Teraz jest środa, 19 września 2018, 03:23

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 kamera cyfrowa czy aparat cyfrowy 
Autor Wiadomość
Post kamera cyfrowa czy aparat cyfrowy
Mam dylemat dysponuje kapitalem okolo 2 tys. zl co mam kupic czy kamere cyf z mozliwoascia robienia fot czy Cannona S1 IS poniewaz lubie nagrywac filmy ale fotki tez mnie interasuja czy znacie moze typ kamery w granicach tej ceny ktora robi dobre fotki w rozdzialeczosci 1024x768 i jak ona wygladaja na kompie poniewaz ma w planach nie robienia odbitek w duzych formatach tylko przegladania zdiec na tv albo na kompie i nie zalezy mi na super jakosci czy ma ktos moze zdzicia robione kamera jak tak to prosil bym o napisanie linka

sobota, 18 września 2004, 09:07

Jeśi lubisz robić filmy to niestety musisz kupić kamerę ;). Ja miałem kiedyś kamerę Panasonic VHS-C, trochę pokreciłem, ale przyznam,ze znudziło mi się to. Wolę zdjęcia.
Natomiast nie wiem czy kombajn typu kamera z aparatem cyfrowym jest równoczesnie dobrą kamerą i dobrym aparatem. Kombajny zawsze mają pewne opcje gorsze, pewne lepsze. Nie na darmo audiofile kupują do muzyki osobne klocki a nie amplitunery. No ale niech wypowiedza się własciciele takiego sprzętu, sam jestem ciekaw.

Rayden

sobota, 18 września 2004, 09:39
Odpowiedź jest prosta: kamera nie zrobi tak dobrego zdjęcia jak aparat a aparat nie nakręci tak dobrego filmu jak kamera. Użytkowałem kamerę sony (przez jakiś czas) jednak zdjęcie wykonane przy jej pomocy (800.000 pix) to nie to samo co aparat z matrycą 3Mpix ustawioną na rejestrowanie mniejszych zdjęć (gorsza jakość). Jeżeli częściej potrzebna Ci jest kamera to kup kamerę a jeżeli częściej będziesz korzystał z aparatu to kup aparat. Jeżeli coś jest uniwersalne to znaczy że nie jest dobre w żadnej dziedzinie. A jeżeli chodzi o oglądanie zdjęć na TV czy monitorze, eh przecież nie zawsze będzie możliwość zabierania ze sobą sprzętu by pokazać komuś kilka fotek a album pod pachę zawsze weźmiesz. Już to przerabiałem, idziesz dajmy na to do swojej ukochanej babuni by pokazać jej zdjęcia no powiedzmy z czyjegoś wesela a tu klapa: telewizor Neptun cz-b, na wyświetlaczu kamery babcia widzi tylko plamy i po herbacie. A zapomnij o wydrukowaniu czegoś takiego, no chyba że zdjęcia wielkości fotoindeksowej Ci wystarczą.

życzę słusznego wyboru - pozdrawiam

8) 8) stolo 8) 8)

sobota, 18 września 2004, 13:26

Kolego z ta Babunią to już przsadziłeś chyba Prababunia ma jeszcz cz-b telewizor.

niedziela, 19 września 2004, 03:24

Post re
Na pytanie kamera czy aparat musisz sobie odpowiedzieć sam.

niedziela, 19 września 2004, 13:11
Popieram przedmowcow - albo rybka, albo akwarium.
Ale dolozyc tutaj chcialem - jesli naprawde bardzo sie upierasz zeby miec 2 w 1 - wg mnie aparat potrafi zrobisz lepsze filmy, niz kamera zdjecia. Dlatego poszedlbym wlasnie w S1 IS - tanie (stosunkowo) nosniki, bardzo dobre zdjecia, mozliwosc zoomowania przy filmach. Jednak jesli chcesz nim robic filmy to wg mnie musisz go wyposazyc w 2 komplety akku i duza, naprawde duza karte - najlepiej Microdrive. Robienie zdjec kamerą - IMHO gorszy pomysl, ze wzgledu na jakosc zdjec. Robienie filmow aparatem(*) - tak, ale gorsze filmy niz z kamery, duze koszty wyposazenia dodatkowego aparatu - chodzi mi glownie o karty pamieci.

* - aparatem, ktory ma dobra opcje filmow. Czesc aparatow kreci tylko do 60 sekund na przyklad, czesc tylko w 15fps, inne w slabiutkiej rozdzialce. S1 IS ma bardzo dobre filmy (640x480@30fps do 1 GB + UltraSonic Zoom - dobry efekt) ale wykorzystanie tej funkcji kosztuje. Chyba ze masz laptopa w plecaku caly czas. Minolty takze kreca dobre filmy - ale tu karty pamieci sa drozsze troche.

No chyba ze chcesz glownie filmy, a fotki od czasu do czasu - wtedy kamera. Jesli duzo fotek i sporo filmow - to juz aparat wg mnie. ALe po tych filmach nie spodziewaj sie takiej jakosci jak z kamery.

niedziela, 19 września 2004, 14:55
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]