Teraz jest sobota, 22 września 2018, 09:19

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 A75 i zoom 
Autor Wiadomość
Post A75 i zoom
Mam zamiar kupić A75 i mam związane z tym pytanie. Posiada on x3 zoom optyczny ( no i w jeszcze ten cyfrowy). Czy może mi ktoś przybliżyć jak te x3 odnosi się do praktyki, tzn. z jakiej odległości mogę fotogrfować osobę abym mogł zrobić dobre zbliżenie jej twarzy. Mam nadzieje że zrozumieliście istotę mego pytania.

czwartek, 21 października 2004, 22:11

Żeby mieć w kadrze tylko twarz - ok. 1.5m.

piątek, 22 października 2004, 19:51

piątek, 22 października 2004, 20:11

z zoomem na maxa (ogniskowa masz 38-105) wiec bez zoma to postac od pasa obejmiesz

piątek, 22 października 2004, 22:21

Z zoomem na maxa. Przed chwilą sprawdziłem (nie mierzyłem, ale więcej niż 1.5 m to na pewno nie jest).

sobota, 23 października 2004, 14:04
Prosiłbym o zrobienie zdjęcia jakiegoś widoku, budynku, itp a następnie zrobić fotke na największym zoomie, jakiejś części tego widoku ( oraz zamieszczenia tym temacie efektów tego przedsięwzięcia ), tak abym mógł mieć odwzorowanie wielkości przybliżenia jakie oferuje ten aparat.

W sklepie nie chcą mi dać sie pobawić, bo twierdzą że nie mogą ( co za naród :evil: )

sobota, 23 października 2004, 15:20

mam nadzieje ze nie zamierzasz potem kupic aparatu w tym miejscu? moim zdaniem taki sklep nie ma prawa istniec... :evil: albo powiedz ze tez chciales kupic aparat ale jednak nie mozesz...

poszukaj, na pewno sa u ciebie w miescie sklepy, gdzie bedziesz mogl sie spokojnie pobawic sprzetem. u mnie nigdy nie bylo takich problemow i zawsze dostawalem sprzet do reki

sobota, 23 października 2004, 15:50
Tak się składa że w twoim mieście właśnie jest ten sklep:) (fotojoker - Auchan ). W poniedziałek mam zamiar połazić po innych i mam nadzieje że mi pokażą tzn dadzą go włączyć a nie tylko obejrzeć. Dziwni panowie w tym sklepie byli.

sobota, 23 października 2004, 17:16

faktycznie, w fotojokerze nie bylem nigdy aby macac sprzet, wiec sie zagalopowalem jednak :oops:

z tego co wiem na pewno to mozesz pojechac do eldomu w galerii kwadrat - katowalem tam fuji s7000 przez kilkanascie minut, nie bylo najmniejszych problemow :) albo simmtech, tylko miej wlasne akumulatorki, bo facet nie chcial rozpakowac tych ktore bylo w komplecie, bo "ktos pomysli ze uzywane sprzedajemy" :D

a tak na marginesie to zoom 3x sluzy raczej do komponowania kadru i portretow robionych z normalnej perspektywy, a nie do ogladania ludzkiej twarzy z kilkunastu metrow - do tego o wiele za maly jest nawet 10x w mojej z1...

sobota, 23 października 2004, 18:24

P.S. Ta twarz to był tylko taki przykład, zdaję sobie spraw że z x3 to mocno nie poszaleje.
Hej ho, hej ho, do Kwadratu by się szło...

sobota, 23 października 2004, 18:35
Propo zakupu w fotojoker-ze nie polecam po co przeplacac.
Ja sprzet kupuje zawsze w Proline siec sklepuw w calej polsce maja najtaniej bo sprowadzaja prosto od producenta i maja wlasne hurtownie i napewno solidniejsza firma od fotojoker-a. Jak niema sklepu w poblizu maz na zamowic przez neta dostawa niecale 30zl ale zato duzo taniej:

http://www.dve.pl

Pozdrawiam.

niedziela, 24 października 2004, 19:31

Na pewno tam nie kupię( mają strasznie dziwne promocje cenowe :lol: ) Mam o wiele tańsz źródło.

W tym tygodniu będę go miał...lalala...lalala...

niedziela, 24 października 2004, 22:07

E no ja wiem czy takie zle te ceny na dve - a75 za 865pln to nawet dobra cena jak na sklep. Na allegro maja od 830-835 (mowie o osobach ktore widac ze sprzet sprzedaja i widac ze maja sporo pozytywnych opinii) do 900pln - wiec te 30-35pln roznicy do allegro to jest dobra cena.

niedziela, 24 października 2004, 22:14

Nie ma problemu ze sprawdzeniem sprzętu w fotojokerze w Białymstoku. Przynajmniej ja nie miałem, kiedy byłem na etapie szukania aparatu. Obejrzałem co chciałem a fakt, że kupiłem gdzie indziej; ceny były zbójeckie :lol:

niedziela, 24 października 2004, 22:32

sq8shq - mówiłem że w fotojojokerze nie kupię. W dve ceny są ok.

niedziela, 24 października 2004, 22:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona