Teraz jest poniedziałek, 24 września 2018, 15:36

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Canon A95 czy G5 i zakup na allegro??prosze o porady 
Autor Wiadomość

Post Canon A95 czy G5 i zakup na allegro??prosze o porady
Witam wszystki

Własnie zaczynam przygode z fotografia cyfrowa i nie wiem na ktory aparat sie zdecydowac.Do tej pory pstrykałem kompaktem canona ktory obecnie ma jez 6lat :wink: no ale nadszedł dzien w ktorym usbierałem 2300zł i nowsze sie z zakupem jakiejs cyfrowki chce aby był to canon poniewaz jak dotad nie miałem z ta firma problemow :wink:
Drodzy formuowicze prosze o porade ktory aparat bedzie lepszym wyborem zalezy mi na fotach nocnych i w małym oswietleniu.

A i jeszcze jedno pytanko co myslicie o zakupach na allegro czy jest to bezpieczna i czy moga byc jakies pozniejsze komplikacje z gwarancja aparat chciałbym zakupic od tego urzytkownika http://www.allegro.pl/show_item.php?item=32921846

Pozdrawiam i z gory dzieki za przyłaczenie sie do dyskusji.

Pozdrawiam

sobota, 16 października 2004, 09:58

Pozdrawiam serdecznie i pamiętaj, przed użyciem przeczytaj ulotkę dołączoną do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą :D

Pozdrawiam, Kuba

http://www.e

PS. Bierz G5

http://www.negatyw.org

sobota, 16 października 2004, 10:24

ostatnio dosc przyjemnie sie zaskoczylem. pracowalem z grupa fotografow ich glowny sprzet cyfrowy to byl 10D (pomijajac srednioformatowe "zabawki" :D ) a w drugiej torbie lezal g5 :wink: ktorego uzywaja jak mowili do "robienia detali". Kiedy powiedzialem "oo ja tez taki mam" oni odrzekli "no to masz chlopie naprawde zaje.. aparat" :twisted: az mi sie milo zrobilo ;P

sobota, 16 października 2004, 11:34
Moderator

@Cichy - jak chcesz coś sprzedawać na Allegro, to zrób lepsze aukcje. Musisz dać więcej fotek (chyba, że nie masz czym zrobić ;)) i dać bardziej szczegółowy opis.

Zaufaj mi.

sobota, 16 października 2004, 13:15

Cichy: i nazwa sklepu w aukcji na allegro nie brzmi zachecajaco: negatyw :lol:
W tej cenie za fuji s7000 mozna sie rozejrzec, ale ja wybralbym canona

Canon A60 kingston 256mb 4x 2400 forever + energizer + Velbon dx-888 + macro edar 2.8/100mm ( niedlugo 1.8/400mm)+ tulejka CHWILOWO BEZ APARATU karta kingston cf 256 trup. I pomyslec ze za ten szajs dalem niedawno ponad 200zl :(

sobota, 16 października 2004, 13:31

@Cichy - jak chcesz coś sprzedawać na Allegro, to zrób lepsze aukcje. Musisz dać więcej fotek (chyba, że nie masz czym zrobić ;)) i dać bardziej szczegółowy opis.
Zaufaj mi.

Nie ty tutaj pisałeś magisterkę z "Reklamy w internecie" :) Wierz mi, ze moje aukcje wyglądają jak wyglądają, ale swoje zadanie spełniają :) Poza tym wlaśnie zmieniłem szatę graficzną aukcji, kilka moich nowych aukcji już jest chyba troszkę atrakcyjniejszych niż te starsze... A fotki? Opis? Po co ? Jeśli ktoś chce kupić, to z reguły już jest zdecydowany, szuka tylko pewnego źródła.

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=506193

sobota, 16 października 2004, 15:45
Moderator

No wiesz... Allegro, a reklama to nie do końca to samo. Zajmuję się tam handlem od 3 lat i wiem jak to robić. I zdania nie zmienię, że aukcję można uatrakcyjnić.

No ale jak tam chcesz Panie mgr .

sobota, 16 października 2004, 16:09
To może ja napiszę, dlaczego u Ciebie nie kupiłem, Cichy ...

Główny powód: mimo ponawianych próśb w ogóle nie doczekałem się od ciebie oferty cenowej !!! (nie miał to być "goły" aparat) ani podania, w jakim sposób rozpatrujesz reklamacje.

Ceny przeważnie masz atrakcyjne, ale to nie wszystko ...
Przez kilka dni!!! nie doczekałem się tych informacji, więc jak pomyślałem sobie, że razie awarii (reklamacji) aparatu też sprawa będzie się tak ślimaczyć, to się zupełnie zniechęciłem ... :(

Cichy napisał(a):
Opis? Po co ? Jeśli ktoś chce kupić, to z reguły już jest zdecydowany, szuka tylko pewnego źródła.

Uważam, że wcale nie jest to takie oczywiste. Jakie początkujący ma problemy z wyborem, dobrze widać też na tym forum. Ty, jako jedna z niewielu osób masz możliwość przetestowania wielu modeli ... Ja bardzie oparłbym się na Twojej opini, niż kogoś, kto kupił sobie jeden model i go zachwala ... Spodobał mi się np. sposób oceny na stronie Grosmana ... Subiektywny, to oczywiste, ale z podejściem praktycznym, a nie tylko czysto technicznym ...

Być może nie zależy ci na tym, aby więcej sprzedawać. Bo nie dość, że ja u ciebie nie kupiłem, to i znajomym polecać nie będę ... Przynajmniej nie dziś ...
Nawet tak duży plus, jak możliwość osobistego odbioru i kontaktu (w Poznaniu mieszkam) mnie nie przekonał. Wybrałem sprzedającego z Warszawy. Nie wiem czy słusznie. Dopiero się okaże ...

Nie piszę tego, żeby innych zniechęcić, ale żebyś zwrócił uwagę na to, że nie każdy potencjalny klient myśli w taki sam sposób jak Ty ...
A jeśli nie ma "wspólnoty" myśli, nie ma tez wspólnych interesów ...
Pozdrawiam.

sobota, 16 października 2004, 16:40

Ale przecież ja nie mam zamiaru nikogo do siebie przekonywać i wcale w ramach tego tematu tego nie robiłem.

Staram się odpisywać na wszystkie maile. Nie wiem, czy Twój mail został przeoczony. Bywa tak, ze nie odpisuję na maile, z reguly są to pytania typu:

"Czy wystawiasz faktury VAT" - na aukcjach mam wyraźnie napisane, na któe aparaty mogę, a na które nie wystawić fakturę.

"Jak realizujesz gwarancję" - dość dobrze wyjaśnione to zostało na mojej stronie, wiec nie mam zamiaru każdemu tłumaczyć, dlaczego Minolty nie mogę serwisować w Polsce, a Canony jak tak to jakim sposobem itd...

"Jak opuścisz 100 zł to kupię od ciebie" - zakładając, że owe 100 zł to większość mojego zysku na aparatu tego typu maile odrzucam od razu..

ALE

Jest druga strona medalu. ZAWSZE odpisuję na maile typu "co wybrać", "czy może mi pan przesłać przykładowe fotki" itd. Bardzo chętnie pomagam ludzim rozwiewać wszelkie wątpliwości jeśli chodzi o wybór aparatu (i nie odradzam im wcale Minolt, mówię wręcz , co o nich myślę, a mimo to się jakoś sprzedają) no i jakoś to funkcjonuje. Jasną sprawą jest, że nie każdemu mogą się podobać warunki, jakie oferuję, no ale tak , jak już wcześniej powiedziałem, jeśli ktoś kupuje na allegro to tylko pozostaje kwestia wyboru sprzedawcy (jeśli aparat już wiadomy..).

A tak poza tym, jeśli wiedzielibyście ile muszę odbierać dziennie telefonów i odpisywać na GG, to może troszkę zrozumielibyście, że jestem tylko człowiekiem...

...Ale jakoś daję radę, pozdrawiam wszystkich.

PS. Ale faktycznie, coś w tym musi być, z reguły kupują u mnie Ci, którzy wybiorą kontakt telefoniczny, bo z tych mailowych zapytań niewielu rodzi się kupujących :) Może muszę się bardziej przyłożyć... :)

sobota, 16 października 2004, 18:12
A tak poza tym, jeśli wiedzielibyście ile muszę odbierać dziennie telefonów i odpisywać na GG, to może troszkę zrozumielibyście, że jestem tylko człowiekiem...
...Ale jakoś daję radę, pozdrawiam wszystkich.

Zdaję sobie sprawę, ze to ciężki kawałek chleba :)

Właśnie tym bardzie powinno być Tobie łatwiej, gdybyś jak największą ilość informacji umieścił (to jednorazowa "męka") na swojej stronie. Zapewne też nie każdy przeczyta, albo będzie wolał osobiście pytać ...
Co do rodzaju kontakt: ja akurat wolałem mieć te informacje "na piśmie". Do ucha wpadnie i ... wyleci :)

Wracając w końcu do właściwego tematu: tj. A95 czy G5 ... Bierz G5 od Cichego :) Może potraktuje Cię lepiej (szybciej) niż mnie :lol:

sobota, 16 października 2004, 18:30

Jeśli zauważyłeś, ostatnio wiele na mojej stronie się zmieniło... (aukcje też) , każdy aparat dostał swoją podstronę i pewnie będzie coraz więcej zdjęć i opisów..

A wracając do naszego "kontaktu" to specjalnie przewaliłem wszystkie maile z ostatniego miesiąca i na wszystkie prócz dwóch odpowiedziałem (ale żaden z tych dwóch nie dotyczył wyceny) więc nie wiem... MOże wieszasz na mnie psy a moja odpowiedź utknęła gdzieś w cyberprzestrzeni? Ostatnio to modne , że serwery (zwłaszcza wp.pl) połykają bez wieści wysłane maile...

sobota, 16 października 2004, 18:37
Jeśli zauważyłeś, ostatnio wiele na mojej stronie się zmieniło... (aukcje też) , każdy aparat dostał swoją podstronę i pewnie będzie coraz więcej zdjęć i opisów..

Widzę, widzę :)

Cichy napisał(a):
A wracając do naszego "kontaktu" to specjalnie przewaliłem wszystkie maile z ostatniego miesiąca i na wszystkie prócz dwóch odpowiedziałem (ale żaden z tych dwóch nie dotyczył wyceny) więc nie wiem...

E-mail jest za wolny. GG wybrałem, ale już mniejsza z tym ...

Cichy napisał(a):
MOże wieszasz na mnie psy

Nie :) Wręcz przeciwnie ... Zamiast dwa tygodnie temu kupić "goły" aparat, dziś w tej cenie mam nie tylko aparat, ale 256 MB + ładowarkę + 8x2100 i jeszcze dziś wieczór na małą "imprezkę" wystarczy ;)
Jak mógłbym w tej sytuacji na Tobie psy wieszać ? :lol:

Pozdrawiam :)

I żeby w gąszczu innych "problemów" o temacie właściwym nie zapomniec, powtórzę:
BIERZ G5 Z AUKCJI !!!

sobota, 16 października 2004, 19:04

No i nie można o sprzedawcy nic powiedzieć, bo sam tu jest
:( :twisted: :P

Ja uważam, że Cichy to pewny sprzedawca, inaczej na tym forum by go już dawno powiesili...

PS Cichy, wg. mnie A75 jest ciut za drogi, ale to moja subiektywna opinia.

sobota, 16 października 2004, 21:09
Moderator

Może przestańcie już reklamować kolegi, bo wpadnie tu admin i zrobi porządek...

sobota, 16 października 2004, 21:23

Dzieki za zainteresowanie sie tematem dobrze sie składa ze urzytkownik ktorego wybrałem jest członkiem tego forum.Decyzja praktycznie zapadła biore G5 ale mam jeszcze kilka pytan.Odwiedziłem twoja strone i albo nie potrafie nic innego znalec albo widze tylko adnotacje odnoscie Minolty chodzi mi o warunki gwarancji chciałbym sie dowiedziec czy w przypadku sa jakies problemy i ile gdzies trawa taka gwara oczywiscie chciałbym tego unkiknac(odpukac) 2 sprawa czy mogłbys swoja fachowa reka sprawdzic aparat ktory miałbym wziasc niedawno spotkałem sie z tematem odnosnie G5 i martwym pikselem :evil: .

Pozdro

niedziela, 17 października 2004, 09:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona