Teraz jest piątek, 27 kwietnia 2018, 02:54

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Canon S1 IS - test 
Autor Wiadomość

Post Canon S1 IS - test
http://www.benchmark.pl/artykuly/aparat ... ona-1.html

Na stronie mozna jeszcze znalezdz testy : SONY CyberShot DCS-V1, HP Photosmart 945, Fuji FinePix S5000, Canon PowerShot A80, Minolta Dimage Z1 oraz Olympusa C-4000

czwartek, 12 sierpnia 2004, 16:04

Dobrze jest test - to że po polsku to jego największa zaleta jak sądzę no i dość dużo fotek aparatu z różnych stron dali za to też duży + :wink:

czwartek, 12 sierpnia 2004, 16:09

Generalnie zaleta tego testu a w zasadzie testow (jako ze jest tam tez kilka innych aparatow) w porownaniu to innych typu steve jest to ze nie prezentuje on opini wieloletniego fotografa tylko czlowieka o dosc przecietnych umiejetnosciach - a to dla wielu osob jest dosc wazne.

czwartek, 12 sierpnia 2004, 16:14
Moderator

Wg producenta system IS kompensuje około 2-3 "stopni" długości czasu. Ja mogę potwierdzić, że robiłem zdjęcia na 1/30 i najdłuższym zoom'ie bez poruszenia :)

Cytuj:
http://pclab.pl/modules/XForum/images/smilies/rotfl.gif

No ja mogę napisać, że robiłem zdjęcia z ręki z czasem 1 sekunda, bez żadnej śmiesznej stabilizacji i także wyszły mi nieporuszone. Czas 1/30 sekundy jest śmieszny i bez problemu osiągalny bez dodatkowych gadżetów. Podobnie jak 1/10 sekundy. Poniżej, to już sztuka.

czwartek, 12 sierpnia 2004, 17:31

Hmm... no fantazje Vendeura są często ładne i kwieciste, ale w tę akurat nie uwierzę. Naświetlanie przez jedną sekundę już z definicji nie ma prawa być ostre z ręki. Wystarczy zapytać jakiegokolwiek studenta medycyny. Chyba, że zapomniałeś dodać: "oparty o murek" albo coś w tym stylu.

Mój wyczyn z ręki bez żadnych akcesoriów i nie podpierany niczym to ostre zdjęcie przy 1/13 sekundy. Wyszło zupełnie przez przypadek i spisywałem je na straty dopóki nie obejrzałem w 1:1 :D

Pozdr,
kSh

czwartek, 12 sierpnia 2004, 22:54
Moderator

Hmm... no fantazje Vendeura są często ładne i kwieciste, ale w tę akurat nie uwierzę. Naświetlanie przez jedną sekundę już z definicji nie ma prawa być ostre z ręki. Wystarczy zapytać jakiegokolwiek studenta medycyny. Chyba, że zapomniałeś dodać: "oparty o murek" albo coś w tym stylu.

No to chyba się rozczarujesz. Wiem, co piszę i zarzucanie mi fantazji, jest troszkę nieładne i nie na miejscu. Na dowód masz tu linka:

http://forum.swiatobrazu.pl/foto/viewto ... &start=450

Cytuj:
Mój wyczyn z ręki bez żadnych akcesoriów i nie podpierany niczym to ostre zdjęcie przy 1/13 sekundy. Wyszło zupełnie przez przypadek i spisywałem je na straty dopóki nie obejrzałem w 1:1 :D

Akurat ja robię w 1/10 raczej bez problemu.

Nie chcę się kłócić, ale może po prostu mam taką wrodzoną umiejętność trzymania prostu aparatu. Już od dawna mi się to obiawiało ;).

czwartek, 12 sierpnia 2004, 23:25

Robicie przy najdłuższej ogniskowej i 1/10s bez problemu? Zaimponowaliście mi teraz bardzo... Widać mam ręce alkoholika.

piątek, 13 sierpnia 2004, 00:12
Moderator

Robicie przy najdłuższej ogniskowej i 1/10s bez problemu? Zaimponowaliście mi teraz bardzo... Widać mam ręce alkoholika.

Oj ludzie, co za problem? Chyba nie chce Wam się klikać w linki, wiec voila:

Vendeur napisał(a):
No to macie.

Zdjęcie jak wspomniałem zrobione całkowicie z ręki, czyli na stojąco, bez najmniejszej podpórki na łokcie, aparat, czy inne dziwne miejsca. Robione przez wizjer, aparat więc jedynie oparty o okolice oka.

ISO 100, wide, f=2,8, czas=1 sekunda (!!!), wb=światło żarowe

Obrazek

No i jak się podoba? Jak na warunki oczywiście...

Może być?

piątek, 13 sierpnia 2004, 00:50

EOSem 300 D robię przy 480 mm zdjęcia z ręki ostre jak się uda w czasie 1/125 sek. Czas 1 sekunda to kosmos, mi się udało kiedyś zrobić coś w tych granicach, ale to są zdjęcia - wyjątki, koniecznie przy szerokim kącie...

http://www.negatyw.org

piątek, 13 sierpnia 2004, 00:54

Widać mam ręce alkoholika.

Nie tylko ręce :wink:

Kolesie to terminatory. :wink:

piątek, 13 sierpnia 2004, 00:57

A co jeszcze, Silent? ;) Masz rację, idę zachlać ze zgryzoty, że nie mam tak pewnej ręki. Naprawdę zazdroszczę (Tym, Co Potrafią Zachować Taką Niewzruszoną Sylwetkę) - dobrze, że na Was ptaki nie siadają podczas focenia...

Vendeur, to jest maksymalna ogniskowa? Oglądałem to zdjęcie, ale nie przyszło mi do głowy, że to tele. Z jakiegoś wykopu robione czy jak? ;)

piątek, 13 sierpnia 2004, 01:28
Moderator

dobrze, że na Was ptaki nie siadają podczas focenia...

Hehe, dobre ;).

Ginty napisał(a):
Vendeur, to jest maksymalna ogniskowa? Oglądałem to zdjęcie, ale nie przyszło mi do głowy, że to tele. Z jakiegoś wykopu robione czy jak? ;)

Oj, to powinniście już wiedzieć. Skoro miałem przesłonę 2.8, to automatycznie można dojść do wniosku, że fotka robiona w wide, ponieważ tylko tam mogę mieć takie ustawienie ;). W tele, w nocy i przy czasie 1 sekunda, to chyba bym się posr... a nie zrobił taką fotkę. Choć kto wie. Mam nowe wyzwanie i spróbuję udowodnić, że jest to możliwe. Ta sama wierza! (poczekajcie jednak nieco, bo nie wiem, kiedy będę miał okazję - pewnie dopiero dziś wieczorem :shock: ) I nie z wykopu, tylko normalnie stałem na chodniku...

I szczerze, to sam się zdziwiłem, że tak dobrze wyszło. Ale jeszcze lepsze jest to, że zrobiłem 3 fotki wtedy i 2 były tak samo ostre!!!

No dobra, przyznaję się, mówią na mnie inaczej "T1000" (chyba nie trzeba tłumaczyć) ;).

piątek, 13 sierpnia 2004, 02:46

Tak retorycznie spytałem, bo zdjęcie nie wygląda na robione w tele... Nie wspominając już o tym czasie. A nawiązywałem do tego:

Cytuj:
Cytuj:
Wg producenta system IS kompensuje około 2-3 "stopni" długości czasu. Ja mogę potwierdzić, że robiłem zdjęcia na 1/30 i najdłuższym zoom'ie bez poruszenia

No ja mogę napisać, że robiłem zdjęcia z ręki z czasem 1 sekunda, bez żadnej śmiesznej stabilizacji i także wyszły mi nieporuszone. Czas 1/30 sekundy jest śmieszny i bez problemu osiągalny bez dodatkowych gadżetów. Podobnie jak 1/10 sekundy. Poniżej, to już sztuka.

1/30 przy wide to rzeczywiście żaden problem.

A zdjęcie oczywiście znam - notabene uważam, że to jedna z lepszych nocnych fotek z Z1, jaką widziałem.

Poz.

piątek, 13 sierpnia 2004, 02:55
Moderator

A zdjęcie oczywiście znam - notabene uważam, że to jedna z lepszych nocnych fotek z Z1, jaką widziałem.

Dziękuję :roll: .

Naprawdę postaram się już niedługo pokazać podobne, aby udowodnić, że nawet takim czymś, jak Z1 da się zrobić ładne zdjęcia.

piątek, 13 sierpnia 2004, 05:00
Oto moje próbki:
Obrazek
To było robione z czasem 1/6 s.
I drugie, ale to już oparłem ręce o kolana z czasem 1 s.
Obrazek
Prosze o opinie o tych zdjęciach.
Wszelka krytyka i porady jak uniknąć błędów mile widziane.

piątek, 13 sierpnia 2004, 09:50
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona