Teraz jest niedziela, 22 kwietnia 2018, 20:05

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 3 pytania nowego odnosnie aparatu Canon A80 
Autor Wiadomość

Post 3 pytania nowego odnosnie aparatu Canon A80
Mam wlasnie taki aparat i tu "rodzą się trzy pytania"?:
1. staram sie zrobic zdjęcie na auto przyciskam do polowy spust i pojawiają się kwadraciki rozumiem ze tak się ostrość nastawia ze tam gdzie są skierowane to bedzie ostre. Od czego zalezy czy mi sie 1,2 czy trzy takie pojawią i jak zrobic aby ustawic w inne miejsce ostrosc bo aparat mi narzuca np w to miejsce a mi nie chodzi o załuzmy samochod oddalony od osoby o 5 metrow tylko zeby osoba byla ostra czy da sie to na auto czy nie?
2. czy jest gdzies np spolszczenie menu aparatu (bo mam sprowadzony ze Stanow) albo moze jakies dodatki do wgrania i jesli tak to czy warto wgrywac? (chodzi oczywiscie o Canon Powerschot A80)
3. czy warto kupic sobie statyw (bo sie na to strasznie napalilem) chcialbym np. zrobic panoramke a "z reki moze nie wyjsc" jesli jak to czy kazdy podejdzie do tego aparatu czy trzeba jakies specjalne chodzi mi o mocowanie?

Uwaga: przepraszam za "dziwnie zadawane pytania" ale niestety nie znam sie na fotografii.

wtorek, 17 sierpnia 2004, 11:52

Post Re: 2 pytania nowego odnosnie aparatu Canon A80
dziuchu napisał(a):
Mam wlasnie taki aparat i tu "rodzą się trzy pytania"?:
1. staram sie zrobic zdjęcie na auto przyciskam do polowy spust i pojawiają się kwadraciki rozumiem ze tak się ostrość nastawia ze tam gdzie są skierowane to bedzie ostre. Od czego zalezy czy mi sie 1,2 czy trzy takie pojawią i jak zrobic aby ustawic w inne miejsce ostrosc bo aparat mi narzuca np w to miejsce a mi nie chodzi o załuzmy samochod oddalony od osoby o 5 metrow tylko zeby osoba byla ostra czy da sie to na auto czy nie?

Mozesz zmienić na centralne ustawianie ostrości i wykadrować tak jak chcesz.
Na 9 polowym AiAF aparat analizuje obraz i sam decyduje co i gdzie ma być ostre - a czy nam to odpowiada to już inna sprawa :)
dziuchu napisał(a):
2. czy jest gdzies np spolszczenie menu aparatu (bo mam sprowadzony ze Stanow) albo moze jakies dodatki do wgrania i jesli tak to czy warto wgrywac? (chodzi oczywiscie o Canon Powerschot A80)

Nie ma - ja miałem A80 kupiony w Canon Polska a i tak menu jest po angielski - teraz kupilem G5 i też menu jest po angielsku. Natomiast w A80 wszystko ustawia się banalnie prosto i tłumaczenie nie jest potrzebne.
dziuchu napisał(a):
3. czy warto kupic sobie statyw (bo sie na to strasznie napalilem) chcialbym np. zrobic panoramke a "z reki moze nie wyjsc" jesli jak to czy kazdy podejdzie do tego aparatu czy trzeba jakies specjalne chodzi mi o mocowanie?

Spoko sam się bawiłem statywem z A80.
Panorama tylko ze statywu (inaczej jak ruszysz ręką ciężko dopasować zdjęcia do siebie) - a statyw każdy będzie pasował

Ściągnij sobie instrukcje po Polsku i poczytaj o wszystkich ustawieniach aparatu.

wtorek, 17 sierpnia 2004, 12:11

Dzieki za szybką odpowiedz instrukcja juz sciągnieta ale jeszcze nie przeczytana mam aparat 2 dzien. Poszukam i się pobawię.
Tak mi się tez wydawalo ze pol menu nie bedzie :( wygląda jednak na faktycznie proste w obsludze
Statyw sobie pewnie kupię bo fajna sprawa jeszcze raz dzięki.

wtorek, 17 sierpnia 2004, 12:52

W trybie autu aparat sam ustawia ostrość na najbardziej kontrastowtm szczególe. Żeby ustawił ostrość w centrum kadru trzeba wybrać program P a w menu wyłączyć automatykę ostrośći. Jednak w trybie auto nadal automatyka będzie aktywna.

wtorek, 17 sierpnia 2004, 13:18
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]