Teraz jest piątek, 21 września 2018, 00:22

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 s1 vs A95 
Autor Wiadomość

Post s1 vs A95
Tak wiem, pojawil sie juz ten temat wczesniej ale mam jeszcze pewne niejasnosci na ktory aparat sie zdecydowac. S1 posiada 10x zoom i stabilizacje obrazu, A95 tego nie ma, ale ma sensor pozycji aparatu. Dokladnie nie weim co to jest sensor pozycji aparatu. Wiem, ze w kompaktach 3x zoom pojawiaja sie stabilizacje obrazu (Panasonic Lumix - dokladnie nie znam teraz modelu), stad te pytanie. Czy przy 3x jest faktycznie potrzbny stabilizator obrazu? Jesli tak to wydaje mi sie ze warto doplacic ok 300 zl do s1. Mam racje? Czy faktycznie roznica w jakosci zdjec jest widoczna? I czy znacznie? Ktory waszym zdaniem lepiej oddaje barwy? Na stronce http://www.dcresource.com przy tescie dwa zdjecia robione noca (miasto w tle) znacznie sie roznia. Chociazby ladnie widac wode przy s1 ktorej nie ma przy A95 (moze to kwestia ustawien). Dlaczego? Jesli chodzi o fotki nocne ktory lepiej wypada? Mam nadzieje, ze mnie przekonacie do ktoregos z tych. Aparat milby wszechstronne zastosowanie (od imprez, plener, po zabawe fotografia), duzy zoom bylby dodatkowa zaleta ale czy warto doplacic ? 3,2Mp wydaje mi sie ze nie jest to tak strasznie malo... Dziekuje za cierpliwosc, odpowiedzi, zrozumienie i pozdrawiam

środa, 8 grudnia 2004, 17:09

ten sensor pozycji, to tylko taka czujka, która rozpoznaje czy trzymasz aparat pionowo czy poziomo, żeby potem automatycznie zdjęcie obrócić do pionu lub poziomu.

Stabilizacja jest potrzebna przy długim zoomie, bo wtedy obraz strasznie lata przy najmniejszych ruchach ....zresztą popatrz sobie kiedyś przez lornetkę i staraj się ją trzymać tak żeby obraz był cały czas nieporuszony - impossible. Po to przy długich zoomach jest ta stabilizacja, bo jeśli robisz z ręki i bez stabilizacji, to bardzo cieżko zrobić nieporuszone zdjęcie przy średnim czasie migawki.

W aparatach z krótkim zoomem, przydaje sie wtedy, jak robisz fotkę z ręki przy dłuższym czasie naświetlania np. 1/30s lub 1/15s.

A co do zdjęć nocnych, to nie mam pojęcia, który robi lepsze i dlaczego.

środa, 8 grudnia 2004, 17:51

A ja dodam, że S1 też ma sensor pozycji aparatu i też obraca fotki :)
Co do nocnych to niektórzy na tym forum twierdzą, że S1 jest beznadziejny do nocnych zdjęć - ja tego nie zauważyłem (mistrzostwo to może to nie jest ale tragedii nie ma). Zasadnicze różnice tych aparatów postrzegam na dwóch płaszczyznach: zoom 10x kontra 3x; no i 3.2 mpixy kontra 5- zastanów się na czym Ci bardziej zależy.
Ja z S1 jestem bardzo zadowolony - polecam :D

CANON POWERSHOT S1 IS... i dobrze jest! / do albumu mojego zapraszam :)

środa, 8 grudnia 2004, 22:10

2. S1 ma większe możliwości.
Wybór należy do Ciebie, tu nic więcej nie można pomóc.

środa, 8 grudnia 2004, 22:20
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]