Teraz jest sobota, 7 grudnia 2019, 11:26

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 aparat jako kamerka ?? 
Autor Wiadomość
Moderator

Może Ciebie rodzice utrzymują, może doradzali Ci w zakupie aparatu... Ale nie mieszaj się w moje życie prywatne, bo nie masz onim zielonego pojęcia.

Świadome używanie przekleństw na forum publicznym i jeszcze w pewnym stopniu chwalenie się tym, jest objawem niezbyt chwalebnym. Ale może z wiekiem to minie ;).

Odnośnie tematu.

Nie warto marnować aparatu cyfrowego w użytkowaniu jako kamera internetowa. Lepiej wydać na ten cel osobno kilkdziesiąt, czy nieco więcej złotych.

wtorek, 26 października 2004, 15:50
sam sobie doradzilem i nikt mnie nie utrzymuje a to ze zaczynasz schodzic na takie tematy i sugerowac ze ja to robie jest zwyklym dranstwem.

Odnioslem sie tylko i wylacznie do twojego zyczenia zeby moj aparat sie szybko zuzyl.

wtorek, 26 października 2004, 16:01
heh..no ładnie, rozpetałem chyba trzecia Wojne Swiatowa...a ja sie chcialem tylko dowiedziec czy ktos coś takiego robił...ale mimo wszystko DZIĘKI za odzew teraz wiem ze nie MA SENSU TEGO ROBIĆ... a juz na pewno sie nie opłaca. Zresztą nie miałem zamiaru postawic aparatu na biurku i niech stoi...można go przeciesh wykorzystać na tysiac innych, lepszych sposobów.....

Ale czy uzywanie aparatu do pracy ciągłej (kamerka) aż tak bardzo skraca zywotność matrycy ?? Jesli tak to co w takim razie z nagrywaniem filmików..chcac nie chcąc praca ciągła...no a jesli ma sie odpowiednio duza kartę (1GB) to można conajmniej godzine nagrac spokojnie, czy najlepszym rozwiazaniem (aby maksymalnie wydłuzyc zywotnośc aparatu) byloby wogóle ich nie nagrywać ??

wtorek, 26 października 2004, 16:04
Oto moje zdanie na to wasze gadanie. Też nurtuje mnie to pytanie bo mam Cannona a czasami chcailbym go urzyć jako kamerki (internetowej) i nie widze w tym nic złego (moj aparat moge używać jak chce). Orginalnego softu do tego typu procederu jeszcze nie nalazłem. Ja mam Cannona A75 i tam jest opcja obslugi za pomocą kompa a co za tym idzie z aparatu obraz wyswietlany jest na komie czyli może działać jako kamerka. Problem polega na napisaniu programu przechwytującego ten obraz. Może było troszke długo ale wydaje mi sie że cos t owniesie do tej dyskusji.

wtorek, 16 listopada 2004, 00:28

aparat jako kamerka - był juz taki temat - ogólnie rzecz biorąc to zgadzam się z poprzednikami, że to totalny bezsens, ale jak ktoś chce to jego sprawa. Jak kupiłem mojego A70 to tak z ciekawości chciałem go wypróbować właśnie jako kamerke netową - było tak... Podstawą jest posiadanie karty TV w kompie z wejściem Czincz (nie wiem jak to się pisze:) podłączyłem aparat jak do telewizora i wszystko śmigało równo - testowałem na Onecie i na jakimś tam programi to transmisji video przez net - w 100% działało. Bez karty pewnie też się jakoś da, bo w końcu RemoteCapture wyświetla obraz widziany przez matryce za pomoca kabla USB, ale czy istnieje taki prg, zeby wykorzystać aparat jako kamere to tego juz nie wiem. Podsumowując - mozna to zrobić, ale moim zdaniem to totalny bezsens - lepiej wydać te 50-60 zł i nie męczyć aparatu jakimiś bzdurami, do których nie został stworzony.

środa, 17 listopada 2004, 23:00
hej, ja tez mam S5000 i uwazam ze to jest rewelacyjny sprzet, ale nie o to chodzi, chcialem zapytac czy ktos wie jak zrobic z mojego Fuji kamerke netowa ale na Linuxie.

dziekuje i pozdrawiam :)

piątek, 19 listopada 2004, 18:33

Ale się rozpętało ehehehe Myślałem nad tą opcją kamery z aparatu. Troche nie za bardzo pojmuje jak może się szybciej zużyć matryca ? Wiadomo, wszystko się zużywa ale fototranzystor to nie świeczka i się nie wyświeci sie za szybko. Oświećcie mnie.

ps. widziałem dzisiaj w ofercie jakaś myszke z aparatem w środku za 199zł brutto[logitech 5,8Mpx] (swoją drogą trendy jest dodawanie do ceny słowa brutto i może dobrze, bo przeliczać Vat-u nie trzeba ;) ). Może Pjotrek spróbuj z taką myszką. Masz nową myszke i aparat w jednym ;) A i może jako webcam ruszy + nieopisany żadnym słowem prestiż, bo kto ma taką myszke w okolicy? ;)

Pozdrawiam :)

Tak poza konkursem :arrow: Obrazek

piątek, 19 listopada 2004, 19:14
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2