Teraz jest piątek, 20 kwietnia 2018, 04:47

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Dziwne pytanie... 
Autor Wiadomość

Post Dziwne pytanie...
Czesc..
Mam, moze troche dziwne pytanko ale jakos meczy mnie ta mysl...

Do posiadaczy szczegolnie A75 Jak potrzasniecie lekko aparatem (leciutko z umiarem nie mowie zeby od razu tluc nim o sciane :) czy slychac jak cos w srodku sie porusza?? Tak jakby jakis plasitk obijal sie w obudowie....

Tylko nie smiac sie prosze ze mnie bo jestem troszke wyczulony na nieznane stuki :P :evil: :evil:

aha.. i jeszcze cos. Slychac jak cos sie tam porusza tylko jak aparat jest w polozeniu normalnym (czyli poziomym tak jak robi sie zdjecia) jak odwroci sie do gory "nogami" to juz nic tam sie nie przesuwa....

niedziela, 17 października 2004, 01:34
Moderator

Post Re: Dziwne pytanie...
mettler napisał(a):
Czesc..
Mam, moze troche dziwne pytanko ale jakos meczy mnie ta mysl...

Do posiadaczy szczegolnie A75 Jak potrzasniecie lekko aparatem (leciutko z umiarem nie mowie zeby od razu tluc nim o sciane :) czy slychac jak cos w srodku sie porusza?? Tak jakby jakis plasitk obijal sie w obudowie....

Tylko nie smiac sie prosze ze mnie bo jestem troszke wyczulony na nieznane stuki :P :evil: :evil:

aha.. i jeszcze cos. Slychac jak cos sie tam porusza tylko jak aparat jest w polozeniu normalnym (czyli poziomym tak jak robi sie zdjecia) jak odwroci sie do gory "nogami" to juz nic tam sie nie przesuwa....

:shock:

Ogólnie to :lol: . Tak na życzenie ;).

PS. Ja mam takiego bzika na punkcie roweru. Jeśli tylko cokolwiek słychać, to od razu idzie do smarowania. Nie ma mocnych. Jak jadę np 30 - 40 po chodniku, to nikt nie może mnie słyszeć, bo jeszcze ludzie się przestraszą i wpadną pod koła... A tak to śmigam cichutko i tylko później się zastanawiają jak i co tak szybko przejechało :D.

niedziela, 17 października 2004, 02:36

U mnie nic nie lata w srodku, jak nim potrzasne to nic nie slysze - nie liczac podmuchu powietrza ;)

niedziela, 17 października 2004, 02:58
czy slychac jak cos w srodku sie porusza?? Tak jakby jakis plasitk obijal sie w obudowie....

Pewnie moja odpowiedź wyda ci się jeszcze bardziej dziwna niż zadane przez ciebie pytanie, ale wyczytałem w sieci, że ponoć te typy (znaczy seria Axx) tak mają :lol:
I jeśli aparat działa poprawnie, nie ma się czym przejmować :) Nie stanowi to tez podstawy do jakiejkolwiek reklamacji. Zwrócą aparat po stwierdzeniu, że jest sprawny.
Taka jest opinia innych użytkowników tych aparacików ...

niedziela, 17 października 2004, 10:36

Miałem to samo tylko przy ustawianiu ostrości dodatkowo wydawał dziwny dzwięk. Latało coś a nie powinno.........

aparat wylądował na gwarancji ....... jestem chwilowo bez canona.
Musze dodać że aparat nie upadł ani nic podobnego. na początku nie zwracałem na to uwagi i bym tego nawet nie oddawał do serwisu, jednak jest na gwarancji a i znajomy fotograf stwierdził że nic nie powinno latać!

niedziela, 17 października 2004, 11:53

Miałem to samo tylko przy ustawianiu ostrości dodatkowo wydawał dziwny dzwięk. Latało coś a nie powinno.........

Kierowniku ale cala seria Axx wydaje takie cykanie podczas ustawiania ostrosci - i z tym sie nic nie daje zrobic, bo to tak juz jest, nie jest to wada tylko cecha tego aparatu. Co do latania czegokowliek w srodku - trzese nim od wczoraj i niczego kruca nie moge uslyszec.

Kurde no widze ze seria Axx dolacza do czlowki jednych z bardziej awaryjnych aparatow, poki co jeszcze S1 prowadzi jezeli chodzi o Canony ale ....

niedziela, 17 października 2004, 12:53
Przeczytałby ktoś z was, [ciach!], instrukcję, to byście zobaczyli, że lata w aparacie czujnik położenia, który decyduje np. o automatycznym obracaniu zdjęcia. Natomiast cykają wszystkie aparaty, tylko niektóre mają dość dźwiękoszczelną obudowę i tego nie słychać. Przy ustawianiu ostrości ustawia się przesłona, możecie sobie to zobaczyć patrząc w obiektyw przy Av 8.0 np.

niedziela, 17 października 2004, 16:45

Na to wychodzi. Co do ustawiania ostrości- też się bałem na początku, że to coś się popsuło, ale on tak ustawia ostrość. Co do latania- tak się nie powinno dziać, ale często to się zdarza w tych Canonach, całej serii Axx i nie słyszałem, żeby aparat się przez to zepsuł. Jednak radziłbym go oddać, jak tylko możesz.

niedziela, 17 października 2004, 16:46

Jak możecie doradzać co komu lata jak nie macie tego aparatu w ręku.
Może to delikatnie słychać czujnik położenia, może jakaś sprężynka od klapki skąd możecie wiedzieć.
Jeden napisze że coś mu lata to nagla wszyscy słyszą to samo :lol:

poniedziałek, 18 października 2004, 11:29

sq8shq napisał(a):
Kierowniku ale cala seria Axx wydaje takie cykanie podczas ustawiania ostrosci - i z tym sie nic nie daje zrobic, bo to tak juz jest, nie jest to wada tylko cecha tego aparatu.

Ja jednak oddam do serwisu. Zobaczymy co powiedza. Ale dopiero po 1 listopada.

U mnie dzieje sie cos takiego jakby jakies trybiki nie zazebialy sie czy byly luzne i przeskakuja. Dzieje sie to przy wlaczaniu i wylaczaniu aparatu (tylko tryb foto) i przy ustawianiu ostrosci.. I jest to niestety glosne jakby zaraz mialo cos sie tam rozpasc (nie tak jak wczesniej cicho i z umiarem). No a przy okazji to latanie jakby urwanej sprezynki.

Moze panikuje ale w koncu mam gwarancje i wole skorzystac z ewentualnej naprwy. :evil: :evil: :evil: :evil: [/quote]

niedziela, 24 października 2004, 23:41

Serwis raczej zbędny, bo właśnie odbieram sprzęt i to co sie dowiedziałem:

:arrow: Odgłosy wydawane podczas wł/wył i ustawiania ostrości - jest to normalne i nie należy na to zwracać szczególnej uwagi, poszedłem do sklepu pod pretekstem kupna aparatu i to samo ;)

:arrow: co do "latania" - aparatem w sklepie jush nie chciałem potrząsać bo śmiesznie by to wyglądało, ale:

Latanie wynika z konstrukcji i jest normalne. Tak sie wyrazil spec.
Przy robieniu zdjec radzi uwazac na zachowanie odpowiedniej odleglosci, coby nie miec klopotow z ostroscia. Sensor AF ma znalezc kontrast, a potem ma zareagowac motor. Wszystkie testy ostrosci sa w porzadku i mam to na piśmie.

Coś czuje że chyba będzie w tym roku trzeci aparacik, bo ten przystwarza nerwów - po prostu, ten typ tak ma

czwartek, 28 października 2004, 21:40
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]