Teraz jest niedziela, 22 kwietnia 2018, 08:57

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Canon s50 
Autor Wiadomość
Post Canon s50
witam. co sądzicie o aparacie canon s50? chce go kupić ale mam dylematy czy warto dopłacać?! wczesniej (znaczy do wczoraj) myślalem o a75, dzisiaj wpadł mi do głowy pomysł a może s50. doradzcie proszę.
cena aparatów a75 1380zł, s50 1839. z góry dzięki i pozdrawiam

poniedziałek, 7 czerwca 2004, 23:14

o S50 już było bo sam gdzies pisałem (wystarczy użyć szukaj).
Aparat robi śliczne fotki nawet w automacie.
Wykonanie pierwsza klasa - obudowa metalowa

WARTO DOPŁACIĆ DO S50.

wtorek, 8 czerwca 2004, 00:31

Jeżeli możesz go kupić po atrakcyjnej cenie (a ostatnio staniały) - jak najbardziej.

Gdzieś w zamierzchłych czasach (czytaj - w zeszłym roku) ktoś tutaj kłócił się na temat swojego S45 bodajże w kontekście Canonów z serii G. Może zainteresowałby Ciebie ten wątek, musisz poszukać. Chyba będzie w Canonach, nie mam pewności, bo to jeszcze temat ze starej wersji forum.

Poz.

wtorek, 8 czerwca 2004, 08:39
Kupiłem Canona S50 dokładnie 8 lipca, jadąc na wakacje do Włoch. Po 2,5 tygodniach moge powiedzieć o nim same dobre rzeczy. Biorąc sobie do serca opinie głoszone na tym forum podjąłem decyzję o kupnie i absolutnie nie żałuję ani jednej wydanej złotówki, choć zapłaciłem 1,999 anie 1,8 z czyms jak ty.
Zdjęcia sa ostre, kolory piekne, porrety i pejzaże super, makro takze; ręcznych ustawień jak dla mnie az za dużo, choć ciesze się, że moge je kiedyś wykorzystać. Wykonanie bardzo solidne, obudowa jak dla mnie poręczna (choć ktos pisał, że jest troche cegłowaty). Naprawdę bardzo dobry aparacik. Powiem tak: byłem na tych wakacjach w towarzystwie m.in. zapalonej fotografki, jeżdżącej wszędzie ze swoim Nikonem F100 (!!!) i kompletem obiektywów i z dużym uznaniem patrzyła na moja s50, kiedywieczorem zgrywaliśmy fotograficzny plon z CF na laptopy.

Plusów zatem bardzo dużo, z minusów wymienię:
- szybko siadająca bateria przy intensywnym uzytkowaniu (prądożerne odsuwanie i zasuwanie klapki i wysuwanie sie obiektywu + LCD) ==> naprawdę warto mieć zapas, jeśli sie dużo cyka, no a zapas ca. 250 PLN (firmowa);
- zdecydowanie gorsze zdjęcia z fleszem (warto wyłaczać i próbować cykać na dłuższych czasach)

Nie jestem znawcą ani wytrawnym fotografem, więc mogę czegoś nie widzieć, ale moim zdaniem to bardzo dobra oferta.

Aha, przy współpracy z Windwosem XP zadnych kłopotów i bardzo szybkie zrzucanie plików.

wtorek, 27 lipca 2004, 15:51
a jak w konfrontacji wypada isus500?? bo mi osobiście sie bardziej podoba od s50, a jakość zdjęc jest podobna??

wtorek, 27 lipca 2004, 16:08

Plusów zatem bardzo dużo, z minusów wymienię:
- szybko siadająca bateria przy intensywnym uzytkowaniu (prądożerne odsuwanie i zasuwanie klapki i wysuwanie sie obiektywu + LCD) ==> naprawdę warto mieć zapas, jeśli sie dużo cyka, no a zapas ca. 250 PLN (firmowa);

Zapas aku to podstawa w każym aparacie - zobacz na Allegro coś taniego lub np. na stronie GP mają też zamienniki oryginalnych
Anonymous napisał(a):
- zdecydowanie gorsze zdjęcia z fleszem (warto wyłaczać i próbować cykać na dłuższych czasach)

to ciekawe - troche zdjęć z fleszem robiłem i były bardzo ładne.

wtorek, 27 lipca 2004, 16:27

Post re
to, czy opłaca się dokładać zależy od Ciebie- czy będziesz robił takie duże odbitki itp itd...
I canon a75 i s50 to znakomite aparaty w swoich klasach. Oczywiście lepszy jest s50, ale jest także spora różnica w cenie, nie każdemu opłaca się brać s50, bo tak naprawdę nie zrobi mu to różnicy (ale nie każdemu)Lepiej już kupić s50 od ixusa 500, bo ixusy są bardzo drogie w stosunku do swoich możliwości. Ja sam, gdybym miał wybierać między ixusem 500 a a75 wybrałbym a75 (nie lubię ixusów, uważam, że ich ceny powinny znacznie spaść).

wtorek, 27 lipca 2004, 17:03
zauwazyłem ze o isuxach wypwiadacie sie negatywnie, a pomińmy cene (moja znajoma jest w Hong Kongu i chce zeby mi jakiś ładny aparat przywiozła za ok 400$ (za tyle sobie kupiła Sony DSC-t1 ale on srednie zdjęcia robi) Wiec pomijając cene, czy ixus500 tez byscie pochwalili pod względem jakości zdjęć tak jak s50 lub a75??

wtorek, 27 lipca 2004, 19:55
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]