Teraz jest poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 13:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Canon G5, A80 czy S1? 
Autor Wiadomość

Post Canon G5, A80 czy S1?
Mam zamiar kupić aparat cyfrowy, ale nie mogę się zdecydować. Wybieram pomiędzy canonami G5, A80, S1. Podoba mi się g5 , ale nie wiem czy warto tyle na niego wydawać. Może kupić tańszego A80, bo w sumie nie zajmuję się fotografią na poważnie. Albo jakiś inny aparat do 3000 tys. Ma ktoś jakąś propozycję?

wtorek, 10 sierpnia 2004, 18:42

Lecho, to jest forum. Skup się więc i przeczytaj swój post. Czy on ma jakikolwiek sens? Każdy powie Ci co innego, i nikt nie będzie miał racji. Żeby to miało ręce i nogi to musisz powiedzieć:
- co chcesz robić tym aparatem
- jakie cechy [niekoniecznie techniczne, tylko takie ludzkie - funkcjonalne] powinien mieć
- dlaczego wybrałeś akurat te trzy

Nie podałeś żadnej z tych informacji, więc możliwych odpowiedzi może być wiele.

Np. bierz G5, bo jest przecież najwyższej klasy.

Albo np. bierz S1, bo ma przecież największy zoom.

Albo np. bierz A80, bo jest najtańszy, a Ty nie jesteś profesjonalistą.

I kto ma rację? Nikt. Więc po co takie posty?

Pozdr,
kSh

wtorek, 10 sierpnia 2004, 19:51
Niestety trudno odpowiedziec dobrze na to pytanie bo pytasz o bardzo rozne aparaty. Domyslam sie ze co do wyboru marki nie ma problemu :wink: hehehe
A80 dla zastosowan amatorskich jest naprawde dobry. Zastanawiam sie tylko czy nie lepiej kupic tanszego A75 a za roznice dokupic akcesoria. W wiekszosci przypadkow naprawde wystarczy!
G5 to zupelnie inna klasa aparatu. Jesli chcesz rozwijac swoja nowa pasje to G5 jest bardzo dobrym wyborem. Ale to naprawde aparat dla "swiadomych" uzytkownikow i w twoim przypadku moze nie warto "przeplacac"!
S1 jest przedstawicielem grupy UZ czyli aparatow z duzym zoomem optycznym (10x). Moim zdaniem bardzo fajny sprzet tak dla amatora jak i dla wymagajacych. Troszke mala matryca (niby ok ale..) i zbyt wysoka cena to podstawowe wady. Ale daje rade :wink:
Z Canon'ow to jeszcze moze S50. To cos pomiedzy G5 a A80/75. Bardzo maly a ostatnio ma bardzo dobra cene (pol roku temu ok 3000pln).
Sam musisz zdecydowac! Szczegoly znajdziesz na forum bo o tych aparatach jest tam masa informacji. Pamietaj ze nie jest sztuka wydac duzo kasy. Lepiej wydac ja swiadomie. Tobie polecam A75/80 :wink:
Pozdrawiam
~Szamil 8)

wtorek, 10 sierpnia 2004, 20:06

jezeli masz duzo kasy to G5 (ja właśnie zmieniam z A80 na G5)

wtorek, 10 sierpnia 2004, 22:14
:D Cześć, Lecho według mnie powinieneś zastanowić się do czego chcesz używać aparatu cyfrowego, (Zdjęcia krajobrazu, sluby Komunie, imprezy, przyjęcia rodziine, macro, zdjęcia sprotowe) i następnie dopasuj do swoich wymagać aparat, bardzo ważnym czynnikiem jest kwota którą przeznaczysz na aparat. Polecam G5 jest to aparat uniwersalny bardzo dużą ilością funkcji i sporą ceną (2500zł) ale czy jego możliwości wykorzystasz zależy od ciebie.

Piotras

środa, 11 sierpnia 2004, 12:02

Akurat pod względem możliwości, to właśnie S1 wygrywa z G5. G5 walczy lepszą jakością zdjęć. Wszystkie wymienione tu aparaty mają swoje wady i zalety. Mi osobiście z nich wszystkich najbardziej leży G5, choć za te pieniądze kupiłbym coś innego. Musisz podać więcej szczegółów.

czwartek, 12 sierpnia 2004, 21:18
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]