Teraz jest niedziela, 22 kwietnia 2018, 20:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 czy Canon EOS 300D czy Canon Powershot Pro 1 
Autor Wiadomość
Post czy Canon EOS 300D czy Canon Powershot Pro 1
Prosilbym o powazne rady bardziej zaawansowanych uzytkownikow niz ja.
Do tej pory uzywalem Canona EOS 500N, wiec przy 300D bylby komfort pracy z obiektywami uzywanymi dotychczas. Z drugiej strony Powershot Pro 1 zbiera dosc pochlebne opinie, a i focus jest dosc imponujacy. Zalozmy przy tym, iz cena nie gra pierwszoplanowej roli. Pozdrawiam.

piątek, 27 sierpnia 2004, 11:19
Jeżeli posiadasz rózne obiektywy to wyborem jedynie słusznym wydaje sie Eos 300D. Daje ci to większe możliwości w fotografowaniu niż aparatem z jednym stałym obiektywem. Pozatym daje ci on przejścia później do nowszych modeli z którymi będą pewnie zgodne posiadane przez ciebie obiektywy ;).

piątek, 27 sierpnia 2004, 11:33

:D Cześć, Lustrzanka cyfrowa Canon EOS 300D jest świetny dla osób zaawansowanych, wiedzących do czego potrzebują aparat tej klasy, niestety jest to aparat cyfrowy amatorski dlatego nie może pochwalić się takim ogromem funkcji jak Canon Pro1. 300D ma lustro o czym napewno dobrze wiesz, dzięki temu zakładasz tele lub wide obiektyw i masz wpsaniałe zdjęcia. Canon Powershot Pro 1 jest eleganckim bardzo! zaawansowanym aparatem cyfrowym z taką ilością funcji ale wg mnie nie jest to aparat rewelacyjny, ma bardzo dobry obiektyw z serii L ale mimo to aberruje i tak mocno po za tym posiada matrycę na którą wciśnięto 3 miliony Pixeli dlatego wszystkie aparaty z 8 MPIX tak i Canon szumią niemiłosiernie. po za tym Canon Pro1 ma 2 calowy wyświetlacz ma przegubie, bardzo wygodny ale lustra lustrzanki nie przebije . Wybór oczywiście należy do Ciebie ale według mnie CANON EOS 300D jest lustrzanką ze mniejszą bo 6 Mpixelową matrycą CMOS ale szumy są minimalne nawet przy dużych ISO a kadrowanie ustawianie ostrości przesłony, szybkość migawki to są rzeczy nie do przecenienia tym bardziej, że posiadasz już obiektyw do Canona. Ja kupuję Canona EOS 300D!.

Piotras

piątek, 27 sierpnia 2004, 11:58

ma bardzo dobry obiektyw z serii L ale mimo to aberruje

Obiektyw z serii L aberruje. No ok :wink:

Chefie - bierz lustro. Jak zmienisz "system" na kompakt to by źle o Tobie świadczyło.

Pozdrawiam...

piątek, 27 sierpnia 2004, 12:41

Jesli masz juz caly sprzet z analogowej to nie ma sie nad czym zastanawiac. Wymieniasz tylko korpusy i dokupujesz karte pamieci. 300d

Canon A60 kingston 256mb 4x 2400 forever + energizer + Velbon dx-888 + macro edar 2.8/100mm ( niedlugo 1.8/400mm)+ tulejka CHWILOWO BEZ APARATU karta kingston cf 256 trup. I pomyslec ze za ten szajs dalem niedawno ponad 200zl :(

piątek, 27 sierpnia 2004, 12:48

Tylko lustrzanka. Dużo większe możliwości i dużo rozsądniejsza cena. Czy nie warto zmienić systemu na "słuszniejszy" (Nikon) to ja już bym polemizował...

piątek, 27 sierpnia 2004, 21:24

300 D. Pro 1 nie jest wart swoich pieniędzy. Lepiej już kupić G5, dużo tańszy a niewiele gorszy.

http://www.negatyw.org

piątek, 27 sierpnia 2004, 23:48

Jeśli jednak masz dobre obiektywy z mocowaniem Canona to przesiadka nie ma sensu. Wtedy możesz kupić 300D lub 10D lub co jest najlepszym wyjściem poczekać na 20D (skoro cena nie gra głównej roli)
Choć pewnie masz standartowe bo kupiłeś je/go razem z aparatem. Jeśli zgadłem, to możesz zakładać że będą one nie dość dobre do zastosowań cyfrowych. Wtedy musisz się liczyć ze zmianą obiektywów. A WIĘC KUP NIKONA d70 i przejdź na "ideologicznie słuszniejszy system" :!:

sobota, 28 sierpnia 2004, 00:00

Jeśli miałeś już lustrzanke i dawała ci ona satysfakcję (chciałeś i umiałeś wykorzystać jej możliwości),masz obiektywy tego samego systemu to chyba nie masz nad czym się zastanawiać. Chyba największą słabością 300 D jest standardowy obiektyw. Niedostatki firmware mozna czesciowo obejsc poprzez scrackowany firmware odblokowujacy czesc funkcji 10D.
Co do recenzji PRO 1 to z tego co ja dotychczas przeczytalem to wiekszosc podkresla iz nie jest wart swojej ceny. Obiektyw serii L jest chyba jakims chwytem marketingowym. Bo jego jakosc raczej nie odpowiada serii L do lustrzanek.
http://www.dpreview.com/reviews/canonpro1/page16.asp

sobota, 28 sierpnia 2004, 00:01

I NIE ZAPOMINAJMY O WIZJERZE CYFROWYM W PRO1. NIE SIĘGA ON DO PIĘT ZWYKŁEMU LUSTRZANEMU ODBICIU :!:

sobota, 28 sierpnia 2004, 00:08

:D Cześć, Lustrzanka cyfrowa Canon EOS 300D jest świetny dla osób zaawansowanych, wiedzących do czego potrzebują aparat tej klasy, niestety jest to aparat cyfrowy amatorski dlatego nie może pochwalić się takim ogromem funkcji jak Canon Pro1. 300D ma lustro o czym napewno dobrze wiesz, dzięki temu zakładasz tele lub wide obiektyw i masz wpsaniałe zdjęcia. Canon Powershot Pro 1 jest eleganckim bardzo! zaawansowanym aparatem cyfrowym z taką ilością funcji ale wg mnie nie jest to aparat rewelacyjny, ma bardzo dobry obiektyw z serii L ale mimo to aberruje i tak mocno po za tym posiada matrycę na którą wciśnięto 3 miliony Pixeli dlatego wszystkie aparaty z 8 MPIX tak i Canon szumią niemiłosiernie. po za tym Canon Pro1 ma 2 calowy wyświetlacz ma przegubie, bardzo wygodny ale lustra lustrzanki nie przebije . Wybór oczywiście należy do Ciebie ale według mnie CANON EOS 300D jest lustrzanką ze mniejszą bo 6 Mpixelową matrycą CMOS ale szumy są minimalne nawet przy dużych ISO a kadrowanie ustawianie ostrości przesłony, szybkość migawki to są rzeczy nie do przecenienia tym bardziej, że posiadasz już obiektyw do Canona. Ja kupuję Canona EOS 300D!.

a co swiadczy o jego amatorskosci - kolor obudowy czy co, ja jaos na nim pienidze zarabiam i nipowiemze jest on amatroski bo amatorskie to dla mnie sa wlasnie kompakty!

Piotras

sobota, 28 sierpnia 2004, 00:41

Czy ktoś z Was choć raz miał w ręku tego Canona PowerShot Pro1?

Ja go mam i nie podzielam tych opinii. Lustrzanki były dobre w analogach ale teraz?

to zdjęcie z okna przez szybę

Obrazek

a to przybliżenie, bez potrzeby wymieniania obiektywu na inny.

Obrazek

Ostatnio edytowano niedziela, 29 sierpnia 2004, 19:46 przez Guciu, łącznie edytowano 1 raz

niedziela, 29 sierpnia 2004, 19:30

Lustrzanki były dobre w analogach ale teraz?

Teraz są nadal lepsze od najlepszych kompaktów z wizjerami elektronicznymi.
Bezapelacyjnie i do samego końca.

niedziela, 29 sierpnia 2004, 19:45

Cześć żadna hybryda z wizjerem cyfrowym ie zastąpi lustra które pozwala prceyzyjnie wykadrować, ustawić ostrość i przysłonę. To jest to dlaczego warto kupić lustrzankę cyfrową.

Piotras

niedziela, 29 sierpnia 2004, 20:13

To nie chodzi o lustro i wizjer, tylko wielkość matrycy, małe szumy i jakość szkieł !

http://www.negatyw.org

niedziela, 29 sierpnia 2004, 20:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona