Teraz jest poniedziałek, 24 września 2018, 22:01

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Canon G5 czy Canon IS 1S 
Autor Wiadomość
Post Canon G5 czy Canon IS 1S
:D Dzień dobry, mam dylemat który aparat wybrać, który z tych aparatów robi lepsze zdjęcia, chodzi mi o poziom szumów aberrację chromatyczną, ziarnistośc obrazu, winietowanie. Zależy mi na fotografowaniu na Komuniach, zdjęcia przyrodnicze, makro i pejzarze, jak działa stabilizacja obrazu.

ZA WSZYSTKIE POSTY
SERDECZNIE DZIĘKUJĘ
MAREK

wtorek, 1 czerwca 2004, 12:40

Post Re: Canon G5 czy Canon IS 1S
Marekk napisał(a):
:D Dzień dobry, mam dylemat który aparat wybrać, który z tych aparatów robi lepsze zdjęcia, chodzi mi o poziom szumów aberrację chromatyczną, ziarnistośc obrazu, winietowanie. Zależy mi na fotografowaniu na Komuniach, zdjęcia przyrodnicze, makro i pejzarze, jak działa stabilizacja obrazu.

ZA WSZYSTKIE POSTY
SERDECZNIE DZIĘKUJĘ
MAREK

W mojej skromnej opinii po analizie kilku aparatów poleciłbym G5 z tym że jeśli ci ewidentnie zależy na zoomie to S1. Stabilizacja obrazu w Canonieto system żyroskopów który niweluje poruszania ręki utrzymuje obraz w pionie. polecam stronkę Canona jest tam opisany sytem IS.
Makro w S1 praktycznie nie istnieje - 10 cm. Jeśli więcej będziesz robiłe fotek typu makro czy imprezki komunijne wybierz G5 jeśłi więcej plenerowych z używaniem zoomu to S1. To moja rada człowieka który ostantnie 2 tygodnie spędził na porównaniach różnej maści aparatów cyfrowych :)

Pozdrawiam

wtorek, 1 czerwca 2004, 13:35

Stawiając na jakość, wybrałbym G5 - odnoszę wrażenie, że zdjęcia z niego uzyskiwane są wyraźnie lepsze od tych z S1. Natomiast jeżeli naprawdę zależy Ci na dużym zoomie optycznym - wówczas warto rozpatrzyć sens zakupu S1 IS. Te aparaty nieco różnią się od siebie samą ideą - G5 to wysokiej klasy aparat compactowy (o całkiem sporych gabarytach), podczas gdy S1 IS należy do UZ (od sygnatury dodawanej przez Olympusa do nazw aparatów tego typu - czyli ultra zoom; pozwalam jej sobie użyć w odniesieniu do sprzętu tej klasy również innych producentów). Ostatnio panuje moda na kupowanie UZ - nie zawsze sensowna, bo wiele osób bardzo często potem tego pełnego zakresu ogniskowych nie wykorzystuje z różnych względów. Tymczasem G5 można robić naprawdę świetne zdjęcia (polecam Pokazoofkę, jest tam sporo zdjęć Cichego, który do niedawna posiadał G5); matryca 5MPix to zawsze wyraźnie więcej niż 3MPix w S1 IS (to chyba najdroższy aparat z matrycą 3MPix) - przyda się choćby przy większych wydrukach; ponadto G5 posiada dobry, jasny obiektyw. No dochodzą inne zalety - stopka pod zewnętrzną lampę błyskową, większy LCD, lepsze makro czy zapis w nieskompresowanym formacie RAW. Oczywiście niektóre przewagi mają mniejsze znaczenie, np. nie wiem, czy przyda Ci się RAW, ale G5 prezentuje się naprawdę pozytywnie. Głównym walorem S1 jest ten wspomniany zoom optyczny (no i może "filmiki") - więc decyzja (w moim odczuciu) zależy od odpowiedzi na pytanie, czy taki zakres 10x jest potrzebny czy też niezbędny. Jeżeli nie, to G5...

Najwięcej do powiedzenia w tym temacie powinien mieć Cichy jako doświadczony użytkownik G5, który na dodatek przetestował całkiem porządnie S1 IS.

Pozdrawiam.

wtorek, 1 czerwca 2004, 14:02

Dementuję plotki, jakoby makro było w S1 od 10 cm. Aparat w praktyce ostrzy od 5 cm.

Lepsze zdjecia robi bezapelacyjnie G5.

http://www.negatyw.org

wtorek, 1 czerwca 2004, 15:06

@Cichy, tylko Ty się bawiłeś obydwoma. Jakie jest Twoje zdanie??

wtorek, 1 czerwca 2004, 15:41

Chyba nie możemy Ci pomóc. To Ty musisz się zdecydować, czy wolisz długi zoom, czy jakość zdjęć. Do celów które wymieniłeś, lepszy wydaje się być G5 (czy np. moim zdaniem delikatnie lepszy, a nieco tańszy Oly C-5050).

wtorek, 1 czerwca 2004, 21:59
Post A który lepszy?
:D Cześć a jak wygląda porównanie Canona G5 a Nikona Coolpixa 5700?.
Chodzi mi głównie o zdjęcia krajobrazu i komunie oraz śluby.

Cześć
Grzechu

wtorek, 1 czerwca 2004, 22:06
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]