Teraz jest piątek, 20 kwietnia 2018, 12:53

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Canon G5 - wystarczajaco szybki? 
Autor Wiadomość

Post Canon G5 - wystarczajaco szybki?
Witam
Chce kupic sobie G5, i chcialbym sie dowiedziec (poniewaz jestem amatorem i zaczynam dopiero przygode z cyfrowka) czy model ten bedzie wystarczajaco szybki na tyle, aby dalo sie nim zrobic fotosy podczas pokazow, czy zawodow sportowych (np. judo gdzie sa bardzo szybko wykonywane roznego rodzaju techniki). Zastanawiam sie jeszcze nad Z3 ale zdania dotyczace tego aparatu sa podzielone. Prosze o wasze opinie. :lol:

niedziela, 8 sierpnia 2004, 18:42

G5 nadaje sie do wszystkiego oprócz zdjęć sportowych.

niedziela, 8 sierpnia 2004, 19:45
Moderator

Naprawdę szczerze weź Minoltę. G5 nie dorównuje Z1, nie wspominając Z3. Ale nie tylko szybkość jest ważna!!! Nawet nie wiesz ile Ci da taki duży zoom i stabilizacja.

niedziela, 8 sierpnia 2004, 23:29

Nie słuchaj tych zapatrzonych w jedną firmę ludzi, co post to polecają Minoltę. Przecież to się niedobrze robi. Moje przygody z cyfrówkami pozwalają wysnuć stwierdzenie, że wśród cyfrowych kompaktów pierwsza liga to Olympus i Canon. A w ogóle, to idź gdzieś do sklepu, weź aparat do ręki i porównaj.

PS. Do bonnuma - a może A1 się nadaje dużo bardziej do zdjęć sportowych ?? Ha, ha, to tak, jakby posiadacze Fiata 126 i 126bis kłócili się, który ma większe przyspieszenie.. O jakich przyspieszeniach tu mowa!

Jeśłi chodzi o zdjęcia sportowe - to niestety, ale tanie cyfrówki ogólnie rzecz biorąc się do tego nie bardzo nadają, zależy też o jakim sporcie mowa. Ja ostatnio byłem na Porsche Open w Poznaniu i okazało się , że mój Canon 300 D okazal się zbyt wolny, a weź pod uwagę fakt, że taki 300 d jest kilkukrotnie szybszy od najlepszego kompaktu. Dlatego kompletnie nie rozumiem, dlaczego Minolta Z1 nadaje się do robienia zdjęć sportowych, a G5 się nie nadaje - wyłączając kwestię zoomu oczywiscie. Mam obydwa aparaty w domu i chciałbym , żeby kolega Bonnum albo Vendeur mnie oświecili.

Oczywiście nie lubię tylko paplać jak inni, zapodam parę fotek w ruchu - Canon G5

1/1250 s
Obrazek

Obrazek

1/250s
Obrazek

1/1250
Obrazek

1/1250
Obrazek

1/1250
Dodam, że pojazdy poruszały się dość szybko...

http://www.negatyw.org

poniedziałek, 9 sierpnia 2004, 01:11
Moderator

Fotki nieczego nie udowadniają. Porównywałem AF w obu aparatach i Z1 była szybsza. I nie kłóć się Cichy, bo akurat to wiem. Nie twierdzę, że Minolta będzie tu najlepsza, napisałem jedynie, że szybciej działa, ma większy zoom i stabilizację, a wszystkie te cechy są pożądane w sporcie.

I przestań w kółko powtarzać swoje Ty Canomaniaku ;).

poniedziałek, 9 sierpnia 2004, 01:29

dzieki za odpowiedz a co do sportow tochodzi mi m.in judo gdzie wykonywane sa szybkie techniki. A co do stabilizatora to chodzi o to ze poprawia jakos zdjec podczas ruszania aparatem? :?: Widze ze ciezka sprawa z tym wyborem ale fotki wyszly naprawde fajnie i mysle ze tez raczej wolalbym G5

poniedziałek, 9 sierpnia 2004, 07:41
Moderator

Dobra, to wyobraź sobie, że siedzisz na sali sportowej 20m od maty i chcesz zrobic fotke. Oświetlenie nie jest najlepsze (wiem, bo robiłem takie fotki na zawodach badmintona), dość daleko i trzeba użyć zooma. Zoom z G5 NIC nie da, nie wspominając o poruszonych fotkach w takich warunkach. Natomiast w Minolcie ustawiasz sobie optykę na 12x, włączasz stabilizację i nie martwisz się o efekt.

No chyba, iż nadal wolisz Canona.

PS. Nie chodzi tutaj wyłącznie o Z3, lecz o każdy aparat z takimi właściwościami. Masz jeszcze Canona S1 i Panasonica, ale chyba Z3 będzie lepszym wyborem.

poniedziałek, 9 sierpnia 2004, 08:29
jeśli ktoś robi zdjęcia sportowe to nie siedzi na trybunach 20m od maty tylko jest przy macie.....
z3, z3, z3- a czy miał ktoś z was ją w ręce- z pierwszych testów w sieci- rozczarowuje!!!!- i co z tego ze 12x jak szumi niemiłosiernie [podobno] :(

G5 !!!!!
G5
G5
G5
G5
G5

ps. Vendeur jeśli chcesz kogoś koniecznie przekonać do panny minolty to pokaż te zdjęcia z badmintona........bo parametry aparatu to nie wszystko, w koncu do forum fotograficzne gdzie powinno sie o zdjęciach a nie specyfikacjach rozmawiać,

poniedziałek, 9 sierpnia 2004, 09:34

Jak można polecać do zdjęć sportowych aparaty, które mają maksymalną migawkę 1/1000 sek ????(z1,z2,z3) i w ktorym lepiej nie szarżować z ISO 100-400 bo szumi ?

Stabilizacja w Z3 NIC NIE DA, ponieważ w zdjęciach sportowych nie będzie miala absolutnie żadnego znaczenia - pomoże zrobić zdjęcie w dłuższym czasie- to owszem, ale co po dłuższym czasie w zdjęciu sportowym? tło będzie statyczne, nie poruszone, ale poruszający się obiekt/ zawodnik będzie rozmazany smugą ruchu naturalnego.

W G5 Ustawisz sobie ISO 100-200 , migawkę 1/2000 sekundy , jasną przesłonę i masz spokój. Poza tym Już kiedyś udowadniałem, że matryce minolty co najmniej 2 razy gorzej łapią światlo od matryc Canonowskich, co znaczy, że zdjęcie w tych samych warunkach na hali sportowej będzie wymagało w Canonie POŁOWĘ KRÓTSZEGO CZASU NAŚWIETLANIA niż w minolcie, chyba mam znowu nie wstawiać tych próbek ?? Że nie wspomnę już o jaśniejszej optyce w G5.

Kupuj Canona !

poniedziałek, 9 sierpnia 2004, 10:33

Po przeczytaniu testów Minolty Z3 jednego jestem pewnien - nigdy tego aparatu nie kupie.
Co z tego, że ma szybki AF i stabilizacje jak szumy są tak duże.
Jest troche zdjęć w testach i wszystkie tragiczne dość, że szumy to jeszcze nieostre.
Jeżeli duży zoom to może Canon S1 IS lub jakoś Olympus
A jak zwykły zoom np. x4 to Canon G5

poniedziałek, 9 sierpnia 2004, 10:35

Chyba przekonaliscie mnie jednak do G5 :D gdzie mozna zobaczycz fotki z Z3 szukalem ale jakos nie moglem znalesc. Jak mozecie to podajcie link

poniedziałek, 9 sierpnia 2004, 15:57
http://www.steves-digicams.com/2003_rev ... mples.html

poniedziałek, 9 sierpnia 2004, 17:55
1. To prawda. Robienie zdjęć sportowych kompaktem to pomyłka. Canon 1D Mark II nada się świetnie. Trochę droższy... no ale się nada.
2. Stabilizacja faktycznie nie przyda się przy zdjęciach sportowych (zwłaszcza przy judo, gdy ruch nie jest prostoliniowy). Zoom - wręcz przeciwnie.
3. Jasny obiektyw - tak. Ale... czy wystarczy? Bez lampy (zewnętrznej), albo ISO 800 i więcej może być ciężko zrobić rozsądne zdjęcie.
4. Canon G5 ma po prostu wolny AF, spory shutter lag. W przypadku sportu takiego jak judo, gdzie trudno mówić o przewidywaniu ruchów, to OGROMNY problem. Np. w sportach samochodowych jest inaczej. Możemy w miarę dokładnie przewidzieć, gdzie samochód będzie za sekundę...
5. Podsumowując - z tych dwóch to tych zastosowań wybrałbym zetkę. G5 to dobry aparat, ale na miłość boską nie do wszystkiego. Tak samo jak zetka. Niestety, zagorzali fanatycy Canonów na tym forum zapominają o tym nie rzadziej niż fanatycy Minolt.

TomekK - mam jakieś problemy z wysyłaniem postów.

poniedziałek, 9 sierpnia 2004, 20:38

Dziekuje za porady bardzo mi pomogliscie ale jesli chodzi o Canona D 1 to z tego co widze w stanach kosztuje 4.5 tys $ wiec nie stac mnie na taki aparat a pozatym nie jestem specjalista tylko amatorem wiec mysle ze na poczatek G5 wystarczy :)
Pozdrawiam wsystkich i jeszcze raz dzieki za pomoc

wtorek, 10 sierpnia 2004, 11:43

Tak trzymaj ! Oczywiście moje argumenty nie zostały odparte tylko skrzętnie ominięte. Bierz G5, nie zawiedziesz się. Jąsniejszy obiektyw, szybsza migawka i mniejsze szumy przy większym ISO z pewnością pomogą ci uchwycić kadry sportowe.

PS. Nie jestem zagorzałym fanem Canona. Przypominam, że po canonie G5 mialem Olki 4000 i 8080 :)

wtorek, 10 sierpnia 2004, 12:54
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona