Teraz jest poniedziałek, 24 września 2018, 13:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Canon EOS 300D kupowany w USA 
Autor Wiadomość

Post Canon EOS 300D kupowany w USA
Właśnie kupiłem Canona 300D w USA jeśli forumowicze zechcą z przyjemnością opiszę jak się to robi i jak ominąć cło i tym podobne. Dziś dostanę go do rą i chciałbym w przyszłości opisać czy jestem z niego zadowolony i czy mój wybór byl słuszny.

środa, 29 września 2004, 09:42

środa, 29 września 2004, 10:48

no jesli ma sie znajomka w stanach (np. praca dla studentow itd.) ktory wlasnie wraca do polski to nic prostszego, kupuje aparat, wiesza go sobie na szyje i mowi ze przywiozl go z polski. znajomi tak robili. niestety ja sie nie zalapalem, bo potrzebowalem aparat przed wakacjami i wzialem sprowadzony z austrii przez polska firme. a z ciekawosci.. ile zaplaciles za tego 300d?

środa, 29 września 2004, 11:08

Chciałbym zacząć od tego, że kupno aparatu w Stanach jest znacznie tańsze przez internet. Ceny w normalnych sklepach są średnio o 20-30% wyższe. Kupując przez internet należy zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy a mianowicie: bardzo często zdjęcie produktu nie odpowiada temu co chcemy kupić np. pokazywany jest aparat z obiektywem (kit) a przedmiotem jest sam aparat (body). Mam sugestię aby przed kupnem w danym sklepie internetowym sprawdzić jego rankingi i komentarze jego usług. Jest wiele stron zajmujących się właśnie ocenianiem a także zawierających wyszukiwarki sortujące dany sprzęt wg np. kryterium ceny. Postaram się podać wam najlepsze strony w najbliższym czasie (proszę was o to samo jeśli je znacie)..

środa, 29 września 2004, 11:45

odpowiadając Dopelmanowi - aparat (kit) kupiłem za 839 $

środa, 29 września 2004, 11:46

uwaga na kupowanie w amerykańskich sklepach internetowych - jeśli chcecie tak kupic musicie wziąć pod uwage że prędzej czy później przyjdzie wam zapłacić cło za sprzet - nie wiem dokładnie o co chodzi ale czytałem komentarz goscia który tak właśnie kupił sprzet ai był szćżęśliwy a po roku przyszły papiery z urzedu celnego

środa, 29 września 2004, 14:07
mario1275 ma absolutną rację - przy przesłaniu bezpośrednio do Polski cło zostanie prędzej czy później na 100% doliczone!

środa, 29 września 2004, 14:47

Clo zostanie naliczone tylko w przypadku otwarcia paczki przez celnikow - clo naliczone zostanie na podstawie dolaczonej do przesylki faktury/rachuku.

Jezeli paczka nie zostanie otwarta na granicy - a nie wszystkie sa otwierane - chociaz wiekszosc jest - to co nie ostanie naliczone - bo niby od jakiej kwoty ma byc naliczone i za jaki towar? nikt nie bedzie w stanie stwierdzic na jakiej podstawie to clo naliczyc.

Czasami podobno da sie dogadac ze sklepami aby pakowali paczki "anonimowo" - wysylka idzie bez podania nadawcy (mozna tak wysylac) - albo na nazwisko a nie na firme, nie ma dolaczonej faktury/rachunku itp. W takim wypadku nawet jak paczka zostanie otwarta to sa male szanse na naliczenie cla - tak do konca nie wiedomo od jakiej kwoty to clo naliczyc, czy naliczac od towaru nowego, uzywanego czy popsutego - w obecnym zamieszaniu i ogolnej masie roboty z bardziej wyraznym przemytem takie sprawy przechodza w 90% przypadkow bez cla czy jakiegos zamieszania.

Mi sie nie udalo tak dogadac ze sklepem - a probowalem, wiec nie zaryzykowalem kupna w stanach via net (powiedzieli ze pakuja w firmowe paczki z wyraznym zaznaczeniem ze towar nowy oraz ze nie wysla do polski bez podania wartosci i ubezpieczenia paczki - a to juz ewidentnie podchodzilo pod oclenie)

środa, 29 września 2004, 15:29
Pare pytan odnosnie sprowadzania sprzetu z USA:
-jakie sa koszty wysylki?
-ile trwa wysylka?
-co jesli brak przy sprzecie paragonu swiadczacego o jego pochodzeniu stanie, wieku i cenie?
-jakie sa formy platnosci?
-jak wyglada sytuacja w przypadku posiadania "kontaktu" za wielką wodą-moze to byc wyslane jako sprzet uzywany np darowizna?
-ile wynosi clo-gdyby jednak trzeba było je zapłacić?
Pozdrawiam

czwartek, 30 września 2004, 01:47

No ja również jestem zainteresowany. Znajoma wraca do polski i może coś tam przywiezc. Tak myślę czy w 300$ dostanęcanona s1 is?

Canon A60 kingston 256mb 4x 2400 forever + energizer + Velbon dx-888 + macro edar 2.8/100mm ( niedlugo 1.8/400mm)+ tulejka CHWILOWO BEZ APARATU karta kingston cf 256 trup. I pomyslec ze za ten szajs dalem niedawno ponad 200zl :(

czwartek, 30 września 2004, 07:00

Jeszcze jedno: czy ceny z http://www.steves-digicams.com są wiarygodne? tam s1 kosztuje nie 300 a 400$ :?

Canon A60 kingston 256mb 4x 2400 forever + energizer + Velbon dx-888 + macro edar 2.8/100mm ( niedlugo 1.8/400mm)+ tulejka CHWILOWO BEZ APARATU karta kingston cf 256 trup. I pomyslec ze za ten szajs dalem niedawno ponad 200zl :(

czwartek, 30 września 2004, 07:07
Cena Canona S1 w (tanim) sklepie oscyluje kolo 350$ bez TAX. W sklepach internetowych mozna znalezc taniej , ale trzeba czekac na przesylke ktora te kosztuje od 18$ wzwyż w zaleznosci od czasu dostrczenia. W przypadku wysylki poza stan nie placi sie Taxu tylko za sama przesylke. Sam Tax w NY wynosi ok 8-9% wartosci.
Tak to mniej wiecej wyglada.

czwartek, 30 września 2004, 09:10
Kumpela miala mi "cos" przywiezc z NY , ale na miejscu w sklepie okazala sie mala rozbieznosc miedzy oferta w sieci, a aktualnym stanem magazynowym i chyba nic z tego nie bedzie-szkoda... :( okazja przeszla kolo nosa.
Stad moje pytania o przesylke ze stanow.

czwartek, 30 września 2004, 09:16

http://www.pricescan.com
ja przez to szukałem szklepu,,,tylko przy kalkulowaniu ceny pamiętajcie żeby odrzucić pierwsze dwa skrajne sklepy, bo przeważnie długo czeka się na sprzęt, albo mają naprzykład tylko z chinskim menu... i tak dalej ogólnie wychodzi ok 10 % drożej niż najniższa znaleziona oferta....
Ale jest ok....
znajduje dobre ceny

To tak z własnego doświadczenia
A nie wiecie, czy do 1000$ prezent można przesłać do polski pocztą, czy to podlega oceleniu, Bo prezenty nie - tylko czy te przywiezione osobiście...
Mamy jakiegoś prawnika na forum

czwartek, 30 września 2004, 09:29
Ci co wiedzą jak sprzet tanio sprowadzić to sie nie chwalą--> bo z tego żyją.
A gdzie solidarność...bracia Rodacy?

piątek, 1 października 2004, 07:06
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona