Teraz jest piątek, 21 września 2018, 04:22

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 CanonA70 i filtr UV i CPL 
Autor Wiadomość
Post CanonA70 i filtr UV i CPL
Wiem ze na ten tamat sporo juz bylo, ale jedyne co w szukaj znalazlem bylo na temat Minolty i Olka. Swojego A70 zakupilem w PolUsa po przeczytaniu watku o udanym zakupie Vendeura, wiec licze ze i tutaj pomozecie. Nie za bardzo sie znam wiec prosze o rade. Z poczatku zamierzalem zakupic:
- tulejka King zamiennik LA-DC52C
- filtr King UV 52mm
- filtr King Pol-Cir 52mm
- dekielek 52mm

Lecz po glebszej analizie forum doszedlem do wniosku iz lepiej dolozyc i zakupic Hoya PL-CIR 52mm STANDARD . Nie wiem tylko czy warto dokladac do UV od Hoyi.

poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 22:33

Ja nie wiem czy jest sens wogole kupowac UV. Ja bym zakupil dobry polar + tulejka. A tak wogole jak bedziesz uzywal polara i uv jednoczesnie to juz znacznie przyciemnisz obiektyw - ktory w a70 przy tele jest i tak juz ciemny.

poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 22:50
Lepszy czyli jaki, bo co do tulejki to innych zamiennikow niz King nie doszukalem sie. Poza tym i tak zamianilem juz Polar Kinga na Hoye ;). A jesli chodzi o mozliwosci mojego aparatu to nie oplaca sie brac serii HMC.

poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 23:13

Ja wiem czy sie nie oplaca, kwestia dyskusyjna, jak cie stac to jak najbardziej wez HMC jezeli masz mniej funduszy to Standard spokojnie wystarczy.

poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 23:23

Tulejka 52mm jest fajna, ale zasłania flesza, lampkę doświetlającą i wziernik. Właśnie dlatego ja zrezygnowałem z zakupu [sorry, ale moim zdaniem taki zestaw marny przedstawia sobą sens, jeżeli nie możesz nim robić zdjęć z fleszem i aparat gorzej łapie ostrość - a będzie łapał gorzej, bo żaden filtr nie ma w rzeczywistości zerowej straty światła].

Na szczęście (?) istnieje o wiele lepsze rozwiązanie. Tulejka 37mm! Niestety, nie znalazłem nigdzie oferty sprzedaży takiej tulejki w Polsce, ale wyrabiają ją w USA, np. tutaj.

Pozdr,
kSh

wtorek, 24 sierpnia 2004, 09:50
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]