Teraz jest środa, 25 kwietnia 2018, 08:43

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Smuga w A75 ??? 
Autor Wiadomość
Post Smuga w A75 ???
Witam
Właśnie zostałem posiadaczem Canona A75. Bawiłem się nim dzisiaj robiąc zdjęcia gdzie popadnie :-) i odkryłem że przy skierowaniu aparatu na główne źródło światła w pokoju tj. np na oświetlony żyrandol, na wyświetlaczu LCD pojawia się jakby smuga tj. pionowa kreska jasnoniebieskawego koloru. Po podłączeniu aparatu pod telewizor na telewizorze też widoczna jest ta kreska (smuga), więc nie jest to wina wyświetlacza LCD. Wygląda jakby był to refleks świetlny , ale nie wiem czy takie coś powinno mieć miejsce. Prosiłbym o sprawdzenie posiadaczy Canonów Axx w szczególności A75 czy też pojawia wam się taka kreska, gdy skierujecie obiektyw w mocniejsze źródło światła np. na oświetlony żyrandol ??.
Pozdrawiam
Adrian Klos

wtorek, 14 września 2004, 00:08
Weź się zacznij fizyki uczyć... a jak nie lubisz fizyki to chociaż archiwum forum przejrzyj.

To normalne zjawisko we wszystkich cyfrówkach świata.

Pozdrawiam !

wtorek, 14 września 2004, 00:17
Administrator

Troche kultury i uprzejmosci prosze. Forum jest po to by pytac. Nie jestes alfa i omega zeby bluzgac kogos gdy uprzejmie pyta.

SwiatObrazu.pl

wtorek, 14 września 2004, 01:49
Jeśli dla Pana Administratora to co tu napisałem jest obraźliwe, to bardzo uprzejmie proszę o przeczytanie wszelkich dyskusji typu "X vs. Y".
Tam jest dopiero wesoło, ludzie sami piszą posty proszące o usuwanie postów jakichś anonimów, które oprócz temperaturki nic do rozmowy nie wnoszą - ale kolejny raz utwierdzam się, że Admin i Moderator czytają tylko topiki, w których jest mniej niż pięć postów.

Poza tym ten temat był na forum już dokładnie omawiany, chyba przez kolegę kSh.
Jeśli komuś zbyt ciężko jest informacji szukać, to znaczy że nie chce jej zdobyć.

Szanownie pozdrawiam.

wtorek, 14 września 2004, 09:11
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]