Jeżeli chodzi o możliwości - w sumie tak; C-740 i A75 oferują pełny tryb manualny + pośrednie po pełne auto. Różnica to przede wszystkim ten zakres ogniskowych.

W nocy statyw jest niestety na ogół bardzo przydatny - i to niezależnie od tego, czy masz A75 czy C-740...

Ciężko z ostrością przy dużych zbliżeniach? Przy dobrym świetle nie ma problemów . Przy gorszym - no cóż, pojawia sie problem poruszenia zdjęcia i rzeczywiście pozostaje statyw (to zresztą problem wszystkich UZ). Z tym, że nie zawsze musisz wykorzystywać pełen zakres ogniskowych. Poza tym - o ile dobrze kojarzę - Olympus ma jaśniejszy obiektyw, więc powinien się zachowywać lepiej od Canona przy analogicznych nastawach zoomu optycznego (tzn. nie 10x, bo tu nie ma czego porównywać, ale np. 3x).

Pozdrawiam.

poniedziałek, 31 maja 2004, 00:10

mam na oku taka aukcyjke http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... 98612&rd=1
Chyba cena calkiem przystepna? Tylko czeka mnie jeszcze ponad 40 euro za karte 128MB (szkoda,ze do Olympusow sa 2x drozsze te karty niz CF).

poniedziałek, 31 maja 2004, 00:25

300 Euro z ładowarką i kompletem akumulatorków? Jeżeli to cena "Kup teraz" za nówkę, to brzmi nieźle jak na rodzime standardy.

poniedziałek, 31 maja 2004, 00:37

Z tym, że proponuję, byś jeszcze - w ramach upewnienia - przeszedł się do np. MM i wypróbował obydwa interesujące Cię aparaty. Naprawdę warto. Taki test pozwala uniknąć niepotrzebnych rozczarowań.

Uważam, że obydwa są udane i godne polecenia w swoich kategoriach.

Pozdrawiam.

poniedziałek, 31 maja 2004, 00:40

tez mi sie tak wydawalo ze atrakcyjna, tym bardziej ze na http://www.guenstiger.de sam aparacik kosztuje ok. 288 euro (275+przesylka), wiec jak kupie oryginalna torbe + przecietna ladowarke to lepiej na pewno nie wyjde.
Bol glowy z tymi zakupami jest - z tym mm to prawda- ostatnio nacialem sie strasznie na ebayu, ale na odtwarzaczach mp3. Cale szczescie ze zwrotem nie bylo problemu.

poniedziałek, 31 maja 2004, 00:44

Kiedyś też czyniłem podchody do kupienia na E-bayu C-2100... Ostatecznie skończyło się na Allegro. Jak rozumiem mieszkasz w Niemczech? A przeglądałaś ofertę sklepów internetowych (niemieckich, rzecz jasna)? Bo czasami ich oferta była konkurencyjna do oferty E-baya...

poniedziałek, 31 maja 2004, 00:51

Mieszkam ostatnio w Niemczech i sporo przegladam ebaya oraz http://www.guenstiger.de - to jest przeglad 30 chyba najwiekszych sklepow w sieci- taniej chyba znalezc nie mozna. Ale jak to sie okazuje zestawy na ebayu sa troche tansze.
Problem polega na tym ze do olympusa znalazlem wlasnie na ebayu fajny zestaw (ten za 300 euro) a do canona a75 sa raczej troche slabsze (na guenstigerze jest duza roznica cenowa a75 i c-740- odpowiednio 215euro do 275 euro).
Ale zdecyduje rzeczywiscie gdzies w supermarkecie- mm lub saturn. Tam sie czasami nawet oplaca, ale tylko jak sa jakies promocje. Badz co badz zawsze troche lepszy serwis niz internetowy.

poniedziałek, 31 maja 2004, 00:58

No to obejrzyj i kupuj. I dobrego wyboru życzę + dużo dobrych fot.

Widzę, że realia związane z zakupem cyfrówek w Polsce i w Niemczech są jednak zbliżone (w MM dobre ceny głównie na promocjach, stąd ogląda się w MM a kupuje na aukcji). Europa!

Pozdrawiam.

poniedziałek, 31 maja 2004, 01:05

No to obejrzyj i kupuj. I dobrego wyboru życzę + dużo dobrych fot.

Widzę, że realia związane z zakupem cyfrówek w Polsce i w Niemczech są jednak zbliżone (w MM dobre ceny głównie na promocjach, stąd ogląda się w MM a kupuje na aukcji). Europa!

Pozdrawiam.

poniedziałek, 31 maja 2004, 01:08

Z jedna mala roznica- na ebayu jest wiecej profesjonalnych firm posiadajacych kilkanscie-dziesiat tysiecy komentarzy (to juz jest bardzo duza czesc uzytkownikow ebaya). W Polsce bedzie mozna zrobic na tych sklepach niedlugo tez biznes.
A jak patrze na allegro- podrobki perfum na kazdym kroku, to samo z ciuchami- tego nie znajdzie sie na ebayu- sciga sie ich jak tylko mozna.
Ale dobry sprzet zawsze mozna jednak tez kupic (mi zreszta kiedys sciagnal koles z Niemiec fajna kamerke).
Rowniez pozdrawiam!
Wrazeniami z fotek podziele sie juz niedlugo!

poniedziałek, 31 maja 2004, 01:11

Jakąkolwiek decyzję podejmiesz - prześlij trochę fotek do naszego albumu (http://www.fotografowanie.tk).

Dobrych zakupów i udanego focenia, pozdrawiam!

poniedziałek, 31 maja 2004, 08:17

Powyższy post to dowód na to że kto pyta nie błądzi!Naprawde nie bójcie się tego robić, ale nauczcie się tez najpierw przeszukiwac forum w tym też nie ma nic złego. :wink:

czwartek, 3 czerwca 2004, 19:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona