Teraz jest czwartek, 20 września 2018, 13:21

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 To wkońcu jakiego canona kupić? 
Autor Wiadomość
Post To wkońcu jakiego canona kupić?
Witam.
Chodzę po tym forum i czytam, i czytam, i nadal jestem głupi.
Na początku mocno myślałem o olku 765uz. Po prześledzeniu treści następnych zdecydowałem się na sonego p93 lub ew. V1. Teraz widzę, że o sonym kiepsko się mówi, więc wybór padł na canona S1. Z forum wychodzi na to, że też jest aparatem z kiepskiej półki, więc wybór padł na A85. Nie 95 lecz 85 ze względu na niższą ilość pixeli i coś tam jeszce. Nie ze względu na cenę. Jest to element drugoplanowy. Podsumowując, dla laika jest to wielki problem. Najlepiej to zalosować i na co padnie to będzie. Już sam nie wiem. Tak teraz czytałem, że A85 też jest kiepski, bo to następca 75, który był cienki. Moje pytanie, czy to jest szukanie dziury w całym? Czy my tu wybrzydzamy,ale należy pochylić czoło przed canonem i pomimo jakichś tam wad i tak są debeściarsakie w porównaniu np.do sonego. Pozdrawiam Forumowiczów. t.t.

niedziela, 26 września 2004, 16:30

Post Re: To wkońcu jakiego canona kupić?
" Teraz widzę, że o sonym kiepsko się mówi, więc wybór padł na canona S1. Z forum wychodzi na to, że też jest aparatem z kiepskiej półki..."

Z kiepskiej półki? Chyba forum nie głosi tego wprost... albo coś przeoczyłem. :wink:
Myślę, że to przesadzona opinia i większość użytkowników S1 się ze mną zgodzi. Wg mnie ten aparat jest na prawdę niezły i spokojnie mogę Ci go polecić.
Zawsze znajdą się ludzie, którzy znajdą słabe strony aparatu i powiadam Ci, że w każdym można się do czegoś przyczepić... no w każdym. Pozostaje kwestia czego od aparatu tak na prawdę oczekujesz i tym warto się kierować.
pozdrawiam

CANON POWERSHOT S1 IS... i dobrze jest! / do albumu mojego zapraszam :)

niedziela, 26 września 2004, 16:48

Taka jest prawda - w każdym aparacie można się do czegoś przyczepić. Z wymienionych aparatów moim zdaniem najlepszymi są C-765 i A95 (a nie A85 - ten jest gorszy od wcale nie takiego złego A75). Zastanów się dobrze czego potrzebujesz, powiedz nam, a my postaramy się doradzić. Nie ma aparatów idealnych, więc każdemu trzeba go dobrać indywidualnie.

niedziela, 26 września 2004, 17:54
Post jaki canon?
Kolego Tomku!
Od wielu,wielu lat posiadam zwyczajny aparat. Robię nim bardzo ładne zdjęcia. Tak przynajmniej twierdzą moi znajomi. Kiedyś kolega dał mi odbitki ze swojego 2pixelowego aparaciku. Moim skromnym zdaniem były kiepskie. Nie ta ostrość, kolory. Dlatego szukam takiego aparatu cyfrowega, który mnie nie zawiedzie pod względem jakości odbitek. Oczywiście większość będę archiwizował na płytach, jednak na pewno część będzie na papierze. Aparat głównie jest mi potrzebny do utrwalenia życia mojej rodziny, wakacji, wycieczek. Dobrze mieć możliwość ingerencji w ustawienia aparatu, aby trochę poeksperymentować. Zwłaszcza, że mój obecny aparat to nie taki zwykły pstrykacz. Fajna jest funkcja zoomu, jednak nie wiem, czy to tylko bajer, którego i tak się nie używa. Pozdrawiam.t.t.

niedziela, 26 września 2004, 20:18

Post re
Zgadzam się z TomkiemK. W kategorii zoomowców obecnie najlepszy jest Olympus C-765, a z kompaktów Canona A95 (z tych, co podałeś). Jest o wiele lepszy od A85. Klasyfikację przedstawiłbym w ten sposób:
A95
A75
A85
Czemu A85 trzeci, a nie drugi??? Bo daje więszą matrycę oraz więsze szumy oraz mniejszą szybkość zdjęć seryjnych. Najgorsze są te szumy. A60, A75 i A85 mają fizycznie te same rozmiary matrycy. Na ISO 200 w A60 da się przeżyć, w A75 już kiepsko, a w A85 to tak, jak w A60 przy ISO 400- czyli zupełna kicha. Pogarsza się jakość zdjęć. Wydaje mi się, że wyjście w A85 poza ISO 100 nie ma żadnego sensu (chyba, że stylizujemy zdjęcie na starą fotkę).

niedziela, 26 września 2004, 20:54

Tak jest. Podtrzymuję opinię - C-765 albo A95. Ja osobiście wybrałbym dłuższego zooma, ale jeżeli nie fascynuje Cię fotografowanie przyrody albo detali architektonicznych, to może jednak lepiej Canona.

poniedziałek, 27 września 2004, 18:26
Post co kupić?
A gdyby do tej grupy dodać wcześniej wspomniany SONY V1. Co prawda podobno nie jest produkowany, nie mniej jednak można go jeszcze kupić.

środa, 29 września 2004, 18:13
Post Re: To wkońcu jakiego canona kupić?
t.t. napisał(a):
Chodzę po tym forum i czytam, i czytam, i nadal jestem głupi.

Wszyscy tu obecni tak mają. Nie przejmuj się...

środa, 29 września 2004, 18:18
Miałem identyczny dylemat co ty. Kupiłem wreszcie S1 IS i jestem z niego za...ście zadowolony. Polecam go bardzo

środa, 29 września 2004, 18:24
Post /
Mam pytanie do userów Sony V1 i A95 oraz olka765. Na jaki okres czasu wystarczą Wam akumulatorki. Może czas pracy będzie wyznacznikiem co kupić. Nie widzi mi się ciągle myśleć, że jeszcze kilka godzin i aku death.

piątek, 1 października 2004, 15:09

*wszystkie ww. aparaty powinny Cię zadowolić.
Różnią się one między sobą, dla tego jak zostało już powiedziane aparat trzeba dobrać do konkretnej osoby. Tak, czy inaczej patrz*

piątek, 1 października 2004, 23:33
To bardzo ciekawe, lecz większość reporterów pracuje na Canonie

sobota, 2 października 2004, 00:05

Ostatnio edytowano środa, 26 stycznia 2005, 22:23 przez Grisza[Gen], łącznie edytowano 1 raz

sobota, 2 października 2004, 00:33
ja sama nie dawno mialam podobna filozfie, stanelo na Canonie A95 i jestem zadowolona :) jednym slowem polecam! :)

sobota, 2 października 2004, 10:38

Zgadzam się w 100% z opinią, że każdy aparat ma swoje wady i zalety - wiadomo!! Zgadzam się również, że każdy dobiera aparat do swoich potraeb i zainteresowań - ja np. dla swoich potrzeb wybrałem EOS 300D na którego jeszcze zbieram :) bo ma małe szumy przy długim naświetlaniu co mi jest potrzebne w nocy - i ten ma swoje plusy i minusy, w końcu to cyfrówka z najniższej półki ale można na nią nazbierać, nie jest aż tak źle z ceną. Jak bym cały czas myślał co kupić i co chwilę zmieniał zdanie to w końcu nic bym nigdy nie kupił.
Pozdrawiam!!

sobota, 2 października 2004, 11:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]