Teraz jest środa, 19 września 2018, 11:03

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Problem z A75-Efekt czerwonych oczu 
Autor Wiadomość

Post Problem z A75-Efekt czerwonych oczu
W sylwestra zrobiłem sporo fotek nowym A75 i niestety na większości zdjęć wszyscy maja "czerwone oczy". Wy też macie ten problem, czy może z moim aparatem jest coś nie tak? Zdjęcia były robione z lampą w pomieszczeniu. Oczywiście w ustawieniach redukcja efektu czerwonych oczu była włączona. Pomóżcie bo nie wiem czy taki jest już "urok Canona" czy może jednak udać się do serwisu.

poniedziałek, 3 stycznia 2005, 12:45

Przy lampie tak blisko obiektywu raczej powinieneś się przyzwyczaić.
Zdobądź dobry soft do korekcji, lub dodatkową lampę i odbijaj światło np. od sufitu, ścian ;)

poniedziałek, 3 stycznia 2005, 12:49
Niestety ,tak bywa .Teraz Ci tylko pozostaje odpalić np. Fotoshopa i w każdym zdjęciu pozmieniać oczka. Sa w tym plusy, mozesz sobie nadać kolor jaki chcesz (tylko nie rób z siebie Mejsona -nie wiem jak pisze sie nazwisko tego śwwirusa).
Pozdrwiam

poniedziałek, 3 stycznia 2005, 15:42

Każdy aparat z wbudowanym fleszem blisko obiektywu robi czerwone oczy.
Tzw redukcja czerwonych oczu tylko zgodnie z nazwą redukuje a nie eliminuje ten efekt.

poniedziałek, 3 stycznia 2005, 19:25

Ja używam albo drugiej, dużej lampy, której światło odbija się od sufitu/ścian, albo takiego czegoś:
http://www.vicman.net/redeye/
Szybko, sprawnie i bezproblemowo.

poniedziałek, 3 stycznia 2005, 22:23

redukcja czerwonych oczu w A75 jest rzeczywiście słabiutka. Żeby dobrze zadziałała, fotografowana osoba (lub ich grupa) musi Ci się patrzyć prosto w obiektyw żeby zostali oślepieni tą czerowną lampką - wtedy im się źrenice zwężą i fota wyjdzie OK. Jak się patrzą gdzie indziej ...lub nie koncentrują wzroku na obiektywie w chwili oświetlania czerwoną lampką ...albo są pod wpływem alkoholu (co spowalnia reakcję źrenic) to wyjdzie do kitu bez względu na to czy opcja redukcji w aparacie jest włączona czy też nie.

poniedziałek, 3 stycznia 2005, 23:37
Grisza mam pytanie sciagnolem sobie program do redukcji czerwonych oczy Red Eye Remover .Redukuje sobie te czerwone oczka a na zdjeciach drobnym maczkiem linijka w linijke wyskakuje mi "unregistet version".Czy zostaje mi tylko kupic pelna wersje?

wtorek, 4 stycznia 2005, 12:44

redukcja czerwonych oczu w A75 jest rzeczywiście słabiutka. Żeby dobrze zadziałała, fotografowana osoba (lub ich grupa) musi Ci się patrzyć prosto w obiektyw żeby zostali oślepieni tą czerowną lampką - wtedy im się źrenice zwężą i fota wyjdzie OK. Jak się patrzą gdzie indziej ...lub nie koncentrują wzroku na obiektywie w chwili oświetlania czerwoną lampką ...albo są pod wpływem alkoholu (co spowalnia reakcję źrenic) to wyjdzie do kitu bez względu na to czy opcja redukcji w aparacie jest włączona czy też nie.

Dokładnie tak własnie jest, zeby nastąpił efekt redukcji czerwonych oczu osoby muszą się patrzec w strone aparatu, gdy ich wzrok będzie skierowany w inna strone to wg mnie redukcja poprostu nie działa!!

wtorek, 4 stycznia 2005, 16:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]