Teraz jest środa, 25 kwietnia 2018, 00:45

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Obiektywy z lustrzanki analogowej do cyfrowej 
Autor Wiadomość

Post Obiektywy z lustrzanki analogowej do cyfrowej
Witam. W chwili obecnej mam lustrzankę analogową Canon EOS 500 (ze standardowym obiektywem 35-80) i dodatkowo obiektyw Sigma 70-300 DL. Chcę kupić cyfrówkę Canon 300D i zastanawiam się czy obiektywy z mojego analoga będą pasować i będą obsługiwane przez 300D? Dodatkowo jestem ciekaw czy obiektywy z lustrzanki analogowej będą pasować i działać w cyfrówce Nikon D70. Z góry dziękuję za pomoc.

sobota, 15 stycznia 2005, 01:06
ja mam canona 20d, i obiektywy pasuja. :) co do nikona, to szczerze mowiac nie mam pojecia :)

sobota, 15 stycznia 2005, 01:41

jesli chodzi o standard powinien działać, mi sigma 70 - 300 działała częściowo - tzn zawieszał się aparat przy dłuższej ogniskowej, a jesli chodzi o nikona to nie jestem pewien ale te od canona raczej nie pasują chyba że przez adapter,ale wtedy nie działa automatyka - lae nie jestem tego pewien na 100 procent. Jednak jednego jestem pewien - obiektywy z lustrzanek analogowych tzreba sprawdzić zanim się je kupi

sobota, 15 stycznia 2005, 01:51

Wszystkie obiektywy canona działają. Spotkałem sie z odosobnioną wypowiedzią na forum dpreview ze komuś nie działa obiektyw canona ale z uwagi an to że wypowiadał się jakiś amerkaniec, można przyjąć że miał np obiektyw sigmy dedykowany dla canona :twisted:

Problem jest głównie ze starszymi obiektywami Sigmy. Niestety najczęsciej nie chcą one działać lub działają nie do końca poprawnie. Nie wiedzieć czemu inne firmy np. Tamron nie mają z tym problemów. U mnie z 300D bez problemu działa stary obiektyw Soligora.

Czytałem że w serwisach Sigmy za granicą (nie wiem jak w Polsce)dostępna za opłatą jest usuługa rechip (wstawienie nowego chipa z oprogramowaniem) która rozwiązuje problem niezgodności ale może okazać się że jest to opłacalne tylko w przypadku lepszych (droższych) obiektywów.

sobota, 15 stycznia 2005, 12:42

Tylko pamietajcie o zupelnie innym mnozniku (np ogniskowa 18mm zamienia sie na 27mm)

sobota, 15 stycznia 2005, 15:32

Chcę kupić cyfrówkę Canon 300D i zastanawiam się czy obiektywy z mojego analoga będą pasować

W tę stronę na pewno (z małymi wyjątkami, o których pisali Mario1275 i Szwejk), ale pamiętaj że w drugą stronę to nie działa. Obiektywy EF-S pasują tylko do 300D i włożone do analogowego body mogą zniszczyc lustro i same zostać uszkodzone. Podobnie z niektórymi Sigmami i obiektywami innych firm, zazwyczaj oznaczonych jako DC czy DI - trzeba to zawsze pedantycznie sprawdzać przed zakupem.

poniedziałek, 17 stycznia 2005, 11:49
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]