Teraz jest niedziela, 22 kwietnia 2018, 10:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Tulejka w Canon S1 IS 
Autor Wiadomość

Post Tulejka w Canon S1 IS
Witam
Własnie odebrałem zestaw ochronny do Canona S1 IS. Zgodnie z tym co sie już tutaj pisało po założeniu tulejki wyczuwalny jest tzw luz. Moge sie przyznać, że jak dla mnie jest to luz za duży ... troche mnie denerwuje. Proszę o radę jak taki luz zlikwidować. Pozdrawiam

środa, 3 listopada 2004, 18:32
też dzis odebrałem taka tulejkę, coś wymyślę jak to ustablilizować, ale to potrwa.

środa, 3 listopada 2004, 18:41
J auczyniłem tak, jak polecił mi uczynić [maciekh] czyli :

Cytuj:
No więc zrobiłem to tak:
1. Najpierw z taśmy izolacyjnej uciąłem paseczek o wymiarach ok 2-3 mm x 12-13 mm.
2. Następnie ów paseczek nakleiłem dokładnie na jeden z "ząbków" tulejki (nie ważne który) tak aby ten ząbek jakby zakrył, dobrze go podociskałem żeby się trzymał no i tak przygotowaną tulejke nakręciłem na aparat. Były lekkie opory przy samym jej zakręcaniu ale się dokręciłoi luz zniknął.

Dodam jedynie iż ja wykorzystałem inną taśmę lecz jak na razie (ponad miesiąc już) tulejka trzyma się idealnie i nie ma żadnych luzów.

środa, 3 listopada 2004, 18:44

Dzieki ..... zaraz będe próbował. Pozdrawiam

Panowie to działa rewelacyjnie. Dziekuje i Pozdrawiam

środa, 3 listopada 2004, 18:54

Do tematu mogę dodać, że kupiłem oryginalną tulejkę canona i też są luzy :cry: .
Nie ma sensu kupować orgianłu, tym bardziej że wykonany jest z plastiku :? :evil: , a nieoryginał z aluminium. Jak zamawiałem tulejkę to nie bylo jeszcze innego wyboru.

niedziela, 7 listopada 2004, 03:53

Kupiony zestaw to tulejka .. oczywiście aluminiowa, filtr UV Kinga, i czarny dekielek. Po pewnej korekcie zgodnie z wczesniejszym opisem tulejka trzyma się naprawde dobrze wrecz bardzo dobrze ... idealnie. Dekielek moim zdaniem mógłby być tez srebrny. Przynajmniej ja bym taki wolał.
A co do innych zestawów ochronnych. Mój kolega kupił zestaw ochronny do Canona A80. Sytuacja dokładnie taka sama jak w moim przypadku ... tez niewielki luzik. Czyli nie jest to tylko cecha zestawów do S1 IS. Ale może jest to cecha zestawów do Canona .. niewiem.
Pozdrawiam

niedziela, 7 listopada 2004, 11:46
Gdzie mozna kupić akcesoria "nieorginalne" do S1?
Rozumiem że nieorginalne są tańsze :)

Dajcie jakiś sklep internetowy albo coś w krakowie.

niedziela, 12 grudnia 2004, 15:55
a co do luzow to zauwazcie ze orginalny pierscien w S1 jak jest zalozoy to tez ma taki luz. to chyba po prostu cecha tego aparatu

niedziela, 12 grudnia 2004, 22:36
bzzzzzz :evil: f.oto-tip bez kropki oczywiscie

niedziela, 12 grudnia 2004, 22:39

Czy ktos mógłby mi doradzić jakiś futerał do Canona S1 IS z tulejka ochronną?

wtorek, 14 grudnia 2004, 10:31

:lol: Dajcie spokój, używam tej tulejki o miesiecy i ten minimalny luz jest normalny z tego się nie strzela. :wink: Pozdrawiam

wtorek, 14 grudnia 2004, 13:07
we wrzesniu w chwili otrzymania tulejki denerwowal mnie ten luz i założylem" uszczelki" z tasmy izolacyjnej......bylo OK ale tasma izolacyjna ma pewna tendencje do zmiany objetosci np w cieple...i klej sie rozmazuje po jakims czasie......byl tez problem bo najczesciej ponowne zalozenie tulejki wiazalo sie z ponownym naklejaniem kolejnej tasmy......Tu wiec zastosowalem inny sposob......pozyczylem od żony troche bezbarwnego lakieru do paznokci( moze byc inny lakier ale do paznokci szybko schnie) i nalozylem kilka cienkich warstw lakieru ( w odstepach ok.12 godzin) na wewnetrzna czesc tulejki - po tych zabiegach tulejka nie ma luzu i nie trzeba za kazdum razem naklejac tej tasmy :) Troche to trwa.....ale ten sposob sprawdza mi sie od wrzesnia a zdejmowanie tulejki do czyszczenia i ponowne zakladanie jest szybkie i sprawne :) :mrgreen:

piątek, 17 grudnia 2004, 08:56
Gdzie można kupić instrukcje papierową do aparatu canon s1 Is??
Oczywiście nie zależy mi na oryginale...

piątek, 17 grudnia 2004, 21:13

poniedziałek, 20 grudnia 2004, 08:22
ktory filtr jest lepszy srebrny czy moze czarny? czy to ma jakis wplyw na jakosc zdjecia czy np przy zdjeciach z lampa blyskowa nie bedzie refleksow swietlnych na zdjeciu?

środa, 22 grudnia 2004, 11:03
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona