Teraz jest poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 09:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 [PYTANIA] Canon PowerShot A60/A70 
Autor Wiadomość

Post [PYTANIA] Canon PowerShot A60/A70
Witam serdecznie! Ostatnimi czasy zaplanowalem sobie zakup takiego wlasnie cyfraka. Dlatego postanowilem zapytac Was, fachowcow co o tym sadzicie... Nigdy nie mialem cyfrowki na dluzej - zawsze jechalem na pozyczkach... Czy to dobry wybor?! Wiecej kasy nie mam...

Jezeli juz zapytalem o sam aparat, to zapytam jeszcze o kilka innych rzeczy... Od razu chcialbym dokupic jakies akumulatorki i ladowarke, tylko nie wiem jakie... Markowe akcesoria Canona sa strasznie drogie - http://-/sklep/pokaz_karte.php?idt=4405 - jednak z drugiej strony boje sie uszkodzic aparat jakims "syfem"... Pomozcie! ;-)

Ostatnie moje pytanie dotyczy tulejek i filtrow... Mianowicie nie mam pojecia co taka tulejka zrobi dla mojego Canona i po co mi te filtry... No i tez... Kupowac markowe, czy tez nie... :/

Z gory dzieki za rozwiazanie moich problemow! :-)

poniedziałek, 19 lipca 2004, 21:48

1. Jeśli nie masz więcej kasy niż na A70 to nie kupisz więcej niż A70.
To dobry aparat. Pełen manual, możliwość filtrów.

2. Akumulatorki najlepiej Sanyo, potem GP. Ładowarkę z procesorem Emos, koniecznie procesorową. Komplet na pewnym ogólnopolskim serwisie aukcyjnym od hurtownika w okolicach 100 PLN.

3. Tulejka pozwoli Ci przed obiektyw mocować tradycyjne filtry od kamer/lustrzanek o odpowiednim gwincie.
Możesz kupić filtry efektowe ( gwiazdki, zmiękczacze itp. ), filtry korekcyjne ( kolorowe - ale Twój cyfrak sam ma to w sobie wbudowane, tzw. balans bieli ), lub w końcu konwertery - tele ( większy zoom ) lub wide ( szerszy kąt ).

To chyba wszystko... Pozdrawiam !

poniedziałek, 19 lipca 2004, 22:49

Różnica w cenach międzi A70 a A75 jest coraz mniejsza, a A75 można już w sklepie dostać od 1249 jak nie taniej..........
Polecam,,,,,, za tą cene nic lepszego, tak i tak czy wybierzesz A70 czy A75 a nawet A60 (tutaj kwestia mniejszej matrycy) to i tak będziesz zadowolony

poniedziałek, 19 lipca 2004, 23:53

Serdeczne dzieki za odpowiedzi w tym watku! Teraz nasunely mi sie jeszcze dwa pytania... Mianowicie jaka ma byc pojemnosc akumulatorkow?! Hmmm... No i jak poznam, czy ladowarka ma procesor?! Nie wszyscy sprzedawcy o tym pisza...

Czy aby na pewno mozna uzywac niemarkowych produktow bez wiekszych obaw?! Ale Was mecze... Hehehe... :-)

wtorek, 20 lipca 2004, 09:41
widze ze mamy taki sam problem bo ja tez sie zastanawiam nad kupnem CANON'a z serii A-xx tylko nie wiem czy kupic A70 czy A75 :? ceny obu tych sprzeciorow roznia sie od siebie o okolo 200. zł z tego co patrzylem na aukcjach internetowych A75 ma troszke wiecej bajerow ale czy sie oplaca wydawac 2 stowki bo ma wiecej pierdolek ktore nie wiem czy beda mi w ogole potrzebne? a moze by poprostu kupic A70 i dokupic do niego akumulatorek i wieksza karte pamieci?? hmm sam juz nie wiem co wchodze na rozne strony to juz mi sie w glowie przewraca od tego calego "zlomu" :D

wtorek, 20 lipca 2004, 20:36

Osobiscie nawet nie mysle nad A75, bo wtedy nie bede mial juz kasy na akumulatorki... Z tego co mi wiadomo, to najwazniejsza roznica, jest to, iz A75 do ustawiania ostrosci uzywa 9 punktow, natomiast A70 tylko 5... Model A70 powinien mi wystarczyc... Jeszcze i tak mi troche brakuje, bo na razie mam tylko na A60... ;-) Do sprzetu juz dokupilem folie ochornna na szybke [bez kleju, specjalnie wycieta juz]... Nastepnie wezme sie za ladowarke i akumulatorki, a na koniec zostawie sobie filtry...

Mialem obawy co do uzywania niemarkowego sprzetu, tzn. nie od Canona... Widze jednak, ze wszyscy tak robia, wiec nie powinno byc problemow! :-)

wtorek, 20 lipca 2004, 20:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]