Teraz jest sobota, 22 września 2018, 09:19

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Czy baterie Li-Ion zużywają się??? G2! 
Autor Wiadomość
Post Czy baterie Li-Ion zużywają się??? G2!
Witam serdecznie. Od prawie dwóch lat mam Canona G2. Zawsze cieszyła mnie ogrmona pojemność baterii i dziwiły mnie komentarze na forum, że "Aparat świetny, choć baria słabo trzyma". Sam nigdy nie narzekałem. Korzystam z lampy zewnętrznej i spokojnie mogłem zrobić ponad 200 zdjęć, bo na tyle pozwalała mi karta. Ostatnie dwa tygodnie max. ilość zdjęć na pełnej naładowanej baterii to około 50. Pojemność oryginalnego akumulatora to 1100mAh. Dwa pytania - czy akumulator się zużył? Zawsze rozładowywany i ładowany na maxa, Li-Ion nie mają przecież efektu pamięci?! Pytanie drugie - warto kupić podróbkę o większej pojemności np. 1700mAh? Chyba nić innego nie pozostaje... Pomożecie? :o

sobota, 23 października 2004, 21:57
Moderator

Akumulatory mają efekt pamięci, obojętnie czy to Li-Ion, czy Ni-MH.

sobota, 23 października 2004, 22:44

Post Re: Czy baterie Li-Ion zużywają się??? G2!
mlapaj napisał(a):
Witam serdecznie. Od prawie dwóch lat mam Canona G2. Zawsze cieszyła mnie ogrmona pojemność baterii i dziwiły mnie komentarze na forum, że "Aparat świetny, choć baria słabo trzyma". Sam nigdy nie narzekałem. Korzystam z lampy zewnętrznej i spokojnie mogłem zrobić ponad 200 zdjęć, bo na tyle pozwalała mi karta. Ostatnie dwa tygodnie max. ilość zdjęć na pełnej naładowanej baterii to około 50. Pojemność oryginalnego akumulatora to 1100mAh. Dwa pytania - czy akumulator się zużył? .... Li-Ion nie mają przecież efektu pamięci?!

Kazdy aku ma efekjt pamieci - przy czym niektore maja go deczko zminimalizowanego. Jezeli dobrze cie zrozumialem to w twoim przypadku jest to drastyczny spadek wydajnosci w przeciagu bardzo krotkiego czasu co juz nam mowi ze nie jest to wina efektu pamieci - zuzycie akumulatora jest jak najbardziej mozliwe w tym wypadku chociaz to tez nie powinno nastapic az tak drastycznie - chociaz to nie jest zasada.
Ja bym wlasnie obstawial zajechany badz zuzyty akumulator, ewentualnie poprostu cos mu zaszkodzilo - nie wiem co bo to ciezko tak na oko powiedziec.

mlapaj napisał(a):
Pytanie drugie - warto kupić podróbkę o większej pojemności np. 1700mAh? Chyba nić innego nie pozostaje... Pomożecie? :o

Wszystko zalezy od roznicy w cenia - przy czym nie spodziewaj sie rewelacji - aku bedzie trzymal deczko dluzej (ale nie tyle dluzej jakby to mialo wynbikac z procentowego wzrostu pojemnosci), przy czym na 99% ta podrobka padnie ci za jakies 6-8 miesiecy - tak sie najczesciej dzieje.
Jezeli roznica w cenie nie bedzie jakas straszna to ja bym zdecydowanie wolal wziasc orginal nawet jak bedzie polowe drozszy i 2x mniejszej pojemnosci - zakladajac ze bedzie to jnaprawde orginal a nie jakies patenty w stylu osprzetu do nokii (orginal ale na rynek azjatycki - to sa ewidentne podroby ale z naklejkami drukowanymi pod wzor tych orginalnych) Nie wiem czy takie cos ma miejsce rowniez w osprzecie do aparatow - ale jak znam zycie to jest to bardzo realne - i wcale nie musi pisac nic o innym rynku czy cos. Zwracaj uwage np. na miejsce produkcji swojego i tego niby orginalu ktorego powiedzmy chcesz kupic - czasami to jest jedyna wizualna roznica.

sobota, 23 października 2004, 23:57
Chodzi tu o akumulator do Canona G2, nie baterię. Dzięki za odpowiedzi. Czy jeszcze komuś nagle zesłabła batieriejka?

niedziela, 24 października 2004, 00:34
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]