Teraz jest piątek, 20 kwietnia 2018, 16:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 a80 vs a75 
Autor Wiadomość
Post a80 vs a75
ktory z nich jest lepszy i jakie sa roznice miedzy tymi modelami?

wtorek, 27 lipca 2004, 22:26
a80:
obrotowy wyswietlacz (tylko 1.5 cala, srednia jakosc ok. 60 tys pixeli)
duza matryca (4mpix) a co za tym idzie wieksze zdjecia
dwa tryby z mozliwoscia zapisania wlasnych ustawien jako C1 i C2
a75:
spory wyswietlacz o lepszej jakosci (1.8 cala, 118 tys. pixeli ALE staly)
lepsze mozliwosci nagrywania filmikow - 640x480 w 15kl/sec vs 320x240 w 15 kl/sec - w a80
poprawione bledy starych modeli Axx - m.in. redukcja czerwonych oczu

wtorek, 27 lipca 2004, 22:42
Jezeli wolisz bardziej zbajerowany aparat wybierz A80.... 4,00 mln pixeli,jest to model z obrotywym wyswietlaczem co odrazu sprawia ze jestr mniejszy (1,5cala) ale jest to dobre kidy zdjecie bedziesz robil np.na koncercie!! Unosisz aparat nad glowa i wtedy widzisz na ruchomym wyswietlaczu wszystko....ma on bajerki typu wybor dzwonka,ladnej tapety tak jak mniej wiecej w komoprach to jest :D
A75 ma mniejsza matryce 3,2 ale jakosc zdjec jest na prawde ladna....do formatu 20/30efekt jest na prawde zadawalajacy, a mysle ze to sa zdjecia w zupelnosci wystarczajace, mniej bajerkow ale moodel na prawde gody i polecam :)

wtorek, 27 lipca 2004, 22:56

Myślę nad zakupem cyfry, w szczególności Canona A80. Na stronie : http://aparaty.ua.pl/dejavu.php przeczytałen nastepującą opinię :

"Na zdjęciach w tej wielkości tego nie widać, ale C740 zrobił zdjęcia bardziej ostre od konkurentów.
Fuji 5000 pobił na głowę pozostałe aparaty pod względem szybkości autofokusa.
Canon A80 miał strasznie wolny autofokus a C740 ,,normalny'' jak na cyfrówkę, czyli powiedziałbym ,,błyskawica to on nie jest''.
Ze względu na powolność autofokusa miałem wrażenie, że A80 foci kiedy on chce, a nie kiedy ja.
Monitorek w A80 jest fatalnej jakości, w kiepskim oświetleniu o ile coś na nim wogóle widać, to jest to albo strasznie przeczerwienione albo zabrązowione.
Monitorek w C740 pokazuje szczegóły w światłach i średnich tonach nawet przy słabym oświetleniu, przy którym A80 wysiada."

Czy userzy A80 zgadzają się z opinią Autora tego opisu ? Na kolejnej stronie (http://www.fotorecenzja.enon.net.pl/60/) przeczytałem taką recenzję :

"1) Brak możliwości wykonania ostrych zdjęć w niedoświetlonych pomieszczeniach. Pomimo wbudowanej czerwonej lampki doświetlającej - A80 nie jest w stanie poprawnie ustawić ostrość i zdjęcia wychodzą nieostre. 2) Wbudowany system inteligentnego ustawienia ostrości AiF to po prostu porażka. Aparat sam wybiera punkt ogniskowania i ostrość w tamtym miejscu jest idealna - a pozostałe elementy fotografii są nieostre. Do zdjęć z małych odległości zalecane jest wyłączenie systemu AiF i fotografowanie w trybach półautomatycznych. Tryb auto nadaje się jedynie do fotografowania krajobrazów. 3) W przypadku ostrego światła - praktycznie nic nie widać na wizjerze."

Czy rzeczywiście jest tak źle z A80 w pomieszczeniach ? Zdjęcia jakie zrobił pan Pacyna z "aparaty.ua" nie są złe moim zdaniem. Czy z automatyczną ostrością też jest tak źle jak tu piszą ?

Do tej pory używałem i używam "idiotenkamery" Panasonic 2000 M z zoomem 35-85 mm z 3 "programami", dość solidnej, ale bez możliwości obsługi manualnej (nie można wyłączyć lampy błyskowej, ostrość aparat ustawia sam). Robi zwykle dobre zdjęcia na wycieczkach (Praga wyszła mi bardzo fajnie). Chciałbym aby cyfrówka A80 zapewniła mi przynajmniej podobną jakość jeśli nie lepszą a dała mozliwość wykonania zdjęć z których tylko niektóre mialbym na papierze a resztę na płytach czy twardym dysku kompa.

Pozdrawiam

Rayden

piątek, 30 lipca 2004, 11:29

Ja używam A80 i jestem zadowolony - w podpisie masz link do PLFOTO tam jest troche moich zdjęć właśnie z A80.
Aparat nie jest idealny.
obrotowy ekran jest OK już kilka razy się bardzo przydał.
bywa czasem tak, że przy zdjęciach z lampą i małych odległościach za mocno doświetla zdjęcie.
Ogólnie jestem zadowolony.

piątek, 30 lipca 2004, 11:39
Ja używam A80 i jestem zadowolony - w podpisie masz link do PLFOTO tam jest troche moich zdjęć właśnie z A80.
Aparat nie jest idealny.
obrotowy ekran jest OK już kilka razy się bardzo przydał.
bywa czasem tak, że przy zdjęciach z lampą i małych odległościach za mocno doświetla zdjęcie.
Ogólnie jestem zadowolony.

Czy nie masz problemów z automatyczną ostrością ? Czy dobrze wyglądają Twoje zdjecia z A80 po wydruku na fotopapierze w domu czy w fotolabie ?

Pozdrawiam

Rayden

piątek, 30 lipca 2004, 16:01

Ostatnio robiłem zdjęcia 20 x 30 (czyli A4) i wyszło rewelacyjnie.
Jak jest ciemno to czasem ma problemy z ostrością ale to każdy.

piątek, 30 lipca 2004, 16:50
Post znowu się wtrące...
Seria Axx to naprawdę dobre aparaty.
Pierwszą rzeczą to wyłączenie AiAF bo do niczego to niepotrzebne a bez tego aparat reaguje szybciej.
Jego powolność jest typowa dla Canonów i dla wielu innych modeli innzch firm.
I to jest jedyna ich wada.
A co do ostrości UZ to wewnętrzne wyostrzanie w olympusach tej serii jest zbyt duże i to jest wada.
Na Photoshopie wyostrzysz nieporównywalnie lepiej.
Obsługa i Przemyślana budowa tych modeli jest godna podziwu.
Jeżeli jest za wolny dla ciebie to canon (poya lustrzankami) nie jest dla Ciebie.
Szukaj dalej

piątek, 30 lipca 2004, 18:05
Ostatnio robiłem zdjęcia 20 x 30 (czyli A4) i wyszło rewelacyjnie.
Jak jest ciemno to czasem ma problemy z ostrością ale to każdy.

Te zdjęcia z linku photo robiłes właśnie A80 ? Są bardzo fajne. Czy po obróbce komputerowej ?

Dzieki Koledzy za opinie o A80. Mam jeszcze pytanie - czy można w sieci zassać za free (darmo) instrukcję z PDF do A80 czy też wiąże się to z zakupem takowej ?

Pozdrawiam

Rayden

sobota, 31 lipca 2004, 18:49

Te zdjęcia z linku photo robiłes właśnie A80 ? Są bardzo fajne. Czy po obróbce komputerowej ?

Pozdrawiam

Rayden

Dokładnie A80 - w kompie dodana ramka i czasem wyostrzenie ale to mało kiedy.
Instrukcje w necie są - gdzieś na forum jest link

niedziela, 1 sierpnia 2004, 02:03
Anonymous napisał(a):

Pozdrawiam

Rayden

Dokładnie A80 - w kompie dodana ramka i czasem wyostrzenie ale to mało kiedy.
Instrukcje w necie są - gdzieś na forum jest link

Spróbuję poszukać PDFa. Sorry Michale i inni za jeszcze pytanko : Czy nie masz problemu ze zdjęciami w pomieszczeniach z lampą błyskową (włączone oświetlenie pokoju) oraz z lampą na zewnątrz (na dworze) ? Wychodzą w miarę dobre fotki ?

Coraz bardziej przekonuję sie do A80. Może jeszcze potanieje choć widziałem już cenę niezłą - 1320. Pewnie by staniał jeszcze bardziej , gdyby pojawił się A90 ;).

Dzieki

Rayden

niedziela, 1 sierpnia 2004, 11:42
Instrukcję do A80 można zassać ze strony : http://www.max.boo.pl/instrukcje/

Niestety nie wiem czy PL, bo jeszcze zasysam - powoli idzie :( .

Rayden

niedziela, 1 sierpnia 2004, 12:31
Informuję,że instrukcja ze strony jaką podałem wczesniej jest po polsku.

Pozdrawiam

Rayden

niedziela, 1 sierpnia 2004, 14:21
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]