Teraz jest czwartek, 19 kwietnia 2018, 19:36

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Canon S1 problemy z pamięcią CF 
Autor Wiadomość

Post Canon S1 problemy z pamięcią CF
Pomimo tego że problem kompatybilności kart CF z Canon S1 był już poruszany na forum chcę dodać coś nowego na ten temat. Historia mojej "przygody" z tym problemem po krótce przedstawia sie w ten sposób: że pierwsza karta 512 HS Pretec po kilku minutach pracy kompletenie zawiesiła aparat /aby go wyłączyć trzeba było wyjąć baterie/. Pretec został wymieniony na Kingston 1GB /normal speed/ który przez około 10 dni pracował bez problemów. Niestety sielnaka nie trwała długo i zaczęły się problemy także z Kingstonem tzn. opisywane już na forum znikanie zdjęć w trybie przeglądania, komunikaty "memory error" itp. W tej chwili czekam na kartę Sandisk 1 GB i to podobno ma rozwiązać problem. Niestety nie jestem tego taki pewien bo co dziwne w tej chwili nawet oryginalna karta CF sandisk 32 mb dołączona do aparatu nie współpracuje prawidłowo z aparatem!!! Z tego co zauważyłem jest to jednak problem nie samej pamięci tylko błędnego rozpoznawania karty przez aparat tzn. Canon widzi kartę 32Mb jako 1GB! Kilkukrotne wkładanie i wyjmowanie karty nieraz pomaga i aparat widzi ją jako 32MB i wtedy wszystko jest OK. Cóż z tego jeżeli po ponownym włączeniu aparatu ponownie karta 32MB staje się 1GB i nie jest możliwe robienie zdjęć któremu towarzyszy komunikat "memory error". W tej chwili nie wiem czy mój aparat poprostu nie uległ awarii /dokładniej czytnik pamięci/. Czy ktoś spotał się z takim problemem tzn. błędnego rozpoznawania pojemności kart CF przez aparat? Dodam że formatowanie nie pomaga. Dzięki i pozdrawiam.

niedziela, 29 sierpnia 2004, 21:11

Post a wlasnie chcialem kupowac do tego aparatu pamiec....
Jezu wlasnie mialem kupowac do tego modelu pamiec. Nastawiam sie na CompactFlash I Pretec Cheetah 80x 256MB. Jest tania i szybka. Bedzie dzialac poprawnie z tym aparatem ??? Moglby ktos odpowiedziec?

Moze ktos poleci CF do tego aparatu taki zeby dzialal.....najlepiej 256 mb :D :D :D

poniedziałek, 30 sierpnia 2004, 01:14
Lexary dzialaja bez problemow no i chyba Sandiski

poniedziałek, 30 sierpnia 2004, 10:34
A karta PRETEC CHEETAH 80X 256MB ??? PROSZE O ODP....

Pytanie dwa bezpiecznije jest kupic PRETEC CHEETAH 80X 256MB czy SanDisk CF 256 MB ULTRA II ???? Ile fotek zrobie przy pomocy tej karty w aparacie Canon S1 IS ???

poniedziałek, 30 sierpnia 2004, 14:17

pretec prawdopodobnie nie bedzie dzialal poprawnie
canon uzywa nosnikow sandisk do swoich kart dolaczanych do aparatow, z lexar tez nie ma problemow
karty wolniejsze (nie highspeed) powinne dzialac poprawnie, problem jedynie przy filmach 640f bo tam jest potrzebny zapis rzedu 1,8MB/s

poniedziałek, 30 sierpnia 2004, 15:19

Ok Sandisk. Pytanie lepiej kupic 256 Sandisk Ultra II czy za te sama cene zwykle sandisk ale 512MB. Podkreslam cena ta sama. Interesuje mnie przedewszystkim zebym mogl wszystko robic na tym aparacie. Wlacznie z nagrywaniem krotkich ujec filmowych.

poniedziałek, 30 sierpnia 2004, 23:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]