Teraz jest wtorek, 24 kwietnia 2018, 03:02

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Canon A75 czy A400? 
Autor Wiadomość

Post Canon A75 czy A400?
Witam Wszystkich w moim pierwszym poscie na tym Forum :D Od tygodnia ucze się wiedzy, która tu przelewacie i jestem pelny szacunku dla Was! Po zapoznaniu się z Waszymi wypowiedziami zdecydowałem się na kupno Canon A75 - bylby on moim 1 aparatem cyfrowym.

Jakie sa moje oczekiwania wobec aparatu?
- Często jazdze w gory skaliste latem, wiec wazne dla mnie jest to, by był on na akumulatorki, które bym mogl zamieniac na baterie w ostateczności. Energiooszczednosc tez mile widziana by była:) Inne miejsca? Plaza latem, gory zima ( jestem narciarzem). PYTANIE: Bedac na nartach caly dzien, sila rzeczy musialbym trzymac aparat w kieszeni i wyjmowac go gdy jest potrzebny. Czy to wytrzyma? Co o tym sadzicie/ Wasze doswiadczenia?
- Co tu duzo mowic, taki aparat powinien robic tez dobre zdjęcia w pomieszczeniach. Dobrze by było, by w ciemniejszych warunkach tez sobie radzil.
- Lubie poznac każdy szczegoł techniczny, wiec ustawianie roznych możliwości aparatu nie przeszkadzalo by mi, nawet lepiej by było wiecej manualnych możliwości...PYTANIE: Z drugiej strony, czy w praktyce nie jest tak, ze jak widze ladny widok to robie zdjecie automatem?, miast tracic czas na ustawianie manulane? (Przypuszczam, ze będziecie zachwalali manual i tu mam kolejne PYTANIE: ile zajmuje orientacyjnie ustawianie manulane w Canonie A75? Z 30 sekund? +/-)
- Ladniejsze zdjęcia wywoływałbym na 15x10. Wieksze odbitki tylko wyjatkowo, przy lepszych ujeciach.
- Nagrywanie filmow video zupełnie mnie nie interesuje. Raczej nie będę robil zdjęć przedmiotom w ruchu.
- Ten zakup musiałby mi starczyc na ok 4 lata co najmniej. Jak jest z awaryjnoscia?

A teraz setno mojego pytania:
Na dzien dzisiejszy Canon A75 kosztuje ok. 1200zl w sklepie (mimo zapewnien, boje sie kupowac na aukcjach jak allegro). Ale zwróciłem tez uwage na Canon A400, który kosztuje ok 800zl. Parametry wydaja się bardzo podobne, a 400zl roznicy to duzo... Wiem, ze jest kilka roznic technicznych, ale czy sa az tak znaczace, by az tyle przepłacać?

Na stronie steves-digicams w Best cameras in 3 Megapixel Consumer bardzo chwala A400 i jest tam razem z A75...

Prosiłbym o pomoc w wyborze. Jeżeli możecie porównajcie ich możliwości techniczne.

Pozdrawiam Was Fotomaniakow!:)

wtorek, 21 września 2004, 13:00

Post re
Na stronie steves- digicams chwalą każdy aparat więc nie należy się tym kierować.

A75 i A400 różnią się: obiektywem (o wiele lepszy w A75),
ustawieniami ręcznymi (A400 to automat, A75 nie tylko),
wyglądem

i z generalnych różnic to by było na tyle.

wtorek, 21 września 2004, 15:16

ja bym bez dwoch zdan bral a75, choc przyznam sie, ze nie mialem w reku a400. opieram sie wiec na danych technicznych z sieci

to co mnie uderzylo na poczatku to zakres ogniskowych w a400 - 45-100 mm. obiektyw jest moim zdaniem stanowczo za waski, a75 ma szeroki kat 35 mm, czyli znacznie wiecej. oznacza to, ze bedziesz mial np. problem ze zrobieniem zdjecia w ciasnym pomieszczeniu. poprzednik czterysetki, a300 (tym zdjecia robilem) byl fajny, bo chociaz obiektyw byl staloogniskowy, mial za to ogniskowa az 28 mm (o ile dobrze pamietam). ja osobiscie 90% zdjec robie na szerokim kacie, podobnie chyba jak wiekszosc ludzi. dla mnie a400 jest juz w tym momencie spalony.

a75 to tez wiecej mozliwosci zabawy w trybie manualnym, ktorego a400 jak widze wcale nie posiada (sa tylko programy tematyczne), poza tym a75 chodzi na compact flashe a nie sd. niby roznicy w cenie za bardzo nie ma, ale cf jest najpopularniejszym standardem i mozesz byc pewien, ze niemal w na kazdym kroku, w kazdym miejscu ktore ma cos wspolnego z fotografia znajdziesz do nich czytnik. to tez wazna sprawa. no i wyglad, mnie osobiscie a400 az odrzuca, ale o gustach sie podobno nie dyskutuje.

i na koniec, nie ludz sie ze sprzet starczy ci na 4 lata, po 4 miesiacach bedziesz juz chcial wiecej, na to nie ma rady :D

a tak wogole to ziemia sie dzis u mnie trzesla, zegarek spadl z polki, co za czasy :D

wtorek, 21 września 2004, 15:22

Tylko A75. A400 ma idiotyczny, mało użyteczny zakres ogniskowych. Nie warto.

wtorek, 21 września 2004, 19:16
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]