Teraz jest poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 07:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 cyfra pod wodą 
Autor Wiadomość

Post cyfra pod wodą
do wszystkich niedowiarków.. Jakiś czas temu prosiłem o radę, gdyż zamierzałem robić zdjęcia pod wodą używając mniej konwencjonalnego środka niż profesjonalnej obudowy za 1300, coś takiego jak słoik czy coś w tym stylu.... wszyscy mówili nie ma szans!, a jednak się udało !!! i opłacało się, powychodziły zajebiste zdjęcia... bo pod wodą jest pięknie. Wystarczy tylko trochę pomysłu i zawzięcia.. PSTRYK i pozdrawiam wszystkich zawziętych..

wtorek, 7 września 2004, 22:20
no to dawaj swoj przepis + jakas fotke "urzadzenia". nbie uwierzym poki nie zobaczym!

wtorek, 7 września 2004, 23:09
Moderator

Ja też latałem swoim samochodem, bo mu zamontowałem dwa płaty... Ale nie mam fotek, bo brak cyfraka => zero dowodów ;).

wtorek, 7 września 2004, 23:18

To proste. Bierze sie duzy sloik od ogorkow i zakreca sie w nim aparatke. Pilota podczerwieni wklada sie do etui wodoszczelnego na komorke i robi sie zdjecia pod woda.

środa, 8 września 2004, 22:16

czwartek, 9 września 2004, 10:53

Jeżeli miąłbym już sam kombinować jakąś "obudowę" podwodna to słoiki bym odrzucił od razu i pokombinował cos takiego: Kiedyś w jakimś sklepie widziałem takie worki (chyba na jedzenie) z dość grubego folio-plaatiku, zapinane strunowo + taki jakiś pasek zabezpieczający i do tego jeszcze z taka pompka do odsysania powietrza. Wtopiłbym na gorąco jakiś filtr UV czy cos w ten woreczek (jakiś taki sporo większy niż sam obiektyw) brzegi filtra zalał jakimś silikonem czy czymś aby to uszczelnić, aparat do woreczka - tak aby obiektyw był na filtrze, odessał powietrze (aparat by mi nie łatał po woreczku i docisną się deczko do filtra i już - te woreczki po odessaniu powietrza są podobno dość szczelne wiec na małe głębokości powinno starczyć. W sumie to te worki były jakieś bardzo tanie wiec jak by ktoś chciał mieć większa pewność to jeszcze bym zalał jakimś czymś silikonpopodobnym samo zamkniecie woreczka.

Wydaje mi się ze pomysł sporo lepszy niż jakieś słoiki, chociażby dlatego ze zdjęcia przez filtr a nie przez szkło słoika, które by bardzo mocno wszystko zniekształcało. Przy czym na głębokości kilku metrow powinno być w miarę dobrze zabezpieczone. Słoik to byłby chyba ostatni możliwy pomysł - przede wszystkim ze względu na straszne zniekształcenia zdjęć i wogole fatalna ich jakość.

Odrazu mowie ze nie mam przykladowych zdjec bo to tylko takie rozmyslania, nigdy tego nie testowalem i nie planuje testowac bo mnie fotografia podwodna jakos nie fascynuje do tego stopnia.

czwartek, 9 września 2004, 12:37
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]