Teraz jest sobota, 22 września 2018, 05:28

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 ladowarka 
Autor Wiadomość
Post ladowarka
Czy ktos moze wie ile kosztuje przyzwoita ladowarka wraz z bateriami.

czwartek, 16 września 2004, 18:28

Sprecyzuj slowo "przyzwoita" - bo w ogolnym znaczeniu to "przyzwoita" ladowarka kosztuje jakos w przedziale 10pln-5000pln + akumulatory.

A tak wogole to o ladowarkach bylo juz setki razy... poszukaj na forum.

czwartek, 16 września 2004, 18:54

Post re
Dobre i tanie są EMOSy. Albo 9168 albo 8168. Innych emosa nie znam, ale te są bardzo dobre, sam mam 9168. Kosztuje 50zł bez aku i ok. 80zł z 4 aku energizer/gp 2300 (na allegro oczywiście).

czwartek, 16 września 2004, 19:19
Ja używam starego Powerbank-a GP (w zapasie mam jeszcze rownie starego Philipsa) i akumulatory Panasonic 2100. Fakt, ze ladowanie ich ta ladowarka trwa ok. 30 godzin, ale jesli nie zalezy Ci na szybkosci, to wystarczy Ci jaka badz ladowrka. Wybieraj jednak raczej te markowe, bo masz przynajmniej pewnosc, ze nie rozwala Ci baterii przy pierwszym ladowaniu... Wyszczegaj sie przy tym tych ekspresowych ladowarek, co baterie 2300 laduja w 5 godzin - z zasady dzialania i ladowania akumulatorow wychodzi prosty wniosek, ze tak ladowane baterie szybko traca na zywotnosci. Nie wiem jak radza inni, ale lepiej zainwestuj w zestaw 4-6 dobrych akumulatorow (GP, Panasonic, Energizer, co najmnie 2000mAh), a ladowarke kup oczywiscie markowa, ale nie koniecznie najszybsza! Nie mniej liczyc trzeba sie z wydatkiem minimum 100 zł.

czwartek, 16 września 2004, 22:00
Moderator

Ja używam starego Powerbank-a GP (w zapasie mam jeszcze rownie starego Philipsa) i akumulatory Panasonic 2100. Fakt, ze ladowanie ich ta ladowarka trwa ok. 30 godzin, ale jesli nie zalezy Ci na szybkosci, to wystarczy Ci jaka badz ladowrka. Wybieraj jednak raczej te markowe, bo masz przynajmniej pewnosc, ze nie rozwala Ci baterii przy pierwszym ladowaniu... Wyszczegaj sie przy tym tych ekspresowych ladowarek, co baterie 2300 laduja w 5 godzin - z zasady dzialania i ladowania akumulatorow wychodzi prosty wniosek, ze tak ladowane baterie szybko traca na zywotnosci. Nie wiem jak radza inni, ale lepiej zainwestuj w zestaw 4-6 dobrych akumulatorow (GP, Panasonic, Energizer, co najmnie 2000mAh), a ladowarke kup oczywiscie markowa, ale nie koniecznie najszybsza! Nie mniej liczyc trzeba sie z wydatkiem minimum 100 zł.

Mylisz się. Dobrą ładowarkę EMOS'a można mieć już za 30 zł. Żadne 100 zł.

Druga kwestia. Ładowanie w krótkim czasie NIE WPŁYWA znacząco na długość działania i żywotność akumulatorków. Nawet jeśli ilość cykli ich ładowania spadnie z ponad 1000 o połowę, to i tak starczą na wiele, wiele lat.

Aku ładowane moją ładowarką w 2 godziny pozwalają na zrobienie 970 zdjęć ;).

Ładowanie w 30 godzin to porażka.

Nie wymieniłeś najlepszej firmy produkującej aku, czyli SANYO.

piątek, 17 września 2004, 01:17

Jaki koń jest kazdy widzi.

piątek, 17 września 2004, 09:24
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]