Teraz jest sobota, 22 września 2018, 09:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 A80 czy A510? 
Autor Wiadomość
Post A80 czy A510?
Witam wszystkich forumowiczów.
Mam zamiar w najblizszym czasie kupic aparat cyfrowy no i tu aczyna sie problem.Jestem amatorem i bedzie to mój pierwszy aparat cyfrowy (do tej pory fociłem Zenitem 12xp).Po przeanalizowaniu wszystkich "za" i "przeciw" odrzuciłem UZ-tki ze względu na rozmiary.Z tego co wyczytałem na forum to moje oczekiwania spełnia Cano z serii AXX.Myslałem o A80 bo A95 jest troche za drogi.Ale własnie na rynek wchodzi nowy A510 i jak na razie nie znalazłem żadnych opinii na jego temat a jest w/g danych technicznych alternatywą dla A80. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i porównania tych aparatów.

środa, 26 stycznia 2005, 00:46
a80 nie kupisz nowego chyba że fartem na allegro albo od kogos znajomego w usa ponieważ od lipca u.b jest nie produkowany. Też go chciałem zakupić i już w listopadzie nigdzie nie mogłem go dorwać, nawet w hurtowniach canona. Doskładaj kase do a95

środa, 26 stycznia 2005, 16:16

A510 to odpowiednik modelu A75 - podobna martyca i podobne możliwości, jedynie zoom większy.

Jeśli nie masz oporów przed allegro, to lepiej tam kupić A80. Mimo że nieco starszy, to na bateriach pociągnie dłużej i ma tańsze karty pamięci.

Za A510 przemawia zgrabniejszy wygląd i zoom x4.

środa, 26 stycznia 2005, 17:09
Dzięki za informacje. Znalazłem na Allegro A80 za 880 zł(podobno nowy z gwarancją) ale A510 w sklepie znalazłem za 899 zł a do tego A510 ma mieć podobno POLSKIE menu. Poza tym znalazłem na Allegro A95 za 850 zł. ale używany(nowy 1250 zł). Poza tym mam blisko do granicy (Szczecin), więc myślałem też o wyjezdzie po aparat do Niemiec. Jak by ktoś wiedział i chciał sie podzielić informacjami gdzie można kupić taki aparat u naszych sąsiadów (w rozsądnej odległości od Szczecina) to będę ogromnie wdzięczny.

środa, 26 stycznia 2005, 17:37

Znam sklep, gdzie teraz A95 kosztuje 1300zł.
A510 to zupełnie nowa konstrukcja, inna matryca, inny obiektyw, co zresztą sugerują cyferki przy literce A. Matrycę nieco zmniejszono, obiektyw wydłużono. Tak na dobrą sprawę może to być aparat o podobnych możliwościach do A75 i podobnie udany, nawet bardzo udany, a równie dobrze wielki niewypał. Ja bym poczekał, pierwsze serie mają jeszcze wady wrodzone, które producent wyłapuje i eliminuje, poza tym przez pierwsze 2 miesiące cena będzie stać, potem spadnie w dół, nadrabiając te dwa miesiące, jak to zwykle bywa.

środa, 26 stycznia 2005, 21:52

zibi_s, wątpię czy znajdziesz u naszych sąsiadów jakieś kuszące ceny, byłem kilka miesięcy temu w Lipsku ... bez rewelacji.
Wydaje mi się, że 880zł za A80, z gwarancją itp. to bardzo dobra cena.

A510 niewypałem nie będzie. Zajmie miejsce po A75 i tyle. Choć niepokoi mnie ta niska cena... Jak aparat na starcie już tyle kosztuje to z trwałością i jakością wykonania może być różnie. A co do jakości fotek to nie jest to jakaś nowoczesna, unikalna... czy skomplikowana konstrukcja - tu nie ma się specjalnie na czym przejechać. Przykładowe sample macie tu:
http://web.canon.jp/Imaging/psa510/sample-e.html

żeby było po równo to poniżej "oficjalne" sampelki z A80:
http://web.canon.jp/Imaging/psa80/psa80_sample-j.html

środa, 26 stycznia 2005, 23:30
Z tymi cenami u sąsiadów to A80 jest drozsza od A95 (przynajmniej w sklepach internetowych). Ale mam problem bo znalazłem G3 za jakies 900-1000 zł z gwarancją.A jak wiadomo G3 to klasa sama w sobie (rewelacyjny obiektyw) choć jest trochę duży. I co mi doradzicie?

czwartek, 27 stycznia 2005, 22:25

Jeśli jest za taką cenę, to musi to być wersja "refurbished" - czyli używana ale po przeglądzie. Ale jak dają na to gwarancję, to spoko. Byle nie było to tylko "3 tygodnie" ;-) Seria "A" w ogóle nie ma porównania do "G" - to sprzęt o dwie klasy lepszy. Uważam, że warto ...zachowując przy tym zdrowy rozsądek, oczywiście.

piątek, 28 stycznia 2005, 10:32

Jeśli jest za taką cenę, to musi to być wersja "refurbished" - czyli używana ale po przeglądzie. Ale jak dają na to gwarancję, to spoko. Byle nie było to tylko "3 tygodnie" ;-) Seria "A" w ogóle nie ma porównania do "G" - to sprzęt o dwie klasy lepszy. Uważam, że warto ...zachowując przy tym zdrowy rozsądek, oczywiście.

piątek, 28 stycznia 2005, 10:34
No i z G3 nic nie wypaliło. Ale jutro jade do Niemiec (jak już pisałem mieszkam blisko) bo znalazłem u nich w Mediamarkt w sklepie on-line A95 za 259 euro a to jest chyba dobra cena.Jak mam dac za A80 na Allegro 900zł (a tak do końca to nie wiadomo skąd te aparaty są to wole dołożyć 150 zł i kupić A95. Chyba ze jutro znajdę jeszcze lepszą oferte w sklepie (jadę do Schwedt). Jutro napiszę czy coś kupiłem i czy warto tam jechać.

piątek, 28 stycznia 2005, 23:38
No i nic u naszych sąsiadów nie kupiłem bo mają drogo.Canon A95 w promocji 299euro w Mediamarkt (a na stronach internetowych tego sklepu tylko 259 euro).Więc pozostanie mi chyba zakup na Allegro A80 albo poczekam na opinie o A510 (podobno ma byc od poniedziałku w sklepach) Mam tylko pytanie czy jest duz różnica w jakosci zdjeć i funkcjonalności między A80 a A95.

sobota, 29 stycznia 2005, 17:46
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]