Teraz jest środa, 19 września 2018, 13:39

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 [b]CANON 300D VS. SONY f 828 [/b] 
Autor Wiadomość

Post [b]CANON 300D VS. SONY f 828 [/b]
WITAM
Mam pytanko chcę kupić aparat tylko nie wiem który model :
1 CANON 300D
2.SONY f 828
Aparat potrzebny mi jest do pracy tzn. do inwentaryzacji budynków no i oczywiście na potrzeby własne.
Prosze o wasze spostrzeżenia co warto wybrać
za wszystki posty z góry dziękuje
pozdrawiam Daniel

niedziela, 31 października 2004, 19:17

Napiszę to co ja sądzę ale ktoś mądrzejszy ode mnie niech to co napiszę sprostuje- a więc:

1. 300D matryca CMOS (mniej szumów i jest większa niż w 828 CCM
2. Rozdzielczość to już osobista sprawa
3. W 300D obiektyw wymienny (można sobie później dokupić różniste szkła, które oczywiście trochę kosztują). W Sony obiektyw nie wymienny ale jaśniutki - ale na nic nie wymienimy.
4, tu jest porównanie: http://www.-/1-aparaty_cyfrowe/4

Hmmmm co by tu dodać?? Zależy co kto chce robić? Ja np. chcę kupić 300D bo ma małe szumy w fotkach nocnych i jest na moją kieszeń no i można go upgradować. Co do Sony to nie wiem jak się spisuje więc nie mogę go chwalić lub krytykować. Szczerze mówiąc wolę matrycę CMOS bo ma mniejsze szumy - stosowana jest w prof lustrzankach.

No cuż.. ktoś kto się zna bardziej ode mnie niech podpowie - może i ja się dowiem :)
Pozdrawiam!!

niedziela, 31 października 2004, 20:32

Czy mógłbyś opisać swoje potrzeby/zainteresowania bardziej szczegółowo? Bo do tego, co napisałeś, równie dobrze może wystarczyć aparat za 600zł...

niedziela, 31 października 2004, 21:16

Co do mnie to będę mało popularny, miałem już kilka aparatów, prawie zawsze hybrydy, piszę prawie gdyż po F717 i Olympusie E-20 ( to nie hybryda ) zachciało mi się Nikona D100, i wszystko super za wyjątkiem jednego, wypłukałem się z kaski, i na co mi starczyło to na 24-120 Nikona, i zawsze porównywałem zdjęcia do 717, z D100 wypadały gorzej ( brakowało mi prawie zawze tego jasnego szkła które było w 717 ). Ale jak pożyczyłem przyzwoite szkiełko za kilka tysięcy to widać było różnice, także szybko sobie policzyłem że powinienem kupić obiektyw chociaż : portretówke,makro,no i coś w plener. I decyzja mogła być jedna jeżeli miałeś kaskę na body a nie masz na porządne szkiełka to sobie daruj. :((
Dzisiaj mam znowu "idiotcamere" i jestem ( na razie ) zadowolony ( na dziś Olek 8080 ) może kiedyś będzie więcej kaski.........
Pozdrawiam
Andrzej

niedziela, 31 października 2004, 22:51

Dzieki za posty przez ostanie pare dni dowiedziałem się sporo o tych dwóch modelach, ale raczej wybiorę Canona 300D na poczatek wystarczy z biegiem czasu można zawsze dokupić czy obiektyw czy lampę ...
Czytałem dużo postów na innych forach i oglądałem zdjęcia robione Canonem i musze powiedziec że robią niesamowite wrażenia .
Ja aktualnie posiadam cyfrówkę Casio QV-8000SX i toważyszy mi juz przeszło 4 lata, głownie wykorzystywałęm ją w fotografi makiet macro od 1,0cm no i w pracy do inwentaryzacji fotograficznych ...
No ale przyszedł czas na zmianę i nowego Canona bede oczywiście nadal wykorzystywał w pracy, a do tego robił zdjęcia plenerowe
Podaje link gdzie znajduje sie dany aparat :
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=33728765
Napiszcie mi prosze czy warto go kupic z ta kartą i czy ta karta jest lepsza od karty CF
pozdrawiam Daniel

poniedziałek, 1 listopada 2004, 16:42

poniedziałek, 1 listopada 2004, 22:53
Testowalem oba dosc ostro i gdyby polaczyc jakosc zdjec z Canona z funkcjonalnoscia Sony, to wyszedlby genialny aparat. :D Zdecydowanie wybralbym Canona jesli chodzi Ci o jakosc zdjec i minimalne szumy. Sony potrafi nawet w RAW-ie miec artefakty i szumy w cieniach przy silnie kontrastowych zdjeciach. Jesli jakosc fotek nie jest wazna, tzn. bedziesz je mial na wlasny uzytek a nie na sprzedaz, to Sony jest fajnym w uzytkowaniu aparatem, zwlaszcza mozliwosc robienia zdjec z biodra itp. Mysle, ze nastepny model tego aparatu bedzie zdecydowanie lepszy. Teraz jednak jakoscia goruje nad nim i to zdecydowanie Canon.

czwartek, 4 listopada 2004, 14:21
No włąsnie dziś wróciłem z inwentaryzacji architektonicznej gdzie bez cyfrówki nie ma co wchodzić na obiekt i jednak musze brać pod uwagę zoom... po przecież aby zrobić zdjęcie komina oddalonego jakies 10 metrów potrzebny jest zoom ... :) i tutaj juz muszę zrezygnować z Canona :(
Dużo czytałem wszystkich postów na temat różnych aparatów i doszedłem do wniosku aby miec super aparat to trzeba by było wydać od 20 tyś w górę :) ale tak na serio to Canon bardzo mi sie podoba ale chyba jednak bede sie decydował na topowy model sony 717 lub nową 828 przy czym ten drugi model ma większą matryce ale za to dostał gorsze opinie niż 717
Także dziękuje za posty nie ma to jak popytać ludzi którzy praktykują
a nie super reklamy że nasz model jest najlepszy heee
a Fantomas to jeszcze bede miał pytanie do ciebie co ty byś wybrał 717 czy 828
pozdrawiam Daniel

czwartek, 4 listopada 2004, 22:37

do twoich zastosowan wystarczy obiektyw o goniskowej 70-300 a takowy moze zakupic za ok 800zl nowy polecam TAMRONA 70-300 lub sigme a jak uda ci sie kupic Canona 70-210 3,5-4,5 to juz napewnno aparatuniezmienisz i tak 3000 za 300d + ob 800zl = 3800

sobota, 6 listopada 2004, 10:20
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]