Teraz jest niedziela, 23 września 2018, 00:54

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Rozterki przed zaqupem ;) 
Autor Wiadomość
Post Rozterki przed zaqupem ;)
Witam!

Tak, wiem, to już było... Od razu mówię, że od dłuższego czasu śledzę forum, więc proszę mnie nie odsyłać do opcji "szukaj" :wink:
Noszę się z zamiarem kupna aparatu już od ok. 2 miesięcy, więc miałem czas na "przemyślenia" :D
No ale do rzeczy... wszystko wygląda na to, że za ok. 2 tygodnie będę miał już kasę na aparacik (tak ok. 1000 zł). W związku z tym chciałbym jeszcze z Wami zweryfikować moje zamiary :lol: To ma być mój pierwszy aparat. Ma być niezbyt wielki (chciałbym go móc zabierać ze soba np. na spacer, więc zoomiaki raczej odpadają), powinien mi wystarczyć możliwie na długo (dlatego ważna jest mnogość ustawień, w tym manualnych), odbitki będę robił raczej nieczęsto, a jak juz to prawdopodobnie w niewielkich formatach (swoją drogą, jaki format można spokojnie pocisnąć z 3 MP?).
To chyba tyle z ważniejszych rzeczy. Mój wybór padł jak narazie na Canon'a A75. Co wy na to? Może jakieś inne propozycje?

Z góry dzięki za wszelkie sugestie :!:

sobota, 27 listopada 2004, 14:04

Ostatnio edytowano czwartek, 3 lutego 2005, 02:37 przez Grisza[Gen], łącznie edytowano 1 raz

sobota, 27 listopada 2004, 14:12
No właśnie ta "torba na ramię" stanowi problem :wink: Bo ja nie chcę na uczelnie, na spacery, na wycieczki, do tramwaju.... zawsze brać tej "rorby na ramię" :!:
No ale jak już mówiłem temat UZ sobie odpuszczam, pozostaje pytanie: Canon A75? Jego cena w zestawie (aparat + 256 MB + akku + ład.) to właśnie jakiś 1000 zł. Zastanawiam się jeszcze odrobinkę nad A70 (+ karta 256 MB) - 740!! (Allegro oczywiście, powystawowy, ale kolo udziela niby 12 mies. gwar.!). Ma ktoś jakieś doświadczenia z aparatami "powystawowymi"?

sobota, 27 listopada 2004, 15:34

Moj głos pewnie będzie mało obiektywny. Ale mój Canon A75 jest aktualnie w serwisie i robi ogólnie brzydkie fotki, które mi się nie podobają (może po powrocie będzie robił ładniejsze).

Najlepiej jakbyś wypróbował ten aparat gdzieś, albo przed zakupem, albo może jakiś znajomy znajomego ma. Jak nie pstrykałeś niczym lepszym do tej pory, to pewnie będziesz zadowolony, ale jak "posmakowałeś" wyższej klasy, to się lekko załamiesz.

sobota, 27 listopada 2004, 18:50
@PCL: Weź mnie nie dobijaj!! :cry: To ja myślałem, że A75 to cudo pierwszej klasy a Ty mi tutaj z takim tekstem... No to ja nie weim co zrobić. A jest coś lepszego w tej grupie cenowej? Powiem krótko: długo muszę zbierać kasę na taki zaqup i chciałbym ową kasę wydać możliwie najlepiej.

niedziela, 28 listopada 2004, 00:19

Ostatnio edytowano czwartek, 3 lutego 2005, 02:37 przez Grisza[Gen], łącznie edytowano 1 raz

niedziela, 28 listopada 2004, 02:16

nie no... w sumie za te niecałe 900zł to chyba nie ma lepszego cyfraka. Ja tam wcale nie psioczę, że mój walnięty itp. - bo to każdemu może się zdarzyć.
Na niedzielne popołudnia i wypad do parku, to może i całkiem fajna maszynka. Mnie tylko dobija ten ciemny obiektyw...

ZaQ ... weź looknij na ą stronę:
http://www.pbase.com/cameras/canon/powershot_a75
jest tam pare tysięcy fotek z A75 - zobaczysz na co go stać. A szczególnie zwracaj uwagę na te, które są robione w pomieszczeniach.

niedziela, 28 listopada 2004, 14:14

No jakbys jeszcze promocje znalazl jakas .. to S50 polecam. ja za swoje dalem 999 zl + karta ze 100 ... i za 1100 masz komplet niezly .. i bardzo kieszonkowy

niedziela, 28 listopada 2004, 17:40
No kurcze... S50 za 1000 jest coś!! Tylko gdzie takie coś jest??? Kurcze, aż mi się wierzyć nie chce że ktoś za tyle sprzedawał!! (btw, gdzie i kiedy była taka promocja??)

No i nie wiem, czy czekać na jakąś okazję (mogę się przypadkiem nie doczekać...), czy kupować teraz. Mam jeszcze 2 tyg. na zastanowienie, więc będę wdzięczny za sugestie!

Pozdrawiam.

niedziela, 28 listopada 2004, 20:22

niedziela, 28 listopada 2004, 21:58
Też mam taki dylemat, co kupic. 1000 zl na początek tez mam i moja opcja to zakup A80 ale po przemysleniu tego wszystkiego wstrzymuje się jeszcze troche i kupie A95. Mysle że lepiej dołozyć 300 zł i kupić porzadny bajer, którego cena po pół roku drastycznie nie spadnie. Zresztą na forum wypowiedzi na temat A95 mówią wszystko.

wtorek, 30 listopada 2004, 09:34
@aphex: No to coś się nie zgadza w Twojej wypowiedzi... Jesli masz 1000 zł to nie masz co liczyć na A80, o A95 nawet nie wspominam. Tez myślałem o tych modelach, więc oto konkluzje cenowe:
A75: 820zł (Allegro), 850 (sklep)
A80: raczej brak nowych na Allegro, od 1320 (sklep)
A95: 1330 (Allegro) i od 1450 (sklep)
Oczywiście powyższe ceny dotyczą samych aparatów!! Należy doliczyć jeszcze jakieś 150-200 zł na kartę pamięci, ładowarkę i akku. No to jak sam widzisz, do 1000 zł tylko A75 wchodzi w grę... Też myślałem o A95, ale doszedłem do wniosku że nie warto dopłacać minimum 500 (a nie 300!!) zł.

@Grisza: No ja z Warszawy nie jestem... więc nie mam pojęcia co to jest Arkadia, to samo tyczy Saturna... :roll: Więc niestety nie zrozumiałem żartu z "półką z aparatami" :?

Czasu na decyzję coraz mniej, więc czekam na dalsze sugestie :)
No chyba, że jednak A75 to ten najlepszy wybór :D

Pozdrawiam!

wtorek, 30 listopada 2004, 10:23
Ale kolego ja przeciez nie napisałem skad kupuje ten aparat prawda ? nie jestem zwolennikiem Allegro a oferta jaką otrzymałem na A95 to 1300 (dla sprostowania A80 - 1000pln). Jasne teraz ?

wtorek, 30 listopada 2004, 12:14

Warszawa-Arkadia-Saturn.... o ile dotrzesz do półki z aparatami :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
EEEE spokojnie ... faktem jest ze przyszedle 10 min przed otwarciem Saturna .. ale ludzie rzucili sie na PlayStation 2 za 499 ... za aparatami bylo z 10 osob ... inna sprawa ze bylo tylko 20 aparatow .. ale nie wszyscy stali za S50

środa, 1 grudnia 2004, 12:34

Nie zmieniaj swojej decyzji- w tej cenie A75 jest najlepszy.

Z 3mp można bardzo spokojnie robić 15x21 a spokojnie A4.

środa, 1 grudnia 2004, 16:37
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona