Teraz jest piątek, 20 kwietnia 2018, 10:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Cała prawda o canon A75,A85,A95 . 
Autor Wiadomość
Post Cała prawda o canon A75,A85,A95 .
Czytając posty na forum widze że jest tu cała masa tzw.specjalistów. :D

Konkrety :wszystkie wymienione modele są dobre,a nawet bardzo dobre . :o

Potwierdzają to wszelakie testy których jest mało po polsku a sporo po angielsku. 8)

Widocznie oceniający na tym forum nieznają angielskiego, :oops:

bo potrafią szybko postawic diagnoze na A85 to bubel bo szumi bo matryca jest

przepakowana?
Czy te szumy to z pobytu nad morzem?? :shock:
Jak byśmy mieli takich lekarzy ,szpitale były by puste.

według tego rozumowania A75 jest super ,A85jest bee,A95 najlepszy?
radzji jest w tym tylko troche bo według testu ,po polsku A95 przepakowana matryca do 5mpx szumi mocno ,matryca jest po A80 z 4mpix .

A co własciwie dają te pixele? :?:

Główna zasada oceny jakośći aparatów wcale nie jest taka prosta ,dosyć skomplikowana i przecietniak i tak niezrozumiał by tego wiec niewarto o tym sie rozpisywać a chetni mogą poszukać w profesjonalnych czasopismach lub serwisach niestety po angielsku głównie.

Podstwowoą różnicą w tych modelach jest możliwość zrobienia zdjecia wiekszych rozmiarów.3,4,5 mpix rozmiarów dlanich ,jeśli chodzi o jakość zdjęć niema różnicy!!

Faktem jest że amator bez znajomości obsługi aparatu na kazdym bedzie robił kiepskie zdjecia.Teksty robiłem zdjecia 75-ką dobre a z 85-tki były kiepskie nigdy nieprzeczytał żadnej książki na temat robienia zdjęć bo to przecież nudne jest .Dlatego kupując kolejny aparat powielają amatorskie błędy.

A dla fachowców dodam że niejeden raz A85 otrzymał wyższa ocene w testach niż A75.

Dla tych pytajacych co wypbrać czy warto dopłacić to piszę to zalezy za ile kupujesz.
MOdele sie niewiele różnią na plus dla każdego im wyzszy model.A czy warto kupować model

którego mozliwości i tak niebedzie sz potrafił wykożystać?

Naiwność polega głównie natym że myślą że za niewielką róznice w cenie znajdą super

wypasiony aparat a tak niejest.

Producent dostosował modele do zasobności kieszeni.

A to kilka wcześniej omówionych testów.

http://www.benchmark.pl/artykuly/aparat ... ona-3.html

http://www.benchmark.pl/sklep/top_10.htm

http://www.steves-digicams.com/2004_reviews/a85.html

http://www.imaging-resource.com/PRODS/A85/A85A.HTM

http://www.dcresource.com/reviews/canon ... hot400.jpg

http://www.steves-digicams.com/2004_rev ... mples.html

tyle powinno wystarczyć dla chetnych proponuje samemu poszukać przez wyszukiwarke.

czwartek, 23 grudnia 2004, 00:25

Masz rację człowieku o tych specjalistach. Piszą ludzie że niby to jest lepsze bop ma to i tamto i że to niby ma 8 MPixeli i że czas 1/10 000 a nigdy w życiu nie zrobią zdjęcia większego niż 10x15 i jak dadzą plik z 8 Mpixlowego aparatu do labu to i tak im zrobia w 300 ppi 1975x1205 a w dodatku zmniejsza bez filtra i zdjęcie wyjdzie do d...
A po drugie to zauważyłem że większośc co tu pisze to do tej pory używało tylko "idiot kamer" po zakupie aparatu nastawiaja gałeczke na AUTO no i tak oceniają. A oceny sa np. typu tego - aparat jest kiepski bo ma za silna lampę {hahahahahahahahaha} ale maja taki guziczek do korekcji ale co to jest to nie wiedzą , no i aparat musi mieć bardzo duży wyświetlacz a najlepi żeby był jeszce z depilatorem , komurka i zapalniczka, no i żeby był malutki i miał obiektywik jak kropeczka malutki i w dodatku żeby był czerwoniutki.
Na forum bardzo zaskoczył mnie test aparatu Olympus 725UZ - wszyscyu piszą że jest kiepski - a ja go mam i jest super. No tylko jedna uwaga - to jest aparat dla ludzi znających sie na fotografi , no bo jak ktoś nie wie do czego służy ta przysłona i czas no i co ta ta niby "biel" a na auto ustawi to nic z tego nie będzie.
Pozdrawiam.

czwartek, 23 grudnia 2004, 10:03

A może lepiej właśnie nie polegać na zewnętrznych testach, tylko na własnym doświadczeniu? Skąd ja wiem, ile wziął redaktor pisam AAA czy strony BBB za "odpowiednie" przetestowanie aparatu. Skąd ja wiem, czy 50% oceny to nie ilość megapikseli? Ja wolę aparaty testować samemu i mieć o nich odpowiednie zdanie. Nie jestem profesjonalistą, ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie profesjonalnego fotografa testującego np. A95 - wyglądałoby to jakoś tak "jakość - beznadziejna, obsługa - tragiczna, ostrość - brak..." Poczytaj sobie na forum o testach np. Steve'a - tam wszystkie aparaty są cycy.

piątek, 24 grudnia 2004, 14:51

@TomekK- i tutaj się muszę w 100% zgodzić.
Był na forum link do testu G6 na http://www.benchmark.pl/ i po przeczytaniu tego testu część forum miała niezły ubaw :lol: (to mówi samo za siebie)

piątek, 24 grudnia 2004, 16:54

A może lepiej właśnie nie polegać na zewnętrznych testach, tylko na własnym doświadczeniu? Skąd ja wiem, ile wziął redaktor pisam AAA czy strony BBB za "odpowiednie" przetestowanie aparatu. Skąd ja wiem, czy 50% oceny to nie ilość megapikseli? Ja wolę aparaty testować samemu i mieć o nich odpowiednie zdanie.

zgadzam się, tylko z monetą kiepsko, zeby wszystko obcenic, ale zawsze można o swoim się rozpisać :)

ewentualnie jesli znajomy ma jakiś aparat wziąść w rękę i przetestować :)

ps. sądząc po umieralności w polskiej medycynie, nie tylko foto-testerzy dają plamę na punkcie próbek analizowanych... ;) to zjawisko falowe.

piątek, 24 grudnia 2004, 18:30
MOJEGO POSTU :) .aNO TAKIE ZE WSZYSTKIE TE APARATY SA DOBRE :lol: JEŚLI TYLKO KTOS POTRAFI ROBIĆ DOBRZE ZDJĘCIA.
TESTY BYŁY ZRUŻNICOWANE NP POLSKI A95 UZNANY ZOSTAŁ ZA BARDZO ZASZUMIONY .A W INNYCH BYŁ OCENIANY JAKO SUPER,SPECJALIŚCI Z TEGO FORUM NATOMIAST OCENIALI A85 ŹLE DO A95 JAKO SUPER.DLATEGO MOJA DOBRA RADA ZAMIAST OCENIAĆ PROPONUJE PRZECZYTAĆ KILKA DOBRYCH KSIĄŻEK I NAUCZYĆ SIE JAK SIE ROBI ZDJĘCIA ,WTEDY Z KAŻDEGO ZTYCH CANONÓW BEDZIECIE ZADOWOLENI-TO METODA MOZE MECZĄCA ALE ZAPENIAM SKUTECZNA!! :P

sobota, 25 grudnia 2004, 15:44

Ja wiem, że slogan "to nie aparat robi zdjęcia tylko człowiek" jest bardzo modny, ale moim zdaniem głęboko nieprawdziwy. Czy Ci wszyscy ludzie, którzy kupują D2X czy 1Ds MkII są umysłowo chorzy? Po co wydawać 1000 złotych na aparat, skoro można kupić z Mango breloczek za 200zł z aparatem. Przecież to człowiek robi zdjęcia, nie aparat? Tak, ale człowiek potrzebuje dobrego NARZĘDZIA. Bez tego nie ma mocnych, nie ma szans na cuda. Jak ciemnym jak noc obiektywem A75 zrobić zdjęcie z małą (naprawdę małą) głębią ostrości. Nie da się. A jeżeli taka jest wola artysty - człowieka, który stoi za tym aparatem? Trudno. Gwarantuję Ci, że jeżeli przeczytasz choć jedną dobrą książkę o fotografii, to przestaniesz być zadowolony z dowolnego Canona serii A, niezależnie od tego, co o nim sądziłeś wcześniej. Będziesz kombinował, jak tu zdobyć kasę na lustro, może kupisz coś analogowego. Nie twierdzę, że seria A jest kiepska i że nie można tymi aparatami robić zdjęć - to nieprawda, można! Nie wyobrażam sobie tylko realizowania moich wizji "artystycznych" (to przesada) przy pomocy aparaciku z zamontowanym na stałe kiepściutkim szkiełkiem.
A pamiętajmy, że lepsze jest wrogiem dobrego!!!

sobota, 25 grudnia 2004, 18:50
Panie artysto myśle że wiekszość na tym forum to nie są emeryci którzy nawet w dzień do czytania nocną lampkę włączają :idea:
50 lat temu ludzie takiej techniki niemieli i głównie na swoim doświadczeniu i umiejętnościach polegać musieli i artystyczne fotki im lepiej wychodziły.Dlaczego brelok z mango sie małpką nazywa gdzie tylko spust migawki jest to wstyd tłumaczyć .i przedstawia poziom wiedzy o robieniu zdjęcia,naszczęście taka amatorszczyzna tylko sama sobie szkodzi.
A powiedzenie "ciemność widze" :lol: to raczej z bardzo dobrego filmu pochodziła dla przypomnienia "seksmisja" 8) A dla artysty fajtłapy aparat nawet za 5tyś.zł :shock: niebedzie odpowiedni bo zaciemny bedzie. :wink:
Ustawienia w aparacie przestawić niepotrafii, :oops: bo ciągle ciemność widzi. :idea:
A jesli już jakąś książke przeczytał to chyba tylko spis treści ,albo ją wspak czytał że nic niezrozumiał :?: Ale tak by wiedział są to aparaty dla oczytanych amatorów .50 lat temu ludzie takiej techniki niemieli Do artystycznych wizji bardzo dobrze sie "Zenith"nadaje.Nikt nikogo do Canona nie namawia są równie dobre inne firmy np.Minolta,Olimpus,Nikon,ale oni to tabelke nizej :D pozatym jest spore grono zwolenników tej firmy . :roll:

niedziela, 26 grudnia 2004, 21:14

pozatym jest spore grono zwolenników tej firmy .

właściwie, to niech każdy kupi co mu 3 oko podpowiada. Opinie są dość rozbierzne na temat konkretnego modelu. Wszystkim naraz się nie dogodzi.

niedziela, 26 grudnia 2004, 23:56

Ja wiem, że slogan "to nie aparat robi zdjęcia tylko człowiek" jest bardzo modny, ale moim zdaniem głęboko nieprawdziwy. Czy Ci wszyscy ludzie, którzy kupują D2X czy 1Ds MkII są umysłowo chorzy? Po co wydawać 1000 złotych na aparat, skoro można kupić z Mango breloczek za 200zł z aparatem. Przecież to człowiek robi zdjęcia, nie aparat? Tak, ale człowiek potrzebuje dobrego NARZĘDZIA. Bez tego nie ma mocnych, nie ma szans na cuda. Jak ciemnym jak noc obiektywem A75 zrobić zdjęcie z małą (naprawdę małą) głębią ostrości. Nie da się..........

Nic dodać nic ująć.. podpisuję się pod tym obiema rękami. Za nic w świecie nie da się zrobić Canonem A75, takich fotek jak chociażby z G2+380EX.
A odnośnie testów na benchmark.pl ... to czasem tam straszne farmazony piszą. Zresztą to ludzka rzecz popełniać błędy.

poniedziałek, 27 grudnia 2004, 12:54
moje posty były skierowane do amatorów?Poto by zrozumieli że różnice w cyrowych aparatach nie są tak wielkie :? jak piszą co niektórzy znawcy wzajemnie sobie zaptrzeczając :lol: I ze niema jednoznacznych różnic które by mogły jedenaparat postawić na tronie a inny do śmietnika odrazu wyrzucić.
Porównywanie lustrzanek do compaktów to jak cieżarówki do malucha :D
bez obrazy dla tych drugich :)
Podobnie jak sie nieporównuje cyfrówki za 500zł do tej np1000zł
:lol:
to szkolne błedy :oops: robią głównie amatorzy,powielają je i prubuja przekazywać dalej ... :arrow:
myśle że ci co chcą sie czegoś nauczyć zainteresują sie książkami napewno bardziej na tym skorzystają niż na poradach "fachowców" np.TKk,lub innymi nawet ztej strony 8)
a jesli ktoś chce zaoszczędzić to proponuje zwrucić uwage na karty pamieci i ich uniwersalność np. X-card256mb i Sony jest droższy od CF,SD o 200zł!!

poniedziałek, 27 grudnia 2004, 17:13

a jesli ktoś chce zaoszczędzić to proponuje zwrucić uwage na karty pamieci i ich uniwersalność np. X-card256mb i Sony jest droższy od CF,SD o 200zł!!

jak się dobrze poszuka to można naprawdę dobrze zaoszczędzić na wszystkim :)

poniedziałek, 27 grudnia 2004, 19:13

Jak to już napisałem w innym temacie klepiesz trzy po trzy, para piętnaście, aby klepać chyba panie gościu chris de. Dodatkowo masz ludzi czytających twoje posty głęboko w d**** - sądząc po stylu i liczbie poważnych błędów ortograficznych - nie stać na OpenOffice ( jest za darmo ) ?
Kontynuując Twoją tradycje odsyłania innych co post do książek i ja odsyłam Cię do książki - na początek Słownik Ortograficzny i Poprawnej polszczyzny.

A w kwestii wyjaśnienia:
Różnica w cenie na 256 jest ok 100 zeta w stosunku do CF - to duzo ale nie przesadzajmy nie kupujesz karty co piątek

poniedziałek, 27 grudnia 2004, 20:36

Kontynuując Twoją tradycje odsyłania innych co post do książek i ja odsyłam Cię do książki - na początek Słownik Ortograficzny i Poprawnej polszczyzny.

hehehe ostro :)

poniedziałek, 27 grudnia 2004, 21:48
Bo trzeba z chujem gościem anonimowym ostro jechać.... bzdury pisze...

poniedziałek, 27 grudnia 2004, 22:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona