Teraz jest poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 15:41

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Spadki cen ???? 
Autor Wiadomość
Post Spadki cen ????
Ostatnio pilnie czytam te forum :)) ... tak sie najaralem zeby do grudnia nazbierac na jakiegos Canonka A80 lub A95. Mam tylko pytanie ... w jakim stopniu zmieniaja sie ceny cyfrakow w skali miesiaca ?? :) ... ile potencjalnie bedzie kosztowac A80 w grudniu ?? Wiecie moze cos na ten temat ??

Dzieki z gory

Pozdrawiam

sobota, 4 września 2004, 15:04

A80 stawiam że nie mniej niż 1300 - 1400 zł (w sklepie)
Ten aparat juz dużo staniał a nie jest produkowany więc sprzedawane będą zapasy magazynowe a jak będzie duży popyt to i cena bedzie podobna jak teraz

sobota, 4 września 2004, 15:21

Hmm... a z jakich fusów to wiecie? Są dwa terminy w roku, kiedy towar tego typu drożeje: listopado-grudzień [św. Mikołaj] i kwietnio-maj [komunie]. Poza tymi okresami różny sprzęt elektroniczny ma różne charakterystyki cenowe, ale z tego, co obserwuję aparaty, to ceny trzymają się dość stabilnie do czasu aż wychodzą następcy poprzednich modeli [rok, półtora].

Teraz akurat mamy wysyp nowych modeli, więc może się wydawać, że aparaty tanieją na łeb, na szyję. Zwykle tanieją, oczywiście, ale spokojniej.

Moim zdaniem jak chcesz kupować to pod koniec października, na początku listopada.

Pozdr,
kSh

sobota, 4 września 2004, 16:00
No z tymi swietami mozesz sie mylic ... sam siedze duzo w informatyce ... obserwuje ceny sprzetow komputerowych i nie zauwazylem zbytnich podwyzek w swieta ... ba ... nawet byly obnizki cen :) ... ale zobacze ... zalezy kiedy bede mial kase :D

pozdrawiam

sobota, 4 września 2004, 16:16

Post re
Ostatnio rozmawiałem z gościem ze sklepu internetowego, który powiedział mi, że w żadnej hurtowni, w której on się zaopatruje już nie ma A80. Do Świąt już na pewno go nie będzie. Jeśli już, to nastaw się na A95.

sobota, 4 września 2004, 16:33

Grupowicze to wróżki? Ceny sprzętu ciągle spadają i będą spadać. Czekac bo stanieje mozna w nieskonczonosc.

Canon A60 kingston 256mb 4x 2400 forever + energizer + Velbon dx-888 + macro edar 2.8/100mm ( niedlugo 1.8/400mm)+ tulejka CHWILOWO BEZ APARATU karta kingston cf 256 trup. I pomyslec ze za ten szajs dalem niedawno ponad 200zl :(

sobota, 4 września 2004, 18:28

Post re
Też prawda. Ale jak ktoś nie ma kasy na to, co go w pełni ustatysfakcjonuje, to nie ma co czegoś, co nie będzie pasować kupować.

sobota, 4 września 2004, 18:31
Konkretnie to chodzilo mi tu o to, ze jestem w trakcie zarabiania na tego typu aparat i mniej wiecej chce sobie w glowce wyplanowac kiedy zdolam go kupic (a chce jeszcze przed Bozym Narodzeniem) :)
Dzieki za wszelkie wypowiedzi

Pozdrawiam

sobota, 4 września 2004, 19:16

Widzisz, ja np. podobnie jak Ty zarabiałem 7 m-cy na aparat i finalnie trochę staniało jak kupowałem, a na samym końcu kupiłem u Cichego jeszcze ponad 100zł taniej niż zamierzałem :D

Generalnie ja też siedzę w informatyce, PiasQ i nie do końca masz rację. Wybitnym i jaskrawym przykładem są panele LCD, które dopiero w lipcu staniały do normalnych cen. Ja rok temu kupowałem 15" Philips za 1330,- [na początku września] i potem od października do lipca stał wszędzie powyżej 1500,-

Tak czy owak aparaty akurat tanieją i z tego trzeba się cieszyć.

Pozdr,
kSh

sobota, 4 września 2004, 19:55
Z tymi panelami to rzeczywiscie masz racje ... ale to juz inna para kaloszy :) ... ogolnie jak na swieta przegladalem ceny prockow czy plyt glownych ... pamieci ... itp ... to zalowalem ze nie poczekalem ten miesiac na kupno kompa :PPP ... bo w okresie komunijnym byly czesci tansze :PP

Pozdrawiam

P.S. Jak sie sprawdza twoj aparacik ?? :)

sobota, 4 września 2004, 20:03

Jak mówię, różna elektronika zawsze ma różną charakterystykę cenową. Zresztą drogi są dwie: albo wieczne oczekiwanie i żałowanie, że nie kupiło się wcześniej/później lub też kupienie i cieszenie się sprzętem zamiast miauczenia.

Wiesz, ja też mógłbym miauczeć, że gdybym przeczekał wakacje, to miałbym A95... No ale cóż, mam aparat od czerwca, spisuje się świetnie, nie mam z nim najmniejszych problemów, a jeżeli napotykam jakieś wątpliwości to korzystając z instrukcji, opinii znanych osobiście fachowców i różnych forów [m.in. tego] je rozwiewam.

Aparat nie jest najlepszy na świecie i zdaję sobie z tego sprawę, ale jest bardzo dobry.

Pozdr,
kSh

sobota, 4 września 2004, 22:23
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]