Teraz jest sobota, 21 kwietnia 2018, 19:19

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 powershot pro1 prosze o opinie 
Autor Wiadomość

Post powershot pro1 prosze o opinie
prosze o opinie na temat powershot pro1 szczere i profesjonalne

środa, 29 września 2004, 17:28

1. Dobra, ale nie powalająca jakość zdjęć.
2. Dużo gorsza obsługa niż u konkurencji.
3. Zdecydowanie zbyt wysoka cena.
KONKLUZJA: Nie warto.

czwartek, 30 września 2004, 18:11

Jeśli chcesz najlepszych zdjęć w zamian za najmniej złotych, to lepsze są lustrzanki. I taka opinia dominuje na forum, i w ogóle wśród ludzi lubiących dobre zdjęcia i nie mających nadmiaru kasy.
Jeśli jednak chcesz mieć najbardziej wygodny (lekki, mały, do poniesienia nawet w wysokie góry itp) i wszechstronny, bez potrzeby noszenia dwóch obiektywów, aparat dający możliwie najlepsze zdjęcia, a kasa Cię nie boli, to nie ma lepszej oferty niż Pro 1.
Ale za taką opinię tu można dostać po głowie.

wtorek, 12 października 2004, 12:23

Ja mam go kilka miesięcy i gdybym miał jeszcze raz kupić zdecydowałbym się ponownie na niego.

ref napisał(a):
Ale za taką opinię tu można dostać po głowie.

to prawda mnie się już dostało.

Tu powstała Lustrzana Bojówka i ci co nie są z nimi to są przeciwko nim.

piątek, 15 października 2004, 21:48

Tu nie chodzi tylko o to, że lustrzanki są lepsze. Są też lepsze kompakty - moim zdaniem Minolta A1/A2 deklasuje Pro1 możliwościami, a Olympus C-8080 robi lepsze zdjęcia.

sobota, 16 października 2004, 13:04
S1 ok. 1800 zł
A2 ok. 3000 zł.

"Różnica robi wrażenie"

sobota, 16 października 2004, 14:57

sobota, 16 października 2004, 15:06
Moderator

Może i deklasuje, ale ceną.
S1 ok. 1800 zł
A2 ok. 3000 zł.

"Różnica robi wrażenie"

Chyba nie do końca zrozumiałeś o co chodzi. Nie ten model mieliśmy porównywać.

S1 to kilka klas niżej niż A2. Nie porównuj sprzętu z różnych półek.

sobota, 16 października 2004, 16:19

Pro1 - minimum 3600zł
A1 - ok. 2500zł

"Różnica robi wrażenie" :)

niedziela, 17 października 2004, 11:49

Tu nie chodzi tylko o to, że lustrzanki są lepsze. Są też lepsze kompakty - moim zdaniem Minolta A1/A2 deklasuje Pro1 możliwościami, a Olympus C-8080 robi lepsze zdjęcia.

Olimpus C-8080 jest cięższy, ma zdaje się zoom tylko do 140mm. Widziałem fotki robione na tym aparacie przez profesjonalistę, okropne. Ale to może przypadek. Fotki robione przez kolegę na Pro1, to przy tym bajer.
Acha nie ma też, ruchomego ekranu. Więc nie da się samemu zrobić zdjęcia dzieciakowi, żeby się nie lampił prosto w obiektyw.

Co do A1, to nie wiem, ale myślę, że fotki są pewnie gorsze. Inna rzecz, czy na Pro1 są o tyle lepsze, że warte aż takiej kasy.
To zależy od tego, jak bardzo się chce ładnych fotek, i ile jest dla kogoś warta ta kasa.

poniedziałek, 18 października 2004, 11:39
Moderator

Co do A1, to nie wiem, ale myślę, że fotki są pewnie gorsze.

Co za bezsens. Skoro nie wiesz, to nie myśl, bo to na dobre nie wychodzi...

poniedziałek, 18 października 2004, 13:14

Hm. a ja widzialem fotki ze wszystykich wyzej wymienionych: najlepsiejsze (najostrzejsze przedewszystkim) byly te z olka 8080 - co by nie mowic robi on najlepsze foty ze wszystkich, A1 bardzo mile, fotki sa dobre chociaz czasami jakby nie dokonca ostre, Pro1 - ogolnie mocno przecietne jak na cene aparatu - napewno nie maja porownania do olego, do minolty im blizej (mozna sie pokusic ze jakosciowo sa zblizone, chociaz Pro ma jednak jasniejsze szklo wiec moze deczko lepiej wypada), z tym ze obsluga Pro jest mocno beznadziejna w porownaniu do calej eszty. Przy czym w kategorii cena/mozliwosci to jednak ani Pro1 ani 8080 nie moga startowac do A1.

Jednym slowem jak kogos stac na Pro1 badz 8080 to nich sobie je odposci i kupi lustro, jak kogos nie stac ale chce dobry sprzet to A1 bedzie najlepsza i bezkonkurencyjna w tej klasie cenowej.

poniedziałek, 18 października 2004, 13:20

ref napisał(a):
Co do A1, to nie wiem, ale myślę, że fotki są pewnie gorsze.

Co za bezsens. Skoro nie wiesz, to nie myśl, bo to na dobre nie wychodzi...

Vendorowi można współczuć, ale nie on jeden ma w tym kraju taki pogląd. Jego problem.
Ciekawe ilu forumowiczów miało szansę zrobić fotkę A1 i Pro1 i zaprzeczą mojemu jedynie przypuszczeniu, że z A1 są gorsze?
ABSTRAHUJĄC od ceny! Bo to oddzielny temat.

Do sq8shq, Twoim zdaniem na A1 są troszeczkę gorsze (nie uzasadniają jednak różnicy ceny). Hm, a gdyby dodać, że jednak te 8 MPix daje dodatkową frajdę, że z małego fragmentu można zrobić portret? Mówimy o maksimum możliwości dla amatora.

poniedziałek, 18 października 2004, 16:00

http://www.pbase.com i tam pogląać zdjęcia samplowe z tych aparatów ja uważam, że po co się denerwować, każdy z tych aparatów raz zrobi lepszse raz gorsze zdjęcie, tak samo jest z lustrzankami, jeśli fotograf nie potrafi dobze nastawić nastawów to też zdjęcie wyjdzie do kitu. tak samo jest z kompaktami.

Uważam po testowaniu lustrzanek cyfrowych, że nie warto każdemu kto ma trochę więcej niż 4000 zł zaraz proponować tylko lustrzanki bo to cudo i wogule... tak naprawdę lustrzanki są przydatne wtedy kiedy chce się osiągnąć jakiś cel np. 400 zbliżenie bociana, lub powiększenie nicienia, ale do rekreacyjnego fotografowania zwykły kompakt wystarczy.

poniedziałek, 18 października 2004, 16:19
Moderator

Vendorowi można współczuć, ale nie on jeden ma w tym kraju taki pogląd. Jego problem.

Człowieku to nie mój problem, tylko Twój. Ja nie mam takiego podejścia do życia => Nie wiem...

Wyobraź sobie, że zadajesz pytanie premierowi, jaki będzie PKB w naspenym roku. Odpowiedź: Nie wiem, ale wydaje mi się! - po takiej odpowiedzi, gazety nie pozostawiłyby na nim suchej nitki. Ważne są FAKTY.

Chodzi o to, że nie ma miejsca na niepewność, a tym bardziej nie wiedzę. Jeśli coś wiesz, to przekazujesz dalej, jeśli nie, to się nie udzielasz. Ja nie napisałem, że A1 robi lepsze, czy gorsze fotki, bo nie testowałem i nie wiem. Widziałem jednak bardzo dobre z obu modeli.

poniedziałek, 18 października 2004, 16:29
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona