Teraz jest czwartek, 26 kwietnia 2018, 08:04

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Cannon S1 IS 
Autor Wiadomość
Post Cannon S1 IS
Chcial bym wiedziec:
-Czy jest mozliwosc wyswietlania filmow bezposrednio z aparatu na telewizor
- Czy filmy mozna nagrywac z miejszą iloscia klatek na sek-przy (640-480)-jaka wtedy jest jakośc -czy jest zachowana płynnosc
-Czy autofocus nie gubi się przy nagrywaniu filmów przy średnich warunkach oswietleniowych ( np. oswietlenie w mieszkaniu )

czwartek, 16 września 2004, 18:50

Post re
1. Nie wiem.
2. Też nie wiem.
3. To już wiem 8) . Aparat mierzy oświetlenie przed nakręceniem filmiku i robi bardzo podobnie, jak ze zdjęciami więc w ciemnych pomieszczeniach może się pogubić.

czwartek, 16 września 2004, 19:21

1. nie jestem pewien, ale raczej tak (nie probowalem jeszcze tego)
2. mozesz nagrywac albo 15kl/s albo 30kl/s, przy 15 przy szybkim ruchu mozna zauwazyc lekkie klatkowanie (brak plynnosci) ale jakosc jest akceptowalna
3. tu akurat przedmowca nie ma racji, w S1 IS aparat w trybie video mierzy wszystko i swiatlo i odleglosc, mozesz rowniez zoomowac, autofocus na pewno bedzie sie gubil w slabym oswietleniu (moim zdaniem wiekszym problemem bedzie duze ziarno filmu), dobrym przyzwyczajeniem ktore pownienes nabyc jest blokowanie ostrosci, gdy zauwazysz ze aparat ustawil prawidlowo ostrosc nacisnij przycisk MF z boku obiektywu (pojawi sie AFL - auto focus lock), aparat przestanie ustawiac ostrosc, automatyka dalej bedzie dbala o odpowiednie dozowanie swiatla.

czwartek, 16 września 2004, 20:27
2. TAK - plynnosc powiedzmy w szybkiej kacji ruchu mze lekko zaciac raz czy dwa ale jest git
3. jak nagrywasz szybko - tak / jak nagrywasz powoli twrze gosci lub inna imprezke to powinien wytrzymac ( wtedy stosuje sie porady z dpreview.com - czyli w trybie custom "zablokowanie" sredniej odleglosci w focusie i krecenie w ciemno na jednej ostrosci... linka nie pamietam ale na dpreview przewija sie czesto ten temat wiec nie powinno byc problemu ze znalezieniem...

czwartek, 16 września 2004, 20:57
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]