Teraz jest niedziela, 23 września 2018, 12:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 dziwne plamy na zdjeciach 
Autor Wiadomość
Post dziwne plamy na zdjeciach
http://student.uci.agh.edu.pl/~nawer/2.jpg

jak myslicie, co jest powodem tych bialych plam? na wiekszosci zdjec na tej ciemnej sali z fleshem wychodza mniejsze badz wieksze plamy.. na niektorych nie ma ich w ogole.. jak sie ich pozbyc?

środa, 13 października 2004, 01:30
Moderator

Dziwne, bo wygląda na jakieś zanieczyszczenie obiektywu, jakby jakimś płynem. Ale skoro nie na wszystkich fotkach to było, więc nie wiem.

środa, 13 października 2004, 02:19

Nie powiem Ci od czego sa te plamy, ale moge Ci za to pokazac identyczne zdjecia z takimi plamami, na pewno z aparatem jest wszystko ok!

środa, 13 października 2004, 03:08

gdzies kiedys o tym czytalem i zeby było śmiesznie to mogą być odbicia światła lampy błyskowej w drobinkach kurzu unoszących się w powietrzu - tak, tak to nie jest żart

środa, 13 października 2004, 06:42

identyczne objawy mialy moje zdjecia zrobione podczas mgly z flashem,

środa, 13 października 2004, 08:56

to jest kurz od którego się swiatło odbija, moze to tez być jakiś syf na obiektywie od ktorego się swiatło tez w pewien sposob odbiło.
Jak jest mgła to wtedy cząsteczki wody odbijają światło...

Minolta Z2 :: 128 MB :: 16 MB :: Tulej 45/52 :: UV 52 :: Minolta Flash 3600 (D) :: 4 x Sanyo 2300 :: MW 8168 GS :: Osłona przeciwsłoneczna :: Statyw Vanguard jakiœ tam :: Kuferek Case Logic :: Głupie pomysły :: pewnie jeszcze coœ ciekawego

środa, 13 października 2004, 09:21

sala zostala wypastowana sidoluxem albo innym g... ludzie tanczac starli to w pyl i rozdmuchali w powietrzu, flash odbil sie tego pylu, jedyne rozwiazanie to zew. lampa daleko od osi obiektywu

środa, 13 października 2004, 11:29
odbijajacy sie flash w jakis syfach unoszacych sie w sali podczas tancow.. przegladajac jeszcze raz te kilkaset zdjec zrobionych a75'ka moge powiedziec ze to by wyjasnialo problem. bylo mnustwo zdjec z kosciola i moze na jednym zauwazylem biala plame... a na sali glownie przy tancach..

ciekaw jestem czy w innych cyfrzakach taki efekt wystepuje czy tylko w canonach (axx?)

środa, 13 października 2004, 13:05

W każdym aparacie - najlepiej jak zaczyna kropić deszcz i dasz lampę to wtedy są takie plamy że ..... :)
Wystarczy, że będą jakieś plamy na obiektywie i też mogą być plamy od odbijającego się światła ale zastanego.
Na 3300 zdjęć może na kilku mam plamy raz plamy na obiektywie a z 2 razy jak zaczynał kropiść deszcz.
Tak bywa :wink:

środa, 13 października 2004, 13:16

To ta mgła odbija światło. Wiadomo, że gdy będą odpowiednie warunki, to każdy aparat zrobi takie zdjęcie, ale rekordzista to chyba Nikon SQ- ten dopiero ma lampę blisko obiektywu.

środa, 13 października 2004, 13:27

Aaaaa, więc to tak! A ja się zastanawiałem co to jest (też na zdjęciach z imprezy)i ten temat rozwiał moje wątpliwośći

środa, 13 października 2004, 16:18

Według mnie to raczej nie jest pył w powietrzu tylko bliki lampy od błyszczącej sukienki tej damy z prawej albo / i od paska i koszuli eleganta z lewej. Takie efekty wychodzą w sali tanecznej bo jest tam mnóstwo przedmiotów, od których światło może się odbić prosto w obiektyw. Nawet błyskotki w małżowinach kwiatu młodzieży. Poza tym tulejka z filtrem UV mogła spowodowac dodatkowe odbicia wewnątrz optyki aparatu.
Dowód? Wszysktie plamy są okrągłe bo i większość ma większą intensywność w górnej części. Są po prostu odbiciem soczewki na wewnętrznej powierzchni UV-ki.

A podczas mgły światło odbija się od drobinek wody i tak samo blikuje optyka.
Myślę, że trochę mogłaby pomóc osłona przeciwsłoneczna.

Ktoś ma podobne doświadczenia z błyskotkami?

środa, 13 października 2004, 23:29

Ja takie coś miałem przed zakupem tulejki i filtra. A błyszczące elemnty ubrań itp raczej odpadają bo robiłem zdjęcia na dysce i tam nikt tak nie był ubrany :wink:

Oto jedno z "poplamionych" zdjęć:
Obrazek

środa, 13 października 2004, 23:38
Właśnie ciekawy byłem czy pojawi się ten wątek. Na dyskotekach szczególnie, a i na innych slach "balowych", jest mnóstwo różnych świecidełek, lustereczek, migających światełek, szklanek i kufli z błyszczącego szła.
Nie twierdzę, że taki efekt od kurzu nie może powstać, ale nie bagatelizowałbym odblasków od świecących powierzchni, szczególnie przy lampie, gdy światło jest mocne i kierunkowe. Swoją drogą dobrze byłoby przetestować w takich warunkach filtr polaryzacyjny.

czwartek, 14 października 2004, 00:12

Kurcze, jakiś problem z logowaniem. Te "gość" powyżej to ja.

czwartek, 14 października 2004, 00:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona