Teraz jest czwartek, 20 września 2018, 13:06

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 300D obiektywy i soft-lamer pyta 
Autor Wiadomość

Post 300D obiektywy i soft-lamer pyta
kupiłem 300D i mam pytanie które konkretnie obiektywy canona są szczególnie przez Was polecane i która lampa błyskowa??
Druga część to pytanie o ruski soft -interesuje mnie tylko informacja od tych ktorzy go używają - na ile podniósł funkcjonalność aparatu i ktore z "odsłoniętych" funkcji szczególnie sie przydają
Czy do amatorskiego robienia zdjęć warto sie przesiąść na na 20D czy też lepiej włożyć te pieniądze w osprzęt
Od praktyka chciałbym się dowiedzieć też o wrażeniach z "przesiadki" z 300D na 20D
Qrcze dużo tych pytań wyszło ,ciekawe czy ktoś odpowie ?? :)

niedziela, 24 października 2004, 08:00
Ja bym polecił 17-40/4L i 70-200/4L to bedzie razem jakieś 1300$ Pozdro.

wtorek, 9 listopada 2004, 15:30

dzieki gorzej z ta wiadomoscia ze to 1300$ :)

wtorek, 9 listopada 2004, 15:45

wtorek, 9 listopada 2004, 17:50

Gosciu twoje porady to chyba na bardzo zamoznych!

ja bym nie polecal 17-40 poniewaz nie jest to rewelacyjny obiektyw i w dodatku wcale nie taki jasny i do tego cena za cene 17-40 l moze dostac nowa Sigme 18-50 2.8 ex dc ktora jest poprostu rewelacyjna i niezle skopie dupy konkurencji, dodatkowa moze uda mu sie kupic fartem Canona 70-210 3,5 - 4,5 USM (osttanio kolo z forum Canona za jakies 700 zl pogonil na Allegro) i jeszcze starczy na dobra karte!
a jesli niepotrzebuje dlugiej ogniskowej to polocem Canona 50 1.8 ruwniez super szklo w dodatku za ciekawe pieniadze ok 500zl nowe!

2 . jesli chodzi o wasia ware to faktycznie usparwnil aparat i to o duzo ciezko wylicz to w liczbach ale naprawde wiele mi dal niebede rozpisywal sie o jego wadach i zaletach bo bylo to juz wiele razy poruszane!
Ale na twoim miejscu ladowalbym go sobie!

3. Jesli chodzi o lampy to tylko Lampy serii ex w pelnii dadza wykorzystac swoja technologie ,inne beda pracowac! tylko w manualu!
musisz sam zadecydowac czy bedzie potrzebowal drogiej 550ex do profesjonalnych zastosowan czy tez moze wystarczy ci 380 ex!

4. jesli chodzi o zmiane 300d na 20d to w sprawa wyglada tak jakbys nie umiejac prowadzic samochodu wsiadlbys do sportowego auta!
naucz sie kozystac z dobrodziejst 300d a jak ewwentualnie posiadiesz w prawe w poslugiwaniu sie i pozwoli ci na to portfel to moze (ale ja w tej chwili wiem tyle ze pracujac zarobkowo na 300d jestem w stanie zaspokoic wymagania swoich klientow)

jak chcesz poogladac fotki z 300d ale takie prawdziwe nie maksyalnie naciagane to zapraszam! http://www.fotocela.swi.pl
autor Przemek!

Pozdrawiam i rzycze udanych zdjec!

wtorek, 9 listopada 2004, 20:12

Gosciu twoje porady to chyba na bardzo zamoznych!

ja bym nie polecal 17-40 poniewaz nie jest to rewelacyjny obiektyw i w dodatku wcale nie taki jasny i do tego cena za cene 17-40 l moze dostac nowa Sigme 18-50 2.8 ex dc ktora jest poprostu rewelacyjna i niezle skopie dupy konkurencji, dodatkowa moze uda mu sie kupic fartem Canona 70-210 3,5 - 4,5 USM (osttanio kolo z forum Canona za jakies 700 zl pogonil na Allegro) i jeszcze starczy na dobra karte!
a jesli niepotrzebuje dlugiej ogniskowej to polocem Canona 50 1.8 ruwniez super szklo w dodatku za ciekawe pieniadze ok 500zl nowe!

2 . jesli chodzi o wasia ware to faktycznie usparwnil aparat i to o duzo ciezko wylicz to w liczbach ale naprawde wiele mi dal niebede rozpisywal sie o jego wadach i zaletach bo bylo to juz wiele razy poruszane!
Ale na twoim miejscu ladowalbym go sobie!

3. Jesli chodzi o lampy to tylko Lampy serii ex w pelnii dadza wykorzystac swoja technologie ,inne beda pracowac! tylko w manualu!
musisz sam zadecydowac czy bedzie potrzebowal drogiej 550ex do profesjonalnych zastosowan czy tez moze wystarczy ci 380 ex!

4. jesli chodzi o zmiane 300d na 20d to w sprawa wyglada tak jakbys nie umiejac prowadzic samochodu wsiadlbys do sportowego auta!
naucz sie kozystac z dobrodziejst 300d a jak ewwentualnie posiadiesz w prawe w poslugiwaniu sie i pozwoli ci na to portfel to moze (ale ja w tej chwili wiem tyle ze pracujac zarobkowo na 300d jestem w stanie zaspokoic wymagania swoich klientow)

jak chcesz poogladac fotki z 300d ale takie prawdziwe nie maksyalnie naciagane to zapraszam! http://www.fotocela.swi.pl
autor Przemek!

Pozdrawiam i rzycze udanych zdjec!

wreszcie ktoś (Ty Przemku :) ) napisał rzeczy ktore daja mi odpowiedz choc na czesc moich pytań
co do obiektywu to podstawowy w zestawie jest na dzis dla mnie wystarczajacy do bliskich ujec ale brakuje mi czegoś o dłuzszej ogniskowej wiec ten obiektyw 70-210 3,5-4,5 jest mi poterzebny
Dalej brak mi konkretow co do ruskiware np takich czy zdarzaja sie zawiechy aparatu itp rzeczy
Co do lampy to nie bardzo rozumiem kiedy mamy profesjonalne zastosowania a kiedy amatorskie
Wyleczyles mnie z 20D wiec pieniadze przeznaczę na obiektywy i lampe
Foty sa rewelacyjne tez jeśli mozna by było chciałbym od czasu do czasu włożyć tam swoje czy jest taka mozliwość???
pozdrawiam

wtorek, 9 listopada 2004, 20:30

Foty sa rewelacyjne tez jeśli mozna by było chciałbym od czasu do czasu włożyć tam swoje czy jest taka mozliwość???
pozdrawiam

Strona jest zrobiona przez Świnoujską Grupę Fotograficzną i jest na potrzeby tej grupy i jej uczestników - więc jeżeli nie jesteś ze Świnoujścia to będzie problem z umieszczaniem tam Twoich fotek

wtorek, 9 listopada 2004, 21:43

wtorek, 9 listopada 2004, 21:47

Dalej brak mi konkretow co do ruskiware np takich czy zdarzaja sie zawiechy aparatu itp rzeczy
Co do lampy to nie bardzo rozumiem kiedy mamy profesjonalne zastosowania a kiedy amatorskie

jesli bisz sie o jakiekolwiek inne nieprwidlowe dzialania aparatu z zaladowanym wasia ware to jest to bardzo sporadyczny przypadek stosunkowo niski aby mozna bylo sie bac!
co do wielu osob uwazam ze przesadzaja z tymi awariami ja mam juz ok 5 miesiecy i jest ok.
a w przypadku jesli dzial by sie cos niprawidlowego zawsze mozna soft originalny spowrotke uploadowac!

2. sprawa tyczy sie profesjonalnego zastosowania lampy np:
- blysk na druga kurtynka migawki
- blysk stroboskopowy
- synchro ze wszystkimi czasami migawki!
- blysk modelujacy itp;
-------------------------------------------------------------------------------------
a jesli chodzi o Canona 70-210 to jego jakosc jest porownywana do obiektywow typu tele -zoom klasy L takze jest o co walczyc!
najlepiej sprowadzic go z USA bo jest juz dawno nieprodukowany!

wtorek, 9 listopada 2004, 22:02

czy taki błysk stroboskopowy pozwala na zrobienie serii zdjec z lampą tj w wypadku 300D 4 w serii???
w wypadku 300D z iloma czasami migawki mozna go synchronizaować z lampą??
Co do obiektywu po twoim poście mam wątpliwości bo nie wiem czym jest (była?) klasa L
pozdrawiam

wtorek, 9 listopada 2004, 22:38

1 blysk stroboskopowy pozwala zamrozic obiekt w poszczegolnych fazach ruchu!
2 z lampa 550 ex ze wszystkimi to jest od b do 1/4000s od 1/200 w trybie FS
3 obiektywy L-klasa czyli luxury cena i jakosci (google polecam)

wtorek, 9 listopada 2004, 23:56

wiem jak działa błysk stroboskopowy ale dalej nie wiem czy synchronizuje się on tak z aparatem że każdy błysk to 1 klatka z 4 mozliwych w serii w 300D

środa, 10 listopada 2004, 07:49

tak ci sie tylko wydaje ze wiesz bo niechodzi tu o wykozystanie go w zdjeciach seryjnych!
zreguly zdjecia seryjnie robi sie albo w swietle naturalnym albo w swietle ktorego jest nadmiar dlatego tez w pelni naladowania lampa jest w stanie oddac kilka pomniejszych blyskow bez ponownego ladowania!

a blysk stroboskopowy mozna tez wykozystywac w fotgrafii artystycznej do dodatkowego lekkiego doswietlenia obiektu ale dziala on tylko na czasa nieco dluzszych np od 1 s w zwyz!

środa, 10 listopada 2004, 09:23

OK rozumiem ale powiedz mi czy 550 pozwala na robienie zdjec seryjnych czy nie ? bo 420 tego nie robi

środa, 10 listopada 2004, 19:20

550 to lampa reporterow tak wiec chyba tlumaczyc nie musze!

środa, 10 listopada 2004, 23:06
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona