Teraz jest środa, 19 września 2018, 07:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 nicon 3100 czy canon a75? 
Autor Wiadomość
Post nicon 3100 czy canon a75?
Witam prosze o rade poniewaz mam niebagatelny problem.Chce kupic cyfraka i mam dwa typy 1.Nikon coolipix 3100 za 550zl z mediamarketu nowka na gwarancji.drugi typ to canon a 75 za 830zl z allegro tez nowka od pewnego sprzedawcy.Napiszcie mi prosze co lepiej wybrac ktory z tych aparatow jest lepszy a wczym gorszy i oczywiscie uwzgledniajac cene.Z gory dzieki i pozdrawiam

środa, 27 października 2004, 19:17

środa, 27 października 2004, 19:50
Post Nikon 3100
Mnie również zainteresował Nikon Coolpix 3100 z najnowszej reklamy Media Marktu za 555.Proszę o opinie j/w.
Z góry dzięki

środa, 27 października 2004, 20:37

gelo22- po co zakładać dwa takie same tematy? To jest forum, nie czat, nikt tu nie odpowiada po 5 minutach.

Ten Nikon jest trochę powolny, ma dużo programów tematycznych, ale nie ma ustawień ręcznych, Canon ma mniej programów tematycznych, ale ma ustawienia ręczne. Teraz pytanie: Potrzebujesz dobrego automatu, czy chcesz mieć te ustawienia?

środa, 27 października 2004, 20:44

Mam A75, którego używam na codzień. Z 3100 niałem też troszke styczności, a zdjęcia z niego też są ładne. No Nikon na pewno troszke wolniej pstryka zdjęcia - czas reakcji - w porównaniu do canona. Jak to canon ma manuala, czego w nikonie brakuje. Nikon jest "uboższym aparatem" i jest starszą konstrukcją od Canona A75 (tutaj jedynie model 3200 mógł by konkurować).

Osobiście uważam że promocja w MM jest na prawde super, ale znając życie jest to duż reklama małego asortymentu. Tak jak reklamowali DVD THOMSONA - byłem o przed 9, a o 7 było otwarcie sklepu - nie było już ani jednej sztuki! A75 w zestawach z kartą są to koszty 910zł allegro i ok 990 sklep - więc dużej różnicy nie ma

- osobiście uważam że canon ma mimo wszystko lepsze auto od nikona ( 9-punktowy inteligentny pomiar ostrości)

środa, 27 października 2004, 20:44
superbike 2001 potrzebuje aparatu do robienia ladnych zdjec chcialbym je robic w nocy,w pomieszczeniach ,zdjecia twarzy mojej dupu:) -oczywiscie chodzi o dziewczyne- zdjecia zieleni i wlasnie nie wiem czy nikon sobie poradzi.A wogole co myslicie o optyce w nikonie?

środa, 27 października 2004, 20:50
temat idealny, wlasnie mam ten sam dylemat, juz bylem zdecydowany na canona a75 a tutaj media taki "numer" mi wycielo i taka promocje dali :)) traz mam metlik w glowie i nie wiem co mam wybrac, bo jestem amatorem i zastanawiam sie czy manual jest mi potrzebny. czy ktos moze rozwiac moje watpliwosci? dodam ze w tym zestawie z media za 555 zl jest jeszcze ladowarka i akumulatorki gratis :) a canon a75 kosztuje 999 zl wiec jakby dokupic dodatkowo aku+ladowara to robi sie 2 x drozszy od nikona

piątek, 29 października 2004, 21:30
A ja dziś stalem się szczęśliwym posiadaczem Nikona 3100 :) i jestem bardzo zadowolony :)
Nie umiem stwierdzić który lepszy, ale z tego co tu wyczytalem wynika jasno, że Nikon mi wystarczy.

piątek, 29 października 2004, 22:02
Nikony sa swietne ,jesli komus wystarczy automat. O nocnych zdjeciach to mozecie jednak zapomniec w nikonie. Do nocnych to jednak obowiazkowo canon serii Axx

sobota, 30 października 2004, 17:00
Zapomniec to juz wogole moge o nikonie gdyz w mediamarkcie rzycili sie jak szczerbaci na suchary:).Przed otwarciem juz polowy sztuk nie bylo -pracownicy sobie poprzebierali ,ale nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo - bedzie canon a 75 i to chyba bedzie najlepszy wybor.
Dzieki wszystkim za pomoc i pozdrawiam.

sobota, 30 października 2004, 19:12
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]