Teraz jest piątek, 21 września 2018, 00:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Canon G5-G6 i dylemat 
Autor Wiadomość
Post Canon G5-G6 i dylemat
Witam wszystkich! Od pewnego czasu przymierzam się do zakupu cyfrówki. Moja wiedza jednak jest szczątkowa i mam tylko ogólne pojęcie. Po przestudiowaniu wielu opinii na forum, w kręgu moich zainteresowań znalazł się Canon G6 i G5. Wiem, jakie są różnice między tymi modelami i jakie mają wady, ale jak spojrzeć na nie w kontekście różnicy cen. Obecnie ceny cyfrówek bardzo poleciały, a cena G5 w szczególności i jest niższa od G6 o ok. 700 PLN. Czy ktoś znający oba modele może porównać te aparaty biorąc pod uwagę taką różnicę cen? Możliwe się ze swoim pytaniem powtarzam, ale proszę o odpowiedź, bo na rynku są już chyba ostatnie sztuki G5.
Pozdrawiam i z góry dziękuję.

niedziela, 9 stycznia 2005, 14:28
Mialem bardzo podobny dylemat niecale poltora miesiaca temu. No a teraz mam G6 :)
Jezeli masz wystarczajaco zasobny portfel to spokojnie kupuj G6. Jezeli sie wahasz badz czynnik finansowy dziala na korzysc G5 to bierz go smialo.
Ja za G6 zaplacilem 2350PLN + polowe kosztow wysyłki. Calkiem niedawno (przed sylwestrem) widzialem w FotoJokerze (wawa) ten aparat przeceniony na ok. 2500PLN z 3200PLN. Ceny na Allegro trzymaja raczej staly poziom. Wydaje mi sie, ze po takiej "oficjalnej" obnizce ceny juz bardziej nie spadna. Przynajmniej w najblizszym czasie. Chyba. Ale wybor i tak nalezy do Ciebie.

Pozdrawiam,
bzyk

wtorek, 11 stycznia 2005, 15:56

1800 zł musisz liczyć za G5 a za 2300 zł z dostawą do domu kupisz G6.
Gdybym teraz kupował to bym chyba dołozył do G6 te 500 zł - ale nie bawiłem sie G6 tylko czytałem więc cieżko zadecydować.

wtorek, 11 stycznia 2005, 16:08
Jezeli poszukasz to moze znajdziesz w Twoim miescie/okolicy jakies G5/G6 do wziecia. Odbior osobisty ma zdecydowane plusy oprocz braku kosztow.
Jezeli o G5 chodzi to mozna znalesc uzywany na gwarancji za przyzwoite pieniadze, np:
http://allegro.pl/show_item.php?item=38889778

wtorek, 11 stycznia 2005, 18:19
Serdeczne dzięki za wszystkie rady i sugestie. Tak, więc chyba decyzja zapadła i będzie jednak G6. Rodzinka ze Stanów obiecywała, że załatwi mi w dobrej cenie, ale chyba na obietnicach się skończyło, a ja nie zamierzam bardzo prosić, dlatego przez chwilę kuszony ceną myślałem o G5. Poczekam jeszcze ze dwa-trzy tygodnie, dociułam i kupuję G6.
Słuszna rada, co do odbioru osobistego, też tak myślałem. Jeżdżę często przez Skarżysko, więc mam pytanko czy znacie tego sprzedawcę http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=38695810

Pozdrawiam- Lester

wtorek, 11 stycznia 2005, 20:24
Moderator

czy znacie tego sprzedawcę

Znam z widzenia na Allegro... że tak to ujmę.

Ale jak odbierasz osobiście, to nie ma z niczym problemu, ewentualnie później z gwarancją.

PS. Zapraszam do rejestracji na forum.

wtorek, 11 stycznia 2005, 23:08
G6 wpadła mi do wody i nie chce sie teraz uruchomic
czy jest szansa na poprawne jej działanie

czwartek, 3 lutego 2005, 14:12
Szansa jest, ale trzeba prawdopodobnie aprat rozebrać na cząstki i wysuszyć - innego wyjścia nie widzę lub oddać do serwisu i zapłacić kase za naprawe.

czwartek, 3 lutego 2005, 14:17

Rozwazasz tylko Canona? Nie myslales o Minolcie A1 (teraz moze byc juz ciezko osiagalny)? Sprzet godny uwagi, ma wiekszego zooma niz G5 i do tego system Anti-Shake, bardzo przydatny i dobrze dzialajacy w tym modelu.
Pozdrawiam :wink:

poniedziałek, 21 lutego 2005, 13:53
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]