Teraz jest wtorek, 25 września 2018, 01:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 G 6? 
Autor Wiadomość

Post G 6?
Myślałem o Olympusie 5060 a teraz skłaniam się ku G 6. Co o tym myślicie?

niedziela, 10 października 2004, 11:48
uważam oly 5060 za number one wśród kompaktów 5Mp,ale dopóki nie ma testów G6 to lepiej go zniczym poważnie nie porównywać ze względu na mało znaną 7Mp matrycę. Teoretycznie powinien G6 być lepszy, chociaż ja wolę szeroki kąt OLEgo. Steve's wszystko chwali więc trudno mu do końca wierzyć

środa, 13 października 2004, 19:45
przepraszam nie podpisałem się powyżej co niniejszym czynię
Val

środa, 13 października 2004, 19:48

E ja bym nie zamienil 5060 na G6. JEzeli juz to przeszedlbym na jakies lustro a jakbym nie mial kasy to bym pozostal przy 5060 az cos dozbieram. Przesiadka na G6 nie ma wiekszego sensu, w sumie to chyba nie ma nawet najmniejszego sensu.

środa, 13 października 2004, 20:40

IMHO bez sensu.. jak juz przedmowcy wspominali jesli zmieniac to na lustro... Przy zamianie na g6 stracilbys fortune ( szybko traci na wartosci, olek tez stracil swoje)

Canon A60 kingston 256mb 4x 2400 forever + energizer + Velbon dx-888 + macro edar 2.8/100mm ( niedlugo 1.8/400mm)+ tulejka CHWILOWO BEZ APARATU karta kingston cf 256 trup. I pomyslec ze za ten szajs dalem niedawno ponad 200zl :(

środa, 13 października 2004, 21:38

Niestety G6 nie poprawił większości wad G5, dodatkowe megapiksele tradycyjnie już nie wyszły na dobre, wręcz przeciwnie. Tak więc moim zdaniem C-5060 wraz z C-5050 pozostali liderami tej kategorii.

środa, 13 października 2004, 21:41

Niestety G6 nie poprawił większości wad G5, dodatkowe megapiksele tradycyjnie już nie wyszły na dobre, wręcz przeciwnie. Tak więc moim zdaniem C-5060 wraz z C-5050 pozostali liderami tej kategorii.

Zadam więc pytanie - skąd to wiesz TomkKu ? Czy czytałeś już jakiś poważny test G6, może sam go użytkujesz co najmniej kilkanascie dni i zrobiłes nim 1000 zdjęć ? Bo jeśli znasz test to podaj nam stronę, gdzie on jest,żebyśmy tez mogli poczytać. Bo jesli oceniasz G6 tylko na nos to jest tez szansa,że się mylisz. Anglicy mówią ostrożnie "ja myślę, ze deszcze spadnie..." i nie można mieć do nich pretensji bo "mysleli". Ty "ja myśle" nie dodałeś. Więc zarówno możesz mieć rację albo możesz się mylić.

Zoom z października ocenia G6 bardzo dobrze. Tak, wiem, powiecie,ze siedzą w kieszeni Canona ;). Ale zawsze jest szansa,ze jednak nie.

Pozdrówka

Rayden

środa, 13 października 2004, 22:58

IMHO bez sensu.. jak juz przedmowcy wspominali jesli zmieniac to na lustro... Przy zamianie na g6 stracilbys fortune ( szybko traci na wartosci, olek tez stracil swoje)

Teraz wszystko traci na wartości. Coraz trudniej myśleć w kategoriach - kupię, poużywam, sprzedam i zarobię, jak to było za komuny. Gdzie auto kupowało się w Pewexie i zarabiało na sprzedazy na giełdzie. Teraz, nie dość, że wszystko tanieje, to jeszcze traci na wartości.

Przy zmianie na lustro to się chyba straci 2 fortuny plus złote świnki z kuferka babci...

Rayden

P.S. Wiesz co Feldmarszałku - Dżaruzel był jednak fajniejszy niż Andrew L. ;). A moze by tak von Paulusa ? On rzeczywiście był marszałkiem polnym..

środa, 13 października 2004, 23:03
Moderator

[...]

Znowu zakładasz, że ktoś się nie zna i że próbuje narzucić swoje zdanie. Bo niby się pytasz na początku, ale później już prawie zarzucasz niedomówienia. Ja bym był z tym ostrożny... Naprawdę ;)

środa, 13 października 2004, 23:28
Mam G6 od ponad miesiąca, zrobiłem ponad 1500 ftek i jak na razie prawie same plusy, prawie, bo
kretyński włącznik/wyłącznik, wystarczy lekko dotknąć i sam sie włącza, nawet przy wkłądaniu do pokrowca
wciąż problemy z AF przy słabym świetle
redukcja czerwonych oczy tylko w instrukcji obsługi :wink:

Szumy i PF mniejsze niż w G5 i innych cyfrakach jakie widziałem, doskonały LCD a jakość zdjęć rewelacja, plus doskonała współpraca z lampami zewnętrznymi np 420 EX: pełna kontrola ekspozycji

środa, 13 października 2004, 23:36

Lord Rayden napisał(a):
[...]

Znowu zakładasz, że ktoś się nie zna i że próbuje narzucić swoje zdanie. Bo niby się pytasz na początku, ale później już prawie zarzucasz niedomówienia. Ja bym był z tym ostrożny... Naprawdę ;)

W sumie nie zakładam,ze ktoś się nie zna, tylko odczuwam głód informacji (prawdziwych). Jesli ktoś pisze w tak poważnej sprawie jak 2500 (albo więcej) złotych (czyli o G6) to mógłby nam maluczkim odsłonić rąbka tajemnicy, skąd to wie, skąd ta opinia. Taki osobnik, który dokładnie nam coś napisze staje się prawdziwym Guru i cieszymy się czytając jego posty.
Nie watpię na przykład ,ze Ty znasz wady i zalety Minolty Z1, bo zęby na niej zjadłeś. TomekK tez pewnie wie co mówi, ale sorry, te parę zdań to trochę mało w tak poważnej sprawie.

Przyznam,ze nie sądziłem,że ktoś odbierze mój post jako napastliwy... Naprawdę chcę coś się konkretnie dowiedzieć o G6, ale jakoś nikt o nim tak naprawdę nie pisze. A chyba choć paru userów tego aparatu już jest.

A z tym "znowu.", Vendeur, Ty mnie obserwujesz ... ;) Zaczynam się bać... :).

Pozdrawiam

Rayden

UPDATE : Tomek o napisał już coś konkretnego o G6. O tym Rote Augen Effect czytałem tez i gdzie indziej (że jest źle), smutna wieścią jest słabe ostrzenie w ciemniejszych sytuacjach.

Ostatnio edytowano środa, 13 października 2004, 23:45 przez Lord Rayden, łącznie edytowano 1 raz

środa, 13 października 2004, 23:42
Panowie! Jolania pytał czy lepiej kupić dziś 5060 czy g6 . To nie to samo co zamiana wcześniej kupionego 5060 na nowszego G6. Ja pod koniec marca kupiłem na Allegro c5060 za 2600 zł, ale gdybym dziś miał kupić jeden z tych dwóch aparatow to też miałbym wątpliwości, one są na allegro prawie w tej samej cenie. Jeśli chcecie pomóc Jolanii to podejdżcie do tego od tej strony. Jolania- na kilku zagranicznych forach, w swoim czasie bardzo chwalili 5060 , ja też jestem z niego zadowolony, ale jak każdy aparat ma swoje wady które tak naprawdę można poznać dopiero po zrobieniu sporej ilości zdjęć. Może wypowie się ktoś kto tym G6 fotografuje.?
Pozdrawiam Val.

środa, 13 października 2004, 23:43
Moderator

Ty mnie obserwujesz ...;)

Nawet nie wiesz jak bardzo...

Obserwuję wszystkich - taka moja rola. Mam specjalny dziennik, gdzie wpisuję uwagi i spostrzeżenia. Przyznaję ostrzeżenia, nagany, żółte kartki i czerwone.

8)

środa, 13 października 2004, 23:46
Vendeur napisał(a):
Lord Rayden napisał(a):
[...]Naprawdę chcę coś się konkretnie dowiedzieć o G6, ale jakoś nikt o nim tak naprawdę nie pisze. A chyba choć paru userów tego aparatu już jest.

Chętnie odpowiem na pytania dotyczące G6, ale w weekend: jutro rano mam wyjazd w miejsce bez internetu... są takie :D

środa, 13 października 2004, 23:46

Lord Rayden napisał(a):
Ty mnie obserwujesz ...;)

Nawet nie wiesz jak bardzo...

Obserwuję wszystkich - taka moja rola. Mam specjalny dziennik, gdzie wpisuję uwagi i spostrzeżenia. Przyznaję ostrzeżenia, nagany, żółte kartki i czerwone.

8)

Trudno :( . I tak Pan rozliczy nas z tego co czynimy... I powie "cokolwiek uczyniliście najmniejszemu z nich, Mnie uczyniliście".

Pozdrawiam

Rayden

Ostatnio edytowano czwartek, 14 października 2004, 00:41 przez Lord Rayden, łącznie edytowano 1 raz

środa, 13 października 2004, 23:50
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona