Teraz jest środa, 25 kwietnia 2018, 00:40

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 A75 czy A80 ? 
Autor Wiadomość
Post A75 czy A80 ?
A75 czy A80 będzie lepszy do robienia zdjęć rodzinnych itp. :?:

wtorek, 3 sierpnia 2004, 10:59

Do rodzinnych pewnie A75 - po co dopłacać

wtorek, 3 sierpnia 2004, 11:30

http://forum.swiatobrazu.pl/foto/viewtopic.php?t=2621

wtorek, 3 sierpnia 2004, 12:18
Dzięki za odpowiedzi ale i tak mam jeszcze pare wątpliwości jaki aparat wybrać......może zamiast Canona to Sonacza DSC-P 93

wtorek, 3 sierpnia 2004, 23:38

imo Canon, sama przymierzam sie do zakupu :)

środa, 4 sierpnia 2004, 10:38
to spox ale ja sie zastanawiam nad minolta z10 . jest takie przesycenie rynku w aparaty ze niewiadomo jaki wybrac :) pozdro

środa, 4 sierpnia 2004, 10:44

No wlasnie widze, masz 100 pomyslow na minute :) Przy takim biegu rzeczy, chyba nie jestes jeszcze zdecydowany, wiec narazie moze poczekaj troche z kupnem, zebys pozniej nie zalowal. Ale jesli chcesz aparat tylko do zdjec rodzinnych to wydaje mi sie, ze Canon w zupelnosci wystarczy. Oczywiscie nie sugeruj sie zbytnio moja wypowiedzia, bo narazie sama sie nie zbyt znam na aparatach ;)

środa, 4 sierpnia 2004, 11:58
zdjecia rodzinne spox. ale równiez interesuja mni kolory , podobno canon nie ma ich za wyrazistych

środa, 4 sierpnia 2004, 12:44

zdjecia rodzinne spox. ale równiez interesuja mni kolory , podobno canon nie ma ich za wyrazistych

Jak to nie są wyraziste kolory to ja już nie wiem - zdjęcia z mojego A80
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolory pierwsza klasa - prosto z aparatu nie podkręcane programami.
Canon ma niewyraziste kolory :twisted:

środa, 4 sierpnia 2004, 12:54
Ja widziałem fotki z A70 , to czyli A80 ma poprawione kolory ?

środa, 4 sierpnia 2004, 13:11

Ja widziałem fotki z A70 , to czyli A80 ma poprawione kolory ?

Ale o co chodzi - bo ja już nie wiem - nie wiem co widziałeś - ale Canon słynie z tego, że kolory ma bardzo żywe - czy to aż taki wielki problem kupić aparat ? Bo widzę, że sam nie wiesz co chcesz.
Pomyśl co chcesz - czy ma być duży zoom czy zwykły x3, pomyśl ile masz kasy na aparat i juz też będzie wiadomo co można polecić - bo tak to latasz po forum zakładasz po kilka tematów i sam nie wiem co chcesz.

środa, 4 sierpnia 2004, 13:25
Ja na razie odpowiedzialem sobie na parę pytań ;). I mam wnioski

- chcę Canona...
- nie stać mnie na G5 ani nawet na G3
- podnieca mnie A80 ale także S50
- raczej nie kupię w sklepie tylko od dilera, po znajomości
- Matula mnie zabije po zakupie...No może nie zabije, bo kocha :)

A czego nie jestem pewny ?

- czy A80(S50) zastapi mi godnie mojego Panasonica 2000 z zoomem (35-80) full automat, który jednak zrobił w Pradze 4 filmy i wszystkie fotki są cool (czy są trendy to już nie wiem ;)]
- czy poradzę sobie z manualem,jak ja bidol używałem dotąd automatu
- skąd ja wezmę kasę na kartę CF co najmniej 128 MB, zakładając,ze spłuczę sie na aparat.
- w końcu jest w A80 i S50 to usuwanie "rote augen effect" czy nie...

Fajnie,ze jest forum i ludzie piszą mądre rzeczy o cyfrakach.

Pozdrawiam wszystkich

Rayden

czwartek, 5 sierpnia 2004, 00:59
Post S50 czy jednak A80 ? Michał pomóż !!!
Czytam teksty na forum i teraz nachodzą mnie jeszcze takie myśli. W poprzednim poście napisałem,że Canon i najpewnie A80. Ale ten S50 krąży mi po głowie. Co jednak mnie , biednemu misiowi robiącemu fotki (bo nie fotografowi, to miano mi się nie nalezy) da ten droższy aparat ? Moze zamiast S50 nabyć jednak A80 i kartę CF ... ?

Jak już tu pisałem, używam aparatu Panasonic 2000 M z zoomem 35-80, z lampa błyskową, ktorej wyłaczyć nie moge, ostrość ustawia się sama, zdjęcia są dobre na dworze, nieco słabsze we wnętrzach (ale tu niekoniecznie, przy odrobinie dobrej woli też wychodzą OK). Robię głównie fotki z wycieczek (zabytki, zamki, koscioły), czasem imprez u znajomych, może trafić się jakiś koncert albos pacer do parku czy fotka z pracy z kumplami. Aparatu używa czasem moja Matula, głównie aby strzelić mi fotkę np. pod pomnikiem Wacława, króla Czech...

Czy warto więc wykosztowywać się na S50 ? Przemawia za nim 5 megapikseli i format RAW. No i pytania :

- czy oba aparaty (A80 i S50) mają podobne ustawianie ostrości (automatyczne i ręczne) ? Gdzie łatwiej będzie ustawić mi ustawić ostrość ?
- czy podobne są obiektywy (ciemne jak piszą w wielu miejscach) ?
- czy oba robią podobne zdjęcia we wnętrzach i czy lampa błyskowa jest w sumie podobna w obu (jednym słowem czy działa tak samo średnio, a może źle) ?
- z rote Augen efektem jest podobnie w obu aparatach ?
- czy oba są jednakowo "powolne" w ustawianiu ostrości, robieniu i zapisywaniu fotek ? Bo wtedy kupując A80 nic nie "tracę"... A moze ta "powolność' to pojęcie względne i przesadzone ?

Bardzo podoba mi się recenzja A80 Maćka na http://www.-/1-aparaty_cy ... t_a80.0.20. No i odpowiedzi Michała na tym forum. Może Ty Michał rozwiążesz choć częsciowo mój dylemat - szarpać sie na S50 czy zadowolić A80 ? W końcu oba te aparaty znasz na wylot. A teraz znasz także moje preferencje "fotografa" (he,he, Ja fotograf").

Wybaczcie te pytania, dużo ich trochę ale licze na pomoc.

Pozdrawiam serdecznie

Rayden

>>www.ricochetdream.com<< klasyczna muzyka elektroniczna w Jeleniej Górze, 10-11.09.2004

czwartek, 5 sierpnia 2004, 02:31

Canony mają podbite kolorki, dla tego tak świetnie wychodzą. Inne trzeba w miarę potrzeby podbijać w PSie.

A75 jest lepszy do rodzinnych fotek bo ma szerszy kąt widzenia (przydatne we wnętrzach na imprezach rodzinnych).

@Mandee i manitou: Witamy na forum! Wreszcie ktoś z "właściwego" re(g)jonu Polski

czwartek, 5 sierpnia 2004, 02:48

Sam nie wiem - zdjęcia sa podobne.
W małych pomieszczeniach wydaje się lepiej działać S50 - zdjęcia nie są za mocno doświetlone (jak bywa w A80)
Obrotowy wyświetlacz w A80 jest fajny ale mały (dlatego chcę zmienić na G5 :) ) nie za mały ale mały - przydaje się to, że jest obrotowy ale wielkość LCD w S50 jest jednak bardziej fajna.
5 MP czy 4 MP to nie ma znaczenie jeżeli nie będziesz robić większych zdjęć niż A4 (z A80 spokojnie A4 można robić)
Zasilanie w A80 bardziej mi odpowiada - wole aku paluszki niż oryginalny akumulator.
Więc co wybrać - sam nie wiem używając A80 i S50 chce G5 :)

czwartek, 5 sierpnia 2004, 09:21
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona